Jak i komu wysyłać kwiaty - świat gentelmana, część 3

Szklany wazon rosendahl miniatura

Dżentelmen bywa częstym gościem kwiaciarni. Wysyła kwiaty (rzadziej przynosi je osobiście) tym, którym zamierza sprawić przyjemność. Obdarowuje kwiatami obchodzących imieniny, cieszących się urodzinami dziecka, awansem, czy rocznicą. Do kwiatów dżentelmen może dołączyć bombonierkę, albo pudełko z prezentem-niespodzianką. Może to być designerski wazon z luksusowego szkła, czy wazonik ze stali szlachetnej, zaskakujący formą i niespotykaną bryłą – przybraną w kształt wizją jednego ze znanych, światowych designerów. Prezent można wysłać bliskim, albo osobom, którym dżentelmen chce odwdzięczyć się za przysługę, gościnę, czy jakąś istotną dlań uprzejmość.

 

Szklane wazony, duńskiej huty szkła Holmegaard, to zawsze doskonały prezent

 

Dżentelmen może wysłać kwiaty gospodarzom proszonej kolacji – przed przyjęciem lub po nim. Bardzo miłym gestem jest ofiarowanie bukietu choremu. Uprzejmie jest przeprosić kwiatami kogoś, kogo się zupełnie przypadkowo uraziło.

Z drugiej strony, kodeks dżentelmena zabrania wysyłania kwiatów rodzinie w żałobie, jeśli sobie tego wyraźnie nie życzyła. Dżentelmen nigdy nie przesyła bukietów do domu szefa, współpracowników, czy sekretarki. To byłoby wyraźne naruszenie służbowej przestrzeni. Jeśli zajdzie taka potrzeba – wręcza im kwiaty w biurze, czy firmie. Może też ofiarować kwiatek w doniczce – to zawsze mile widziany (zwłaszcza w przypadku płci pięknej) gest.

 

By przeczytać wszystkie artykuły składające się na cykl, wystarczy kliknąć w link: „świat gentelmana”.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Holmegaard, Rosendahl

 

 

Pin it button

Artykuły powiązane

Zebra miniatura

Pasiaste safari, czyli Zebra Kaya Bojesena

Zabawki Kaya Bojesena, które słynny duński złotnik i designer zaczął tworzyć w 1922 roku, stały się na powrót niezwykle popularne za sprawą marki Rosendahl.
%c5%9bcienny wieszak na pras%c4%99 rosendahl

Prasa designem udoskonalona - markowe stojaki na gazety

Prawdziwe, papierowe gazety chyba nigdy nie dadzą się całkowicie wyeliminować internetowej prasie. Świat wypełniają designerskie stojaki na prasę.
Miniatura

Papillo Uno - świecznikowe motyle marki Stelton

Stalowe, pokryte miedzą lub mosiądzem świeczniki Papillo Uno, duńskiej marki Stelton, wprowadzą zupełnie niepowtarzalne nastroje rodem z baśni.
Teakowa patera frame skagerak denmark

Lista prezentów ślubnych - stylowy, drewniany podarunek

Drewniane dodatki do salonu, oczywiście te, tworzone przez światowej klasy designerów, mogą być idealnym pomysłem na ślubny podarunek.
Holmegaard wazony

Zmysłowe wazony Cocoon dla wyjątkowego domu

Wazony Cocoon, stworzone z luksusowego szkła przez duńską markę Holmegaard, przybrały organiczne formy kokonów jedwabników. Kuszą śnieżnobiałą bielą i opływowym kształtem.
Safari hipopotam miniatura

Tłuściutkie safari - czyli drewniany Hipopotam Kaya Bojesena

Z zabawkami jest jak z baśniami, niektóre przetrwają wieki, inne przepadną w annałach wieków. Drewniane figurki Bojesena przetrwały do dziś. Bawią dzieci i zdobią dorosłe salony całego świata.
}