Jak i komu wysyłać kwiaty - świat gentelmana, część 3

Szklany wazon rosendahl miniatura

Dżentelmen bywa częstym gościem kwiaciarni. Wysyła kwiaty (rzadziej przynosi je osobiście) tym, którym zamierza sprawić przyjemność. Obdarowuje kwiatami obchodzących imieniny, cieszących się urodzinami dziecka, awansem, czy rocznicą. Do kwiatów dżentelmen może dołączyć bombonierkę, albo pudełko z prezentem-niespodzianką. Może to być designerski wazon z luksusowego szkła, czy wazonik ze stali szlachetnej, zaskakujący formą i niespotykaną bryłą – przybraną w kształt wizją jednego ze znanych, światowych designerów. Prezent można wysłać bliskim, albo osobom, którym dżentelmen chce odwdzięczyć się za przysługę, gościnę, czy jakąś istotną dlań uprzejmość.

 

Szklane wazony, duńskiej huty szkła Holmegaard, to zawsze doskonały prezent

 

Dżentelmen może wysłać kwiaty gospodarzom proszonej kolacji – przed przyjęciem lub po nim. Bardzo miłym gestem jest ofiarowanie bukietu choremu. Uprzejmie jest przeprosić kwiatami kogoś, kogo się zupełnie przypadkowo uraziło.

Z drugiej strony, kodeks dżentelmena zabrania wysyłania kwiatów rodzinie w żałobie, jeśli sobie tego wyraźnie nie życzyła. Dżentelmen nigdy nie przesyła bukietów do domu szefa, współpracowników, czy sekretarki. To byłoby wyraźne naruszenie służbowej przestrzeni. Jeśli zajdzie taka potrzeba – wręcza im kwiaty w biurze, czy firmie. Może też ofiarować kwiatek w doniczce – to zawsze mile widziany (zwłaszcza w przypadku płci pięknej) gest.

 

By przeczytać wszystkie artykuły składające się na cykl, wystarczy kliknąć w link: „świat gentelmana”.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Holmegaard, Rosendahl

 

 

Pin it button

Artykuły powiązane

Safari hipopotam miniatura

Tłuściutkie safari - czyli drewniany Hipopotam Kaya Bojesena

Z zabawkami jest jak z baśniami, niektóre przetrwają wieki, inne przepadną w annałach wieków. Drewniane figurki Bojesena przetrwały do dziś. Bawią dzieci i zdobią dorosłe salony całego świata.
Stojak na polana madra blomus

Polana przybrane w tkaninę - Blomus i jego stojaki na drewno

Stojaki, czy koszyki na polana tworzone były z najróżniejszych materiałów. Wiklinowe, drewniane, stalowe – nikogo nie dziwią. A stworzone ze stali i materiału? Blomus zaskauje!
Miniatura

Papillo Uno - świecznikowe motyle marki Stelton

Stalowe, pokryte miedzą lub mosiądzem świeczniki Papillo Uno, duńskiej marki Stelton, wprowadzą zupełnie niepowtarzalne nastroje rodem z baśni.
S%c5%82o%c5%84   miniatura

Szczęście z ciekawską trąbą - drewniany Słoń Kaya Bojesena

Słonik, drewniana figurka słynnego Kaya Bojesena, stał się maskotką nie tylko dzieci, ale i dorosłych, którzy cenią sobie design kultowych zabawek znanego duńskiego złotnika.
Stalowa patera na owoce bugatti

Płynna patera Bugatti

Włosi słyną z odkrywczego, inspirującego desingu. Patera Acqua jest przykładem tego, jak natura podpowiedziała kształt przedmiotowi Bugatti, dając w efekcie formę modną i prostą.
Wazonik embrace stelton

Wszechświat objęć wazoników Steltona

Obejmij mnie - szepcze wazonik Embrace, duńskiej marki Stelton. Kusi, by przytulić się do ukochanej osoby, by znowu poczuć nadzwyczajną bliskość i radość bycia razem.
}