Magnussenowskie światło z tysiąca i jednej nocy - lampa 1001 marki Stelton

Lampa stelton

Rozświetlające codzienność światło można podzielić na dwie kategorie - przygaszony pospolitością, traktowany bez nabożności codzienny blask i światło niezwykłe, nadające chwilom nastroju, który uwzniośla człowieczeństwo. Z myślą o czujących i wrażliwych pasjonatach emocji została powołana do istnienia magiczna lampa z tysiąca i jednej nocy, która tyleż nocy rozświetli.

 

Z pasją projektujący przestrzeń ogrodu chętnie wybierają lampę Magnussena

 

Mistrz światła, Erik Magnussen, stworzył wywołujące najróżnorodniejsze skojarzenia szklano-stalowe arcydzieło. Gdy siedzieć w obliczu tej lampy, usłyszeć można powiew morskiego szkwału, skrzypiące pod zmęczonymi, marynarskimi nogami deski okrętu, można też poczuć na twarzy drobiny słonej wody. Stworzona na wzór tradycyjnych lamp okrętowych magnussenowska lampa o wiele mówiącej nazwie „1001”, potrafi powoływać nadzwyczajne nastroje, przynosić obrazy przygód, na które ma się ochotę, a których się jeszcze nie przeżyło. Pozwala utożsamiać z bohaterami, którym przyszło zmagać się z żywiołem. Lampa Steltona – 1001 – zmienia ogrodowe zacisze w pełną snutych rozmarzonym szeptem historię sprzed wieków i lat.

Lampa Magnussena, wzorowana na lampach okrętowych, ma, podobnie jak i one, bardzo wyrazistą symbolikę. Tamte wspomagały potrzebę bezpieczeństwa człowieka porzuconego na bezkresie oceanu, ta zbliża najbliższych, uczy otwartości i szczerości w zwierzeniach snutych w kręgu rzucanego przez nią ciepłego świata.

Luksusowa lampa naftowa marki Stelton powstała, by uczyć, za sprawą potęgi światła, życiowej mądrości. Światło od wieków aktywizuje, symbolizując sens, cel i działanie. To właśnie dla tych, który dzięki wrażliwości potrafią zareagować na promieniste przesłanie, Erik Magnussen stworzył swoją lampę 1001. Można powiedzieć, iż tak nadzwyczajny przedmiot może trafić tylko w ręce tych, którzy są swoistymi wybrańcami losu. Bo tylko oni docenią jej piękno i dostrzegą, z podpowiedzią lampy Magnussena, jak rzucać wyzwanie życiu. Bo lampa naftowa marki Stelton, przybierająca kształt tradycyjnej lampy okrętowej, jest również symbolem wewnętrznej przemiany, pokonania słabości, walki o siebie w lepszym wydaniu.

 

Legendarna lampa Steltona zabierze w owianą morskimi wiatrami podróż

 

Lampę naftową można zawiesić na ścianie domu, altany, na gałęzi drzewa. Niezależnie od tego, jak porywistemu wiatrowi przyjdzie jej stawić czoła, lampa Steltona nie zgaśnie. Ewentualnie – będzie huśtać się rytmicznie, budząc skojarzenia z morską wyprawą ku nieznanemu.
Dzięki minimalistycznej lampie Magnussena człowiek będzie uczył się, że jego podstawowym obowiązkiem jest szukać celu, dawać szczęście i przeżywać niezapomniane chwile, wyszukiwane w zakamarkach codzienności. Dlatego lampa 1001, duńskiej firmy Stelton, jest głęboko przesyconym znaczeniami i emocjami prezentem, który przywoła niekończące się w swej różnorodności magiczne doświadczenia.

 


Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Stelton

Pin it button

Artykuły powiązane

Skagerak   ignis miniatura

Palenisko ogrodowe Ignis i magiczne nastroje

Każdy, kto ma zadbany ogród, życzy sobie, by ognisko nie zniszczyło starannie pielęgnowanej trawy. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się palenisko ogrodowe marki Skagerak.
Blomus pochodnie

Światło sprzed wieków - urok pochodni Blomus

Pochodnia daje niezwykłe światło – dzięki niej można zmienić wieczorny ogród w przestrzeń magiczną. A jeśli sięgnąć po pochodnie marki Blomus, magia staje się designerska.
Pochodnie marki blomus

Pochodnia Palos czaruje wieczory

Niemiecka marka Blomus wie wszystko na temat ogrodów. Potrafi stworzyć stalowe arcydzieła, proste a eleganckie pochodnie ogrodowe Palos, które zaczarują wieczory.
Blomus pochodnie fuoco

Dostojeństwo pochodni stołowych Blomusa - pomysł na ogród nocą

Znicz, lampion, stołowa pochodnia – Fuoco, dzieło marki Blomus, ma wiele imion. Niewysoka pochodnia pozwoli odmienić każdy letni, czy jesienny wieczór w czas nadzwyczaj magiczny
Konewki marki blomus

Ogrodowe przyjemności - konewki Blomus wyręczają naturę

Konewka może stać się dziełem sztuki ogrodowej, jeśli tylko jej kształt zaproponują słynni designerzy. Stalowe konewki marki Blomus są tak ładne, że dzięki nim rośliny lepiej rosną.
Meble drachmann skagerak denmark

Majestat drewnianych mebli ogrodowych Drachmann marki Skagerak

Masywne, solidne meble ogrodowe Drachmann, duńskiej marki Skagerak, łączą w sobie uwielbienie do sztuki, ekologii i nadzwyczajnej jakości. Jak to wszystko udało się połączyć?
}