Magnussenowskie światło z tysiąca i jednej nocy - lampa 1001 marki Stelton

Lampa stelton

Rozświetlające codzienność światło można podzielić na dwie kategorie - przygaszony pospolitością, traktowany bez nabożności codzienny blask i światło niezwykłe, nadające chwilom nastroju, który uwzniośla człowieczeństwo. Z myślą o czujących i wrażliwych pasjonatach emocji została powołana do istnienia magiczna lampa z tysiąca i jednej nocy, która tyleż nocy rozświetli.

 

Z pasją projektujący przestrzeń ogrodu chętnie wybierają lampę Magnussena

 

Mistrz światła, Erik Magnussen, stworzył wywołujące najróżnorodniejsze skojarzenia szklano-stalowe arcydzieło. Gdy siedzieć w obliczu tej lampy, usłyszeć można powiew morskiego szkwału, skrzypiące pod zmęczonymi, marynarskimi nogami deski okrętu, można też poczuć na twarzy drobiny słonej wody. Stworzona na wzór tradycyjnych lamp okrętowych magnussenowska lampa o wiele mówiącej nazwie „1001”, potrafi powoływać nadzwyczajne nastroje, przynosić obrazy przygód, na które ma się ochotę, a których się jeszcze nie przeżyło. Pozwala utożsamiać z bohaterami, którym przyszło zmagać się z żywiołem. Lampa Steltona – 1001 – zmienia ogrodowe zacisze w pełną snutych rozmarzonym szeptem historię sprzed wieków i lat.

Lampa Magnussena, wzorowana na lampach okrętowych, ma, podobnie jak i one, bardzo wyrazistą symbolikę. Tamte wspomagały potrzebę bezpieczeństwa człowieka porzuconego na bezkresie oceanu, ta zbliża najbliższych, uczy otwartości i szczerości w zwierzeniach snutych w kręgu rzucanego przez nią ciepłego świata.

Luksusowa lampa naftowa marki Stelton powstała, by uczyć, za sprawą potęgi światła, życiowej mądrości. Światło od wieków aktywizuje, symbolizując sens, cel i działanie. To właśnie dla tych, który dzięki wrażliwości potrafią zareagować na promieniste przesłanie, Erik Magnussen stworzył swoją lampę 1001. Można powiedzieć, iż tak nadzwyczajny przedmiot może trafić tylko w ręce tych, którzy są swoistymi wybrańcami losu. Bo tylko oni docenią jej piękno i dostrzegą, z podpowiedzią lampy Magnussena, jak rzucać wyzwanie życiu. Bo lampa naftowa marki Stelton, przybierająca kształt tradycyjnej lampy okrętowej, jest również symbolem wewnętrznej przemiany, pokonania słabości, walki o siebie w lepszym wydaniu.

 

Legendarna lampa Steltona zabierze w owianą morskimi wiatrami podróż

 

Lampę naftową można zawiesić na ścianie domu, altany, na gałęzi drzewa. Niezależnie od tego, jak porywistemu wiatrowi przyjdzie jej stawić czoła, lampa Steltona nie zgaśnie. Ewentualnie – będzie huśtać się rytmicznie, budząc skojarzenia z morską wyprawą ku nieznanemu.
Dzięki minimalistycznej lampie Magnussena człowiek będzie uczył się, że jego podstawowym obowiązkiem jest szukać celu, dawać szczęście i przeżywać niezapomniane chwile, wyszukiwane w zakamarkach codzienności. Dlatego lampa 1001, duńskiej firmy Stelton, jest głęboko przesyconym znaczeniami i emocjami prezentem, który przywoła niekończące się w swej różnorodności magiczne doświadczenia.

 


Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Stelton

Pin it button

Artykuły powiązane

Signo skrzynki ogrodowe blomus

Wyjątkowe listy w wyjątkowych skrzynkach Blomus

Choć ludzie listów już nie piszą, skrzynka na listy, co ciekawe, nie została usunięta z ogrodowego krajobrazu. Nadal zdobi płot – jak, np., stalowe, eleganckie skrzynki Blomus.
Skagerak denmark skrzynka ogrodowa

Mała Dania z dużej Danii

Skrzynka ogrodowa, skrzyneczka na owoce i warzywa, która jest swoistym arcydziełem? Dlaczego nie? To, co skandynawska marka Skagerak bierze w dłonie, staje się wyjątkowe.
Pe%c5%82ne wdzi%c4%99ku du%c5%84%c5%9bkie meble skagerak

O wysmakowanych sklepach internetowych zmieniających życie

Tworzenie sklepu internetowego jest przedsięwzięciem niewyobrażalnie trudnym. Chodzi o to, by ta przestrzeń była czarująca, fachowa, budząca zaufanie. Da się to zrobić!
Latarnia morska menu

Magnetyzujący blask Latarni MENU

Wyśmienicie pomysłowe lampy ogrodowe marki MENU stylizowane są na latarnie morskie. Podobnie jak ich pierwowzór, symbolizują osiągnięcie upragnionego relaksu.
Blomus lumbra

Latarnia Lumbra prowadzi w świat baśni - świetliste formy marki Blomus

Lumbra, stalowo-szklana latarnia ogrodowa marki Blomus, pozwala stworzyć niepowtarzalne nastroje. Rozświetlające ją światło świecy uspakaja, relaksuje i uczy trudnej sztuki dystansu.
Konewki marki blomus

Ogrodowe przyjemności - konewki Blomus wyręczają naturę

Konewka może stać się dziełem sztuki ogrodowej, jeśli tylko jej kształt zaproponują słynni designerzy. Stalowe konewki marki Blomus są tak ładne, że dzięki nim rośliny lepiej rosną.
}