Majestat drewnianych mebli ogrodowych Drachmann marki Skagerak

Meble drachmann skagerak denmark

Miłośnik zadbanego, stylowego ogrodu, utrzymanego w projektowanej przez mistrza zieleni stylistyce, z przyjemnością zasiądzie w swojej całkiem prywatnej przestrzeni relaksu na legendarnych meblach ogrodowych duńskiej marki Skagerak Denmark. Linia mebli Drachmann, nazwanych na cześć znanego skandynawskiego malarza-marinisty, poety i pisarza Holger’a Drachmann’a, ma dwie odsłony. Z jednej strony kochający morze Skagerak, którego założyciel tworzył meble i pokłady łodzi z wyrzuconego przez fale teaku, proponuje tradycyjne linie ław, krzeseł i stołów Drachmann z naturalnego drewna teakowego.

 

Luksusowe, ciężkie drewniane meble marki Skagerak Denmark – linia Drachmann

 

Warto wiedzieć, iż skandynawskie meble mają naturalną barwę, gdyż taki właśnie odcień teaku szczególnie upodobali sobie Skandynawowie. Każdy, kto zamierza zmienić odcień drewna mebli Drachmann na głęboki, miodowo-brązowy, będzie musiał zadać sobie trud przecierania mebli olejem służącym impregnacji szlachetnych gatunków drewna. Po czasie krzesło ogrodowe, wytworna ława, czy stół zyskają pożądaną barwę.

Teak, który służy skandynawskiej firmie do tworzenia niepospolitych, masywnych i kuszących nigdy nie nudzącą się formą mebli, pochodzi z rozsądnie zarządzanych, ekologicznych plantacji z Indonezji. Tam wycina się tylko odpowiednio dojrzałe drzewa, na ich miejsce sadząc kolejne. W ten sposób eko-plantacje dbają o równowagę ekosystemu.

Druga odsłona legendarnych mebli Drachmann jest śnieżnobiała. Tu z kolei Skagerak Denmark wykorzystał do produkcji swoich luksusowych mebli ogrodowych posiadające certyfikat FSC drewno sapeli. I to drewno pochodzi z eko-plantacji.

 

Meble z doskonałych gatunków drewna, marki Skagerak, wytrwają całymi dekadami

 

Drewno, z którego powstają meble Drachmann, jest odpowiednio suszone i kilkukrotnie lakierowane, dzięki czemu, jak zapewnia producent, posłuży przez całe dekady nawet kilku pokoleniom.

Zaprojektowane przez Bernt’a Santesson’a i Mogens’a Holmriis’a ławy, stoły i krzesła z linii Drachmann nawiązują do klasyki duńskiego, nadmorskiego meblarskiego designu. Są solidne, potężne, stosunkowo ciężkie, dzięki czemu oferują swojemu właścicielowi poczucie, że za ich sprawą pozna, co oznacza prawdziwy wypoczynek.

W linii białych, lakierowanych mebli Drachmann można znaleźć też mały odpowiednik klasycznych, drewnianych form – stolik i ławeczkę dla dzieci. Skagerak Denmark uczy najmłodszych, że ogrodowa przestrzeń może być wypełniona formami nieprzemijającymi.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Skagerak Denmark

Pin it button

Artykuły powiązane

Latarnia morska menu

Magnetyzujący blask Latarni MENU

Wyśmienicie pomysłowe lampy ogrodowe marki MENU stylizowane są na latarnie morskie. Podobnie jak ich pierwowzór, symbolizują osiągnięcie upragnionego relaksu.
Konewki marki blomus

Ogrodowe przyjemności - konewki Blomus wyręczają naturę

Konewka może stać się dziełem sztuki ogrodowej, jeśli tylko jej kształt zaproponują słynni designerzy. Stalowe konewki marki Blomus są tak ładne, że dzięki nim rośliny lepiej rosną.
Blomus lumbra

Latarnia Lumbra prowadzi w świat baśni - świetliste formy marki Blomus

Lumbra, stalowo-szklana latarnia ogrodowa marki Blomus, pozwala stworzyć niepowtarzalne nastroje. Rozświetlające ją światło świecy uspakaja, relaksuje i uczy trudnej sztuki dystansu.
Blomus pochodnie

Światło sprzed wieków - urok pochodni Blomus

Pochodnia daje niezwykłe światło – dzięki niej można zmienić wieczorny ogród w przestrzeń magiczną. A jeśli sięgnąć po pochodnie marki Blomus, magia staje się designerska.
Skagerak denmark skrzynka ogrodowa

Mała Dania z dużej Danii

Skrzynka ogrodowa, skrzyneczka na owoce i warzywa, która jest swoistym arcydziełem? Dlaczego nie? To, co skandynawska marka Skagerak bierze w dłonie, staje się wyjątkowe.
Miniatura

Serwowanie w ogrodzie, czyli dobre naczynia na stole

Jedzenie w ogrodzie to jedna z większych przyjemności ciepłych dni. Ważnym jest, by móc znaleźć takie naczynia, które pozwolą długo zachować ciepło serwowanych na powietrzu potraw.
}