Majestat drewnianych mebli ogrodowych Drachmann marki Skagerak

Meble drachmann skagerak denmark

Miłośnik zadbanego, stylowego ogrodu, utrzymanego w projektowanej przez mistrza zieleni stylistyce, z przyjemnością zasiądzie w swojej całkiem prywatnej przestrzeni relaksu na legendarnych meblach ogrodowych duńskiej marki Skagerak Denmark. Linia mebli Drachmann, nazwanych na cześć znanego skandynawskiego malarza-marinisty, poety i pisarza Holger’a Drachmann’a, ma dwie odsłony. Z jednej strony kochający morze Skagerak, którego założyciel tworzył meble i pokłady łodzi z wyrzuconego przez fale teaku, proponuje tradycyjne linie ław, krzeseł i stołów Drachmann z naturalnego drewna teakowego.

 

Luksusowe, ciężkie drewniane meble marki Skagerak Denmark – linia Drachmann

 

Warto wiedzieć, iż skandynawskie meble mają naturalną barwę, gdyż taki właśnie odcień teaku szczególnie upodobali sobie Skandynawowie. Każdy, kto zamierza zmienić odcień drewna mebli Drachmann na głęboki, miodowo-brązowy, będzie musiał zadać sobie trud przecierania mebli olejem służącym impregnacji szlachetnych gatunków drewna. Po czasie krzesło ogrodowe, wytworna ława, czy stół zyskają pożądaną barwę.

Teak, który służy skandynawskiej firmie do tworzenia niepospolitych, masywnych i kuszących nigdy nie nudzącą się formą mebli, pochodzi z rozsądnie zarządzanych, ekologicznych plantacji z Indonezji. Tam wycina się tylko odpowiednio dojrzałe drzewa, na ich miejsce sadząc kolejne. W ten sposób eko-plantacje dbają o równowagę ekosystemu.

Druga odsłona legendarnych mebli Drachmann jest śnieżnobiała. Tu z kolei Skagerak Denmark wykorzystał do produkcji swoich luksusowych mebli ogrodowych posiadające certyfikat FSC drewno sapeli. I to drewno pochodzi z eko-plantacji.

 

Meble z doskonałych gatunków drewna, marki Skagerak, wytrwają całymi dekadami

 

Drewno, z którego powstają meble Drachmann, jest odpowiednio suszone i kilkukrotnie lakierowane, dzięki czemu, jak zapewnia producent, posłuży przez całe dekady nawet kilku pokoleniom.

Zaprojektowane przez Bernt’a Santesson’a i Mogens’a Holmriis’a ławy, stoły i krzesła z linii Drachmann nawiązują do klasyki duńskiego, nadmorskiego meblarskiego designu. Są solidne, potężne, stosunkowo ciężkie, dzięki czemu oferują swojemu właścicielowi poczucie, że za ich sprawą pozna, co oznacza prawdziwy wypoczynek.

W linii białych, lakierowanych mebli Drachmann można znaleźć też mały odpowiednik klasycznych, drewnianych form – stolik i ławeczkę dla dzieci. Skagerak Denmark uczy najmłodszych, że ogrodowa przestrzeń może być wypełniona formami nieprzemijającymi.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Skagerak Denmark

Pin it button

Artykuły powiązane

Konewki marki blomus

Ogrodowe przyjemności - konewki Blomus wyręczają naturę

Konewka może stać się dziełem sztuki ogrodowej, jeśli tylko jej kształt zaproponują słynni designerzy. Stalowe konewki marki Blomus są tak ładne, że dzięki nim rośliny lepiej rosną.
Blomus pochodnie fuoco

Dostojeństwo pochodni stołowych Blomusa - pomysł na ogród nocą

Znicz, lampion, stołowa pochodnia – Fuoco, dzieło marki Blomus, ma wiele imion. Niewysoka pochodnia pozwoli odmienić każdy letni, czy jesienny wieczór w czas nadzwyczaj magiczny
Signo skrzynki ogrodowe blomus

Wyjątkowe listy w wyjątkowych skrzynkach Blomus

Choć ludzie listów już nie piszą, skrzynka na listy, co ciekawe, nie została usunięta z ogrodowego krajobrazu. Nadal zdobi płot – jak, np., stalowe, eleganckie skrzynki Blomus.
Grenen skagerak denmark

Meble Grenen marki Skagerak na 365 dni ogrodowego roku

Grennen, luksusowe meble ogrodowe marki Skagerak Denmark, nie boją się temperatur, nie straszne im zarówno upały, jak i mrozy. Stworzone w kochającej design Skandynawii, wytrwają dekady.
Lampa stelton

Magnussenowskie światło z tysiąca i jednej nocy - lampa 1001 marki Stelton

Nazywamy ją lampą z tysiąca i jednej nocy. Genialne, stylizowane na stare lampy okrętowe dzieło słynnego Erika Magnussena zmieni wieczory w czas snucia intrygujących opowieści.
Pe%c5%82ne wdzi%c4%99ku du%c5%84%c5%9bkie meble skagerak

O wysmakowanych sklepach internetowych zmieniających życie

Tworzenie sklepu internetowego jest przedsięwzięciem niewyobrażalnie trudnym. Chodzi o to, by ta przestrzeń była czarująca, fachowa, budząca zaufanie. Da się to zrobić!
}