Śnieżnobiałe ekspozycje marki Holmegaard - szklane doniczki na kwiaty

Donice cocoon elegancja dmuchanego szk%c5%82a marki holmegaard

Kwiaty i rośliny przybrane w biel wyglądają wyjątkowo, ich barwy nabierają wyrazistości, a formy stają się jeszcze bardziej intrygujące. Wykorzystując to proste zjawisko optyczne, duńska marka Holmegaard proponuje miłośnikom luksusowego szkła kilka wyjątkowo eleganckich serii śnieżnobiałych doniczek na kwiaty.

Niesłychanym jest, że doniczki powstały z ręcznie tworzonego, dmuchanego szkła. Ich formy są tak subtelne i zmysłowe, że nawet ci, którzy nie kochają bawić się w domowych ogrodników, dopuszczają do siebie myśl, że może nie od rzeczy byłoby coś w takiej donicy zasadzić.

 

Śnieżnobiałe, szklane donice marki Holmegaard znajdą niejedno zastosowanie

 

Rośliny doniczkowe, którym przyjdzie rozwijać się w szklanych arcydziełach, na pewno wpadną w dumę, mając za towarzystwo szkło najwyższej próby stworzone przez najsłynniejszych designerów. Bo wszystkie szklane donice marki Holmegaard zostały zaprojektowane przez sławy w swojej branży.

I tak linia Cocoon Botanic, dzieło Peter’a Svarrer’a, znanego z linii wyjątkowego szkła barowego, inspirowana jest organiczną formą kokonu jedwabnika. Szkło zdaje się być wręcz miękkie, niezwykle przytulne.

Tradycyjne, zasadniczo pozbawione zdobień linie donic Svarrer’a znajdują swoich antagonistów w oryginalnych formach projektów Michael’a Banga z serii noszącej jego inicjały – MB. Donice przypominają szklane kolumny, które ktoś oplótł pasem delikatnego jedwabiu. W ten sposób szklana donica zyskała na wizualnej lekkości. Aż chce się przesunąć palcem po jej subtelnej strukturze, by sprawdzić, czy na pewno stworzono ją ze szkła, czy nie opatula jej przypadkiem aksamitna w dotyku materia.

 

Słynni designerzy marki Holmegaard stworzyli niepowtarzalne, szklane doniczki

 

Trzecia z linii śnieżnobiałego szkła, która wyróżnia się ekscentryczną formą, to znamienny w kształcie cykl doniczek, świeczników i wazonów Karen Blixen, projektu kolejnej znanej współpracownicy marki Holmegaard, Anji Kjær. Tu z kolei inspiracją egzotycznych kształtów ręcznie tworzonego, dmuchanego szkła były afrykańskie, tradycyjne ozdoby – biżuteria noszona przez czarnoskóre piękności. Seria donic, rzecz jasna, śnieżnobiałych, powstała w hołdzie dla rozkochanej w Afryce duńskiej hrabiny Karen Blixen.

Każda z linii śnieżnobiałego, luksusowego szkła donic marki Holmegaard jest odmienna, każda kusi wyjątkową elegancją, subtelną, zaklętą w niej zmysłowością. I – niezależnie od tego, w której posadzi się ulubione kwiaty – każda spełni się jako idealna, wyjątkowo designerska ozdoba salonu, jadalni, czy sypialnianego parapetu.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Holmegaard

Pin it button

Artykuły powiązane

Plint skagerak

Odmiana ma dobry smak - zestawy Plint marki Skagerak Denmark

Duński producent, marka Skagerak Denmark, nigdy nie rozczarowała miłośników eleganckiego designu – teakowo-porcelanowe zestawy Plint kuszą subtelną formą.
Patera ninnananna bugatti

Jak natura podpowiedziała kształt luksusowemu designowi

Światowej klasy designerzy często sięgają po wzory inspirowane naturą – tak rzecz się ma w przypadku luksusowych pater marek Bugatti i Legnoart, które zawsze przyciągają wzrok
S%c5%82o%c5%84   miniatura

Szczęście z ciekawską trąbą - drewniany Słoń Kaya Bojesena

Słonik, drewniana figurka słynnego Kaya Bojesena, stał się maskotką nie tylko dzieci, ale i dorosłych, którzy cenią sobie design kultowych zabawek znanego duńskiego złotnika.
Miniatura

Papillo Uno - świecznikowe motyle marki Stelton

Stalowe, pokryte miedzą lub mosiądzem świeczniki Papillo Uno, duńskiej marki Stelton, wprowadzą zupełnie niepowtarzalne nastroje rodem z baśni.
Koszyk na polana blomus

Design niejedno ma imię

Przedmioty codziennego użytku, tworzone przez słynnych designerów, przestają być li tylko przedmiotami. Stają się sprzętami obdarzonymi duszą i, co najważniejsze, imieniem.
Wazonik embrace stelton

Wszechświat objęć wazoników Steltona

Obejmij mnie - szepcze wazonik Embrace, duńskiej marki Stelton. Kusi, by przytulić się do ukochanej osoby, by znowu poczuć nadzwyczajną bliskość i radość bycia razem.
}