Śnieżnobiałe ekspozycje marki Holmegaard - szklane doniczki na kwiaty

Donice cocoon elegancja dmuchanego szk%c5%82a marki holmegaard

Kwiaty i rośliny przybrane w biel wyglądają wyjątkowo, ich barwy nabierają wyrazistości, a formy stają się jeszcze bardziej intrygujące. Wykorzystując to proste zjawisko optyczne, duńska marka Holmegaard proponuje miłośnikom luksusowego szkła kilka wyjątkowo eleganckich serii śnieżnobiałych doniczek na kwiaty.

Niesłychanym jest, że doniczki powstały z ręcznie tworzonego, dmuchanego szkła. Ich formy są tak subtelne i zmysłowe, że nawet ci, którzy nie kochają bawić się w domowych ogrodników, dopuszczają do siebie myśl, że może nie od rzeczy byłoby coś w takiej donicy zasadzić.

 

Śnieżnobiałe, szklane donice marki Holmegaard znajdą niejedno zastosowanie

 

Rośliny doniczkowe, którym przyjdzie rozwijać się w szklanych arcydziełach, na pewno wpadną w dumę, mając za towarzystwo szkło najwyższej próby stworzone przez najsłynniejszych designerów. Bo wszystkie szklane donice marki Holmegaard zostały zaprojektowane przez sławy w swojej branży.

I tak linia Cocoon Botanic, dzieło Peter’a Svarrer’a, znanego z linii wyjątkowego szkła barowego, inspirowana jest organiczną formą kokonu jedwabnika. Szkło zdaje się być wręcz miękkie, niezwykle przytulne.

Tradycyjne, zasadniczo pozbawione zdobień linie donic Svarrer’a znajdują swoich antagonistów w oryginalnych formach projektów Michael’a Banga z serii noszącej jego inicjały – MB. Donice przypominają szklane kolumny, które ktoś oplótł pasem delikatnego jedwabiu. W ten sposób szklana donica zyskała na wizualnej lekkości. Aż chce się przesunąć palcem po jej subtelnej strukturze, by sprawdzić, czy na pewno stworzono ją ze szkła, czy nie opatula jej przypadkiem aksamitna w dotyku materia.

 

Słynni designerzy marki Holmegaard stworzyli niepowtarzalne, szklane doniczki

 

Trzecia z linii śnieżnobiałego szkła, która wyróżnia się ekscentryczną formą, to znamienny w kształcie cykl doniczek, świeczników i wazonów Karen Blixen, projektu kolejnej znanej współpracownicy marki Holmegaard, Anji Kjær. Tu z kolei inspiracją egzotycznych kształtów ręcznie tworzonego, dmuchanego szkła były afrykańskie, tradycyjne ozdoby – biżuteria noszona przez czarnoskóre piękności. Seria donic, rzecz jasna, śnieżnobiałych, powstała w hołdzie dla rozkochanej w Afryce duńskiej hrabiny Karen Blixen.

Każda z linii śnieżnobiałego, luksusowego szkła donic marki Holmegaard jest odmienna, każda kusi wyjątkową elegancją, subtelną, zaklętą w niej zmysłowością. I – niezależnie od tego, w której posadzi się ulubione kwiaty – każda spełni się jako idealna, wyjątkowo designerska ozdoba salonu, jadalni, czy sypialnianego parapetu.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Holmegaard

Pin it button

Artykuły powiązane

%c5%9bcienny wieszak na pras%c4%99 rosendahl

Prasa designem udoskonalona - markowe stojaki na gazety

Prawdziwe, papierowe gazety chyba nigdy nie dadzą się całkowicie wyeliminować internetowej prasie. Świat wypełniają designerskie stojaki na prasę.
Provence holmegaard

Dekoracyjne misy Provence Holmegaard - rarytas dla konesera szkła

Doskonale piękne, tworzone przez mistrzów rzemiosła z dmuchanego szkła misy Provence, duńskiej huty Holmegaard są niekończącym się źródłem inspiracji dla aranżujących salon.
Knowladge in the brain menu miniatura

Głowy „od Rashida” - kultowy design wśród książek

Słynny designer, mistrz tworzywa sztucznego – Karmin Rashid – stworzył dla duńskiej marki MENU wyśmienicie pomysłowe podstawki pod książki, które przybrały formę głów.
Patera ninnananna bugatti

Jak natura podpowiedziała kształt luksusowemu designowi

Światowej klasy designerzy często sięgają po wzory inspirowane naturą – tak rzecz się ma w przypadku luksusowych pater marek Bugatti i Legnoart, które zawsze przyciągają wzrok
Szklany wazon rosendahl miniatura

Jak i komu wysyłać kwiaty - świat gentelmana, część 3

Wysyłanie, czy wręczanie kwiatów jest, jak się okazuje, sztuką samą w sobie. Sztuką obwarowaną pewnymi ograniczeniami i zasadami, które dżentelmen doskonale zna.
S%c5%82o%c5%84   miniatura

Szczęście z ciekawską trąbą - drewniany Słoń Kaya Bojesena

Słonik, drewniana figurka słynnego Kaya Bojesena, stał się maskotką nie tylko dzieci, ale i dorosłych, którzy cenią sobie design kultowych zabawek znanego duńskiego złotnika.
}