Tłuściutkie safari - czyli drewniany Hipopotam Kaya Bojesena

Safari hipopotam miniatura

Ołówkożerny i ołówkolubny Hipopotam Kaya Bojesena został stworzony przez mistrza złotnictwa w 1955 roku. Pierwotnie Hipopotam, należący do kolekcji drewnianego ZOO, służył Bojesenowi jako stojak na ołówki, którymi kreślił swoje projekty. Stąd – wiele znaczące zdjęcie, na którym mogą Państwo obejrzeć chciwego Hipopotama z otwartą paszczą.

Stworzona z naturalnego drewna dębowego figurka stała się ikoną zabawkarstwa. Pierwotnie pełniła swoją, zamyśloną przez Kaya Bojesena, rolę – była zabawką dla dzieci.

 

Hipopotam z ołówkiem w paszczy – obrazek jak z pracowni mistrza Kaya Bojesena

 

Z czasem Hipopotam, podobnie jak i cała drewniana menażeria, stał się poszukiwanym elementem dekoracyjnym o dużej wartości kolekcjonerskiej.

Dziś drewnianego Hipopotama z ruchomą, otwieraną paszczą można spotkać na biurkach wielu poważnych ludzi biznesu, lekarzy, prawników. Figurki Kaya Bojesena zdobią też luksusowe salony loftów i mieszkania znawców designu.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Rosendahl

 

Pin it button

Artykuły powiązane

Patera ninnananna bugatti

Jak natura podpowiedziała kształt luksusowemu designowi

Światowej klasy designerzy często sięgają po wzory inspirowane naturą – tak rzecz się ma w przypadku luksusowych pater marek Bugatti i Legnoart, które zawsze przyciągają wzrok
Knowladge in the brain menu miniatura

Głowy „od Rashida” - kultowy design wśród książek

Słynny designer, mistrz tworzywa sztucznego – Karmin Rashid – stworzył dla duńskiej marki MENU wyśmienicie pomysłowe podstawki pod książki, które przybrały formę głów.
%c5%9bcienny wieszak na pras%c4%99 rosendahl

Prasa designem udoskonalona - markowe stojaki na gazety

Prawdziwe, papierowe gazety chyba nigdy nie dadzą się całkowicie wyeliminować internetowej prasie. Świat wypełniają designerskie stojaki na prasę.
Patera ondea blomus

Owocowa elegancja - patery mistrzów designu

Stalowy design marek Blomus i Bugatti przejawia się po raz kolejny w projektach wypełniających jadalnię i salon. Dekoracyjne misy i patery znowu kuszą swoimi kształtami.
Holmegaard wazony

Zmysłowe wazony Cocoon dla wyjątkowego domu

Wazony Cocoon, stworzone z luksusowego szkła przez duńską markę Holmegaard, przybrały organiczne formy kokonów jedwabników. Kuszą śnieżnobiałą bielą i opływowym kształtem.
Stalowa patera na owoce bugatti

Płynna patera Bugatti

Włosi słyną z odkrywczego, inspirującego desingu. Patera Acqua jest przykładem tego, jak natura podpowiedziała kształt przedmiotowi Bugatti, dając w efekcie formę modną i prostą.
}