Tłuściutkie safari - czyli drewniany Hipopotam Kaya Bojesena

Safari hipopotam miniatura

Ołówkożerny i ołówkolubny Hipopotam Kaya Bojesena został stworzony przez mistrza złotnictwa w 1955 roku. Pierwotnie Hipopotam, należący do kolekcji drewnianego ZOO, służył Bojesenowi jako stojak na ołówki, którymi kreślił swoje projekty. Stąd – wiele znaczące zdjęcie, na którym mogą Państwo obejrzeć chciwego Hipopotama z otwartą paszczą.

Stworzona z naturalnego drewna dębowego figurka stała się ikoną zabawkarstwa. Pierwotnie pełniła swoją, zamyśloną przez Kaya Bojesena, rolę – była zabawką dla dzieci.

 

Hipopotam z ołówkiem w paszczy – obrazek jak z pracowni mistrza Kaya Bojesena

 

Z czasem Hipopotam, podobnie jak i cała drewniana menażeria, stał się poszukiwanym elementem dekoracyjnym o dużej wartości kolekcjonerskiej.

Dziś drewnianego Hipopotama z ruchomą, otwieraną paszczą można spotkać na biurkach wielu poważnych ludzi biznesu, lekarzy, prawników. Figurki Kaya Bojesena zdobią też luksusowe salony loftów i mieszkania znawców designu.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Rosendahl

 

Pin it button

Artykuły powiązane

Plint skagerak

Odmiana ma dobry smak - zestawy Plint marki Skagerak Denmark

Duński producent, marka Skagerak Denmark, nigdy nie rozczarowała miłośników eleganckiego designu – teakowo-porcelanowe zestawy Plint kuszą subtelną formą.
%c5%9bcienny wieszak na pras%c4%99 rosendahl

Prasa designem udoskonalona - markowe stojaki na gazety

Prawdziwe, papierowe gazety chyba nigdy nie dadzą się całkowicie wyeliminować internetowej prasie. Świat wypełniają designerskie stojaki na prasę.
Patera ninnananna bugatti

Jak natura podpowiedziała kształt luksusowemu designowi

Światowej klasy designerzy często sięgają po wzory inspirowane naturą – tak rzecz się ma w przypadku luksusowych pater marek Bugatti i Legnoart, które zawsze przyciągają wzrok
Donice cocoon elegancja dmuchanego szk%c5%82a marki holmegaard

Śnieżnobiałe ekspozycje marki Holmegaard - szklane doniczki na kwiaty

Szklane donice słynnej duńskiej huty, Holmegaard, do dziś święcą triumfy. Posadzić w takiej doniczce rośliny, to tak, jakby powiedzieć im – „Jesteście najbardziej wyjątkowe na świecie”.
Koszyk na polana blomus

Design niejedno ma imię

Przedmioty codziennego użytku, tworzone przez słynnych designerów, przestają być li tylko przedmiotami. Stają się sprzętami obdarzonymi duszą i, co najważniejsze, imieniem.
Patera ondea blomus

Owocowa elegancja - patery mistrzów designu

Stalowy design marek Blomus i Bugatti przejawia się po raz kolejny w projektach wypełniających jadalnię i salon. Dekoracyjne misy i patery znowu kuszą swoimi kształtami.
}