Tłuściutkie safari - czyli drewniany Hipopotam Kaya Bojesena

Safari hipopotam miniatura

Ołówkożerny i ołówkolubny Hipopotam Kaya Bojesena został stworzony przez mistrza złotnictwa w 1955 roku. Pierwotnie Hipopotam, należący do kolekcji drewnianego ZOO, służył Bojesenowi jako stojak na ołówki, którymi kreślił swoje projekty. Stąd – wiele znaczące zdjęcie, na którym mogą Państwo obejrzeć chciwego Hipopotama z otwartą paszczą.

Stworzona z naturalnego drewna dębowego figurka stała się ikoną zabawkarstwa. Pierwotnie pełniła swoją, zamyśloną przez Kaya Bojesena, rolę – była zabawką dla dzieci.

 

Hipopotam z ołówkiem w paszczy – obrazek jak z pracowni mistrza Kaya Bojesena

 

Z czasem Hipopotam, podobnie jak i cała drewniana menażeria, stał się poszukiwanym elementem dekoracyjnym o dużej wartości kolekcjonerskiej.

Dziś drewnianego Hipopotama z ruchomą, otwieraną paszczą można spotkać na biurkach wielu poważnych ludzi biznesu, lekarzy, prawników. Figurki Kaya Bojesena zdobią też luksusowe salony loftów i mieszkania znawców designu.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Rosendahl

 

Pin it button

Artykuły powiązane

S%c5%82o%c5%84   miniatura

Szczęście z ciekawską trąbą - drewniany Słoń Kaya Bojesena

Słonik, drewniana figurka słynnego Kaya Bojesena, stał się maskotką nie tylko dzieci, ale i dorosłych, którzy cenią sobie design kultowych zabawek znanego duńskiego złotnika.
Stojak na polana madra blomus

Polana przybrane w tkaninę - Blomus i jego stojaki na drewno

Stojaki, czy koszyki na polana tworzone były z najróżniejszych materiałów. Wiklinowe, drewniane, stalowe – nikogo nie dziwią. A stworzone ze stali i materiału? Blomus zaskauje!
Zebra miniatura

Pasiaste safari, czyli Zebra Kaya Bojesena

Zabawki Kaya Bojesena, które słynny duński złotnik i designer zaczął tworzyć w 1922 roku, stały się na powrót niezwykle popularne za sprawą marki Rosendahl.
Donice cocoon elegancja dmuchanego szk%c5%82a marki holmegaard

Śnieżnobiałe ekspozycje marki Holmegaard - szklane doniczki na kwiaty

Szklane donice słynnej duńskiej huty, Holmegaard, do dziś święcą triumfy. Posadzić w takiej doniczce rośliny, to tak, jakby powiedzieć im – „Jesteście najbardziej wyjątkowe na świecie”.
Teakowa patera frame skagerak denmark

Lista prezentów ślubnych - stylowy, drewniany podarunek

Drewniane dodatki do salonu, oczywiście te, tworzone przez światowej klasy designerów, mogą być idealnym pomysłem na ślubny podarunek.
Provence holmegaard

Dekoracyjne misy Provence Holmegaard - rarytas dla konesera szkła

Doskonale piękne, tworzone przez mistrzów rzemiosła z dmuchanego szkła misy Provence, duńskiej huty Holmegaard są niekończącym się źródłem inspiracji dla aranżujących salon.
}