Cynamonowe smaki - żeliwne naczynia Cinnamon Staub dla wybranych

Francuski producent, marka Staub, znany jest z klasycznej, stonowanej barwy swoich naczyń. Kiedy jednak marka zdobyła się na swoisty kolorystyczny eksperyment, rynek wielbicieli żeliwa zamarł na moment. Zdawałoby się, że przepiękne, cynamonowe w barwie garnki i brytfanny Staub od razu znajdą sobie wielu miłośników i zwolenników. I tak też było.

 

Podejrzany cynamon?

Kiedy Staub zapowiedział serię Cinnamon, znawcy produktów marki nie mogli się już jej doczekać na rynku. Ale, kiedy opadł pierwszy entuzjazm i zachwyt, ci, którzy postrzegają kuchnię jako przestrzeń konserwatywnie kolorystyczną, na serię Cinnamon zaczęli popatrywać z niejaką podejrzliwością. Bo cynamonowych, żeliwnych naczyń jeszcze nie widzieli. I nie byli do końca przekonani, co o nich sądzić. Tu przyznać im należy nieco racji – kolor jest absolutnie niepowtarzalny. Klasycznie cynamonowy, aż zdaje się pachnieć tą arcy przytulną przyprawą.

 

Żeliwne garnki Staub z linii Cinnamon to jedne z najpiękniejszych w kolorze naczyń tej marki

 

Przytulne skojarzenia plus kolorystyczny dystans

Skojarzenia bywają przeróżne. Jednym ta seria garnków i brytfann z francuskiego żeliwa zapada w serca i gusta niemal natychmiast, kojarząc się z aromatycznym dzieciństwem, beztroską i czasem czarów. Innym potrzeba nieco czasu, by naczynia zagościły w ich kuchni. W przypadku drugiej grupy obserwujemy bardzo specyficzne zjawisko – ktoś najpierw pyta o serię Cinnamon, by jednak kupić garnek, czy brytfannę dopiero po dwóch, czy trzech miesiącach. To specyficzna kwestia. Wielu z klientów przyznało, że zastanawiało się, czy tak niezwykłe i niespotykane w kolorze naczynia będą się w ich kuchni dobrze prezentować. Czy to w takim razie znaczy, że Polacy są kolorystycznymi konserwatystami?

 

Ludzie są nieziemsko konserwatywni

Okazuje się, że kwestia obawy przed nowym, zupełnie niepospolitym kolorem nie dotyczy tylko Polaków. Producent, badając rynek i gusta, założył, że seria Cinnamon będzie linią limitowaną, w której znajdą się wyłącznie najbardziej popularne rozmiary garnków i brytfann. Co ciekawe, nie ma tu patelni, woków, czy nawet zaparzaczy do herbaty. Kolekcję wyróżnia z kolei przepiękna, żeliwna Dynia z uchwytem do złudzenia przypominającym dyniowy ogonek.

Spotkaliśmy bardzo wielu Klientów naszych sklepów, którzy z entuzjazmem zareagowali na producencką kolorystyczną innowację. Oni z kolei skarżyli się wcześniej na monotonię barw, znużeni czerwienią, czernią, grafitem – nie tak odważnymi kolorami żeliwnych naczyń Staub, jak linia Cinnamon.

 

Staub jest konsekwentny

Staub jest bardzo rozsądnym producentem, trafiającym w gusta każdej grupy gotujących. Szerokie linie naczyń opatrzył najpopularniejszymi kolorami, ale nie zniechęca go bynajmniej fakt, że kolory specjalne i specyficzne cieszą się mniejszą popularnością. Staub daje czas na rozkochanie się miłośnikom kolorowego żeliwa w swojej pięknej serii Cinnamon.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

O barszczu, co zeżarł dno

Złośliwie, ironicznie, ale przy okazji całkiem na serio – Kuchenny Inkwizytor zagina parol na stalowe anty-garnki, które kusząc ceną, są w stanie siać spustoszenie w organizmie

Demeyere i jego wizja smażenia - 4 typy patelni belgijskiego producenta

Od wielu lat fascynuje nas belgijska marka Demeyere. Jej dorobek, znajomość technologii i jej udział w branży kulinariów dla bardzo wymagających. Dziś o 4 typach patelni Demeyere.

Jak kupować nóż na prezent i czy warto robić z tego tajemnicę?

Decyzja, by obdarować kogoś bliskiego, czy znajomego nożem może okazać się być bardzo nietrafna. Na co uważać, gdy decydujemy się na taki prezent, podpowie nasz artykuł.

Ile materiałów, tyle smaków

Okazuje się, że to, z czego wykonane jest dane naczynie – garnek, patelnia, brytfanna, czy wok, ma znaczący wpływ na smak potrawy, jej wartość odżywczą, czy nawet kolor.

Podstawy smażenia - jak dobrze i mądrze używać patelni

Smażyć każdy może, ale nie każdy smaży dobrze. Złe smażenie źle wpływa i na zdrowie i na kondycję patelni. Jak poradzić sobie z problemem smażenia, radzi specjalista.

Jak piękne rzeczy zmieniają życie, część 1

Człowiek zbyt mocno podlega naciskom świata, denerwuje się, nie potrafi się zrelaksować. Stąd dobrze otaczać się pięknymi przedmiotami, które zmieniają życie na lepsze.
}