Cynamonowe smaki - żeliwne naczynia Cinnamon Staub dla wybranych

Francuski producent, marka Staub, znany jest z klasycznej, stonowanej barwy swoich naczyń. Kiedy jednak marka zdobyła się na swoisty kolorystyczny eksperyment, rynek wielbicieli żeliwa zamarł na moment. Zdawałoby się, że przepiękne, cynamonowe w barwie garnki i brytfanny Staub od razu znajdą sobie wielu miłośników i zwolenników. I tak też było.

 

Podejrzany cynamon?

Kiedy Staub zapowiedział serię Cinnamon, znawcy produktów marki nie mogli się już jej doczekać na rynku. Ale, kiedy opadł pierwszy entuzjazm i zachwyt, ci, którzy postrzegają kuchnię jako przestrzeń konserwatywnie kolorystyczną, na serię Cinnamon zaczęli popatrywać z niejaką podejrzliwością. Bo cynamonowych, żeliwnych naczyń jeszcze nie widzieli. I nie byli do końca przekonani, co o nich sądzić. Tu przyznać im należy nieco racji – kolor jest absolutnie niepowtarzalny. Klasycznie cynamonowy, aż zdaje się pachnieć tą arcy przytulną przyprawą.

 

Żeliwne garnki Staub z linii Cinnamon to jedne z najpiękniejszych w kolorze naczyń tej marki

 

Przytulne skojarzenia plus kolorystyczny dystans

Skojarzenia bywają przeróżne. Jednym ta seria garnków i brytfann z francuskiego żeliwa zapada w serca i gusta niemal natychmiast, kojarząc się z aromatycznym dzieciństwem, beztroską i czasem czarów. Innym potrzeba nieco czasu, by naczynia zagościły w ich kuchni. W przypadku drugiej grupy obserwujemy bardzo specyficzne zjawisko – ktoś najpierw pyta o serię Cinnamon, by jednak kupić garnek, czy brytfannę dopiero po dwóch, czy trzech miesiącach. To specyficzna kwestia. Wielu z klientów przyznało, że zastanawiało się, czy tak niezwykłe i niespotykane w kolorze naczynia będą się w ich kuchni dobrze prezentować. Czy to w takim razie znaczy, że Polacy są kolorystycznymi konserwatystami?

 

Ludzie są nieziemsko konserwatywni

Okazuje się, że kwestia obawy przed nowym, zupełnie niepospolitym kolorem nie dotyczy tylko Polaków. Producent, badając rynek i gusta, założył, że seria Cinnamon będzie linią limitowaną, w której znajdą się wyłącznie najbardziej popularne rozmiary garnków i brytfann. Co ciekawe, nie ma tu patelni, woków, czy nawet zaparzaczy do herbaty. Kolekcję wyróżnia z kolei przepiękna, żeliwna Dynia z uchwytem do złudzenia przypominającym dyniowy ogonek.

Spotkaliśmy bardzo wielu Klientów naszych sklepów, którzy z entuzjazmem zareagowali na producencką kolorystyczną innowację. Oni z kolei skarżyli się wcześniej na monotonię barw, znużeni czerwienią, czernią, grafitem – nie tak odważnymi kolorami żeliwnych naczyń Staub, jak linia Cinnamon.

 

Staub jest konsekwentny

Staub jest bardzo rozsądnym producentem, trafiającym w gusta każdej grupy gotujących. Szerokie linie naczyń opatrzył najpopularniejszymi kolorami, ale nie zniechęca go bynajmniej fakt, że kolory specjalne i specyficzne cieszą się mniejszą popularnością. Staub daje czas na rozkochanie się miłośnikom kolorowego żeliwa w swojej pięknej serii Cinnamon.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Nieco o mieleniu pieprzu, czyli sztuce zdecydowanie zaniedbanej

O zaletach przyprawiania aromatycznym, świeżo zmielonym pieprzem i istocie młynków do przypraw pisze dyplomowany specjalista sklepu PrestiżowaKuchnia, Krystian Wawrzyczek

Smażenie bez tłuszczu, czyli jak szybko i skutecznie zniszczyć patelnię

Smażenie bez tłuszczu, pomijając fakt, że coś takiego z założenia nie istnieje, jest najlepszą metodą błyskawicznego zniszczenia patelni i rujnowania sobie zdrowia. Ale - ludzie i tak wiedzą swoje…

Miedziane naczynia kontra te z blachy miedzianej lub pokryte miedzią

Utarło się w świecie kulinariów mówić, że nie ma nic ponad miedziane naczynia. Musisz jednak umieć odróżnić prawdziwe garnki z miedzi, te z blachy miedzianej i pokryte miedzią. Co je różni?

Młynki do mielenia soli - zdrowa alternatywa

Jeśli nie próbowałeś przyprawiać świeżo mieloną solą z młynka, nie masz nawet pojęcia, jak szkodzisz samemu sobie. Przyprawiając z łyżeczki, palcami, przesalasz niemal każdą potrawę.

Polskie gotowanie w kolorze - moda nad wyraz dziwaczna

Prawdziwie dobre gotowanie powinno być kolorowe, bo barwy naczyń, patelni, woków wpływają znacząco na wyobraźnię i kreatywność mistrza domowej kuchni.

Ile materiałów, tyle smaków

Okazuje się, że to, z czego wykonane jest dane naczynie – garnek, patelnia, brytfanna, czy wok, ma znaczący wpływ na smak potrawy, jej wartość odżywczą, czy nawet kolor.
}