Cynamonowe smaki - żeliwne naczynia Cinnamon Staub dla wybranych

Francuski producent, marka Staub, znany jest z klasycznej, stonowanej barwy swoich naczyń. Kiedy jednak marka zdobyła się na swoisty kolorystyczny eksperyment, rynek wielbicieli żeliwa zamarł na moment. Zdawałoby się, że przepiękne, cynamonowe w barwie garnki i brytfanny Staub od razu znajdą sobie wielu miłośników i zwolenników. I tak też było.

 

Podejrzany cynamon?

Kiedy Staub zapowiedział serię Cinnamon, znawcy produktów marki nie mogli się już jej doczekać na rynku. Ale, kiedy opadł pierwszy entuzjazm i zachwyt, ci, którzy postrzegają kuchnię jako przestrzeń konserwatywnie kolorystyczną, na serię Cinnamon zaczęli popatrywać z niejaką podejrzliwością. Bo cynamonowych, żeliwnych naczyń jeszcze nie widzieli. I nie byli do końca przekonani, co o nich sądzić. Tu przyznać im należy nieco racji – kolor jest absolutnie niepowtarzalny. Klasycznie cynamonowy, aż zdaje się pachnieć tą arcy przytulną przyprawą.

 

Żeliwne garnki Staub z linii Cinnamon to jedne z najpiękniejszych w kolorze naczyń tej marki

 

Przytulne skojarzenia plus kolorystyczny dystans

Skojarzenia bywają przeróżne. Jednym ta seria garnków i brytfann z francuskiego żeliwa zapada w serca i gusta niemal natychmiast, kojarząc się z aromatycznym dzieciństwem, beztroską i czasem czarów. Innym potrzeba nieco czasu, by naczynia zagościły w ich kuchni. W przypadku drugiej grupy obserwujemy bardzo specyficzne zjawisko – ktoś najpierw pyta o serię Cinnamon, by jednak kupić garnek, czy brytfannę dopiero po dwóch, czy trzech miesiącach. To specyficzna kwestia. Wielu z klientów przyznało, że zastanawiało się, czy tak niezwykłe i niespotykane w kolorze naczynia będą się w ich kuchni dobrze prezentować. Czy to w takim razie znaczy, że Polacy są kolorystycznymi konserwatystami?

 

Ludzie są nieziemsko konserwatywni

Okazuje się, że kwestia obawy przed nowym, zupełnie niepospolitym kolorem nie dotyczy tylko Polaków. Producent, badając rynek i gusta, założył, że seria Cinnamon będzie linią limitowaną, w której znajdą się wyłącznie najbardziej popularne rozmiary garnków i brytfann. Co ciekawe, nie ma tu patelni, woków, czy nawet zaparzaczy do herbaty. Kolekcję wyróżnia z kolei przepiękna, żeliwna Dynia z uchwytem do złudzenia przypominającym dyniowy ogonek.

Spotkaliśmy bardzo wielu Klientów naszych sklepów, którzy z entuzjazmem zareagowali na producencką kolorystyczną innowację. Oni z kolei skarżyli się wcześniej na monotonię barw, znużeni czerwienią, czernią, grafitem – nie tak odważnymi kolorami żeliwnych naczyń Staub, jak linia Cinnamon.

 

Staub jest konsekwentny

Staub jest bardzo rozsądnym producentem, trafiającym w gusta każdej grupy gotujących. Szerokie linie naczyń opatrzył najpopularniejszymi kolorami, ale nie zniechęca go bynajmniej fakt, że kolory specjalne i specyficzne cieszą się mniejszą popularnością. Staub daje czas na rozkochanie się miłośnikom kolorowego żeliwa w swojej pięknej serii Cinnamon.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Dlaczego faworyzujemy kuchnię?

Prawdziwa kuchnia jest nadzwyczaj przytulna. Staje się miejscem rodzinnych spotkań, bardzo ważnych rozmów i wspólnego gotowania. To miejsce prawdziwie magiczne.

Pojedynek na noże z… babcią

Kpiarsko nieco piszemy o doskonałych nożach kuchennych, które w Polsce ciągle jeszcze traktowane są z dużą dozą niedowierzania, pobłażania, czy ignorancji.

Podróże Guliwera, czyli zminiaturyzowana szkoła gotowania

Kuchenny Inkwizytor opowiada o swoich przygodach w krainie liliputów. Lekcja gotowania w inkwizytorskim wydaniu może, co niebywałe, okazać się być niebezpieczna. Zapraszamy do lektury.

Pół-nieme opowieści o krojeniu

Jak mówić o krojeniu japońskimi nożami? Jak przekazać swoją fascynację i radość wywołaną faktem, że sprawdzany przez nas nóż sunie po desce, jak mistrz jazdy figurowej po lodzie? To nie jest proste!

Inżynieria krojenia - noże Twin 1731 marki Zwilling

Zwilling, słynny producent noży, kazał stworzyć z racji swoich 280 urodzin genialne noże oznaczone symbolem 1731, datą powstania marki, którą współcześnie zna i ceni cały świat.

Czym różni się patelnia ceramiczna od nieprzywierającej patelni ceramicznej?

Patelnia ceramiczna różni się, zasadniczo, wszystkim, od nieprzywierających patelni ceramicznych. Którą wybrać, by łatwo i zdrowo smażyć, radzi nasz specjalista.
}