Odważna musztardowa seria naczyń marki Staub

Wśród wielu stonowanych, czy klasycznych w kolorystyce kolekcji naczyń z żeliwa francuskiego producenta – marki Staub – istnieją, co nas cieszy, dwie specyficzne linie – Cinnamon oraz Mustard. Interesująca nas druga z serii kolorowych naczyń z Merville, Mustard, ma barwę klasycznej, żółto-brązowej musztardy Dijon w intrygującym kolorze orchy. Ten nadzwyczaj odważny i specyficzny kolor wybierają ci, którzy nie boją się eksperymentów w kuchni. Seria Mustard trafia, nade wszystko, do bardzo nowoczesnych, czasem wręcz przypominających laboratoria, kuchni. Musztardowa kolekcja naczyń Staub święci też triumfy na przyjęciach i bankietach, gdzie zestawiana jest często z szarymi lub zielonymi seriami naczyń tej słynnej marki.

Wypuszczając serię garnków Mustard, francuska marka Staub po raz kolejny pokazała swoje rozwiązania technologiczne, które współgrają z tradycyjną metodą produkcji. Jednym z atutów żeliwnych garnków Staub są ich pokrywki, które od wewnętrznej strony zostały wyposażone w specjalne wypustki. Ich zadaniem jest przyspieszenie cyrkulacji pary wodnej w nagrzanym naczyniu, w efekcie czego przygotowywane w nim potrawy są nie tylko bardziej soczyste, smaczniejsze, ale również zdrowsze. Wynika to z faktu, że dzięki przyspieszonej cyrkulacji powietrza naczynia Staub zachowują aż o 30% więcej cennych składników odżywczych niż ma to miejsce w przypadku naczyń z klasycznymi, płaskimi pokrywkami.

 

Mustard to niespotykanie piękna linia żeliwnych garnków i brytfann francuskiej marki Staub

 

Gotujący docenią linię Mustard marki Staub również ze względu na powłokę nieprzywierającą, która uniemożliwia przywieranie potraw w trakcie gotowania, duszenia, pieczenia lub smażenia.

Do produkcji zewnętrznej, porcelanowej powłoki w niespotykanym głębokim, musztardowym kolorze, wykorzystano jedynie ekologiczne barwniki, które, w trakcie procesu wypalania, stworzyły ultra twardą zewnętrzną glazurę. Warto powiedzieć, że Staub zastosował tradycyjną, znaną w starożytności, a niezwykle popularną w średniowieczu, technikę majolika do kilkukrotnego pokrycia żeliwa połyskliwą, bardzo odporną na uszkodzenia glazurą.

Wyjątkowe jest to, że naczynia Staub tworzy się, do dziś, w ręczno-mechanicznym procesie produkcji. Zanim naczynie opuści fabrykę, musi przejść wiele kontroli i testów. Dopiero, gdy wszystko jest zgodne ze sztuką tworzenia żeliwnych naczyń, ręcznie pakowany produkt może trafić do sklepów.

Seria Mustard rozświetli każdą kuchnię utrzymaną w minimalistycznym, nieco surowym stylu. Na pewno przypadnie do gustu tym, którzy nie obawiają się zarówno kolorystycznych, jak i smakowych eksperymentów.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Dlaczego młynki Peugeot zawojowały świat przypraw

Jak to jest, że niektóre marki są nierozerwalnie kojarzone z najlepszymi kulinariami, słynnymi kucharzami i znanymi restauracjami? Poczytaj o młynkach Peugeot.

Jak kupować nóż na prezent i czy warto robić z tego tajemnicę?

Decyzja, by obdarować kogoś bliskiego, czy znajomego nożem może okazać się być bardzo nietrafna. Na co uważać, gdy decydujemy się na taki prezent, podpowie nasz artykuł.

Mój pierwszy japoński nóż - tani, czy od razu drogi? Podpowiedzi specjalisty

Wielu z nas staje przed dylematem - czy, kiedy kupuje się coś, z czym trzeba się nieco na początku pozmagać, warto wydać od razu duże pieniądze, czy lepiej spróbować ostrożnie, „po taniości”.

Pół-nieme opowieści o krojeniu

Jak mówić o krojeniu japońskimi nożami? Jak przekazać swoją fascynację i radość wywołaną faktem, że sprawdzany przez nas nóż sunie po desce, jak mistrz jazdy figurowej po lodzie? To nie jest proste!

Jak piękne rzeczy zmieniają życie, część 1

Człowiek zbyt mocno podlega naciskom świata, denerwuje się, nie potrafi się zrelaksować. Stąd dobrze otaczać się pięknymi przedmiotami, które zmieniają życie na lepsze.

Jak usmażyć jajecznicę i jajka na stalowej patelni Demeyere

Profesjonalne, stalowe patelnie są doskonale uniwersalne. Niemniej, trzeba czasu i wprawy, by opanować wszelkie techniki smażenia. Dziś o smażeniu jajek i jajecznicy na stalowych patelniach.
}