Odważna musztardowa seria naczyń marki Staub

Wśród wielu stonowanych, czy klasycznych w kolorystyce kolekcji naczyń z żeliwa francuskiego producenta – marki Staub – istnieją, co nas cieszy, dwie specyficzne linie – Cinnamon oraz Mustard. Interesująca nas druga z serii kolorowych naczyń z Merville, Mustard, ma barwę klasycznej, żółto-brązowej musztardy Dijon w intrygującym kolorze orchy. Ten nadzwyczaj odważny i specyficzny kolor wybierają ci, którzy nie boją się eksperymentów w kuchni. Seria Mustard trafia, nade wszystko, do bardzo nowoczesnych, czasem wręcz przypominających laboratoria, kuchni. Musztardowa kolekcja naczyń Staub święci też triumfy na przyjęciach i bankietach, gdzie zestawiana jest często z szarymi lub zielonymi seriami naczyń tej słynnej marki.

Wypuszczając serię garnków Mustard, francuska marka Staub po raz kolejny pokazała swoje rozwiązania technologiczne, które współgrają z tradycyjną metodą produkcji. Jednym z atutów żeliwnych garnków Staub są ich pokrywki, które od wewnętrznej strony zostały wyposażone w specjalne wypustki. Ich zadaniem jest przyspieszenie cyrkulacji pary wodnej w nagrzanym naczyniu, w efekcie czego przygotowywane w nim potrawy są nie tylko bardziej soczyste, smaczniejsze, ale również zdrowsze. Wynika to z faktu, że dzięki przyspieszonej cyrkulacji powietrza naczynia Staub zachowują aż o 30% więcej cennych składników odżywczych niż ma to miejsce w przypadku naczyń z klasycznymi, płaskimi pokrywkami.

 

Mustard to niespotykanie piękna linia żeliwnych garnków i brytfann francuskiej marki Staub

 

Gotujący docenią linię Mustard marki Staub również ze względu na powłokę nieprzywierającą, która uniemożliwia przywieranie potraw w trakcie gotowania, duszenia, pieczenia lub smażenia.

Do produkcji zewnętrznej, porcelanowej powłoki w niespotykanym głębokim, musztardowym kolorze, wykorzystano jedynie ekologiczne barwniki, które, w trakcie procesu wypalania, stworzyły ultra twardą zewnętrzną glazurę. Warto powiedzieć, że Staub zastosował tradycyjną, znaną w starożytności, a niezwykle popularną w średniowieczu, technikę majolika do kilkukrotnego pokrycia żeliwa połyskliwą, bardzo odporną na uszkodzenia glazurą.

Wyjątkowe jest to, że naczynia Staub tworzy się, do dziś, w ręczno-mechanicznym procesie produkcji. Zanim naczynie opuści fabrykę, musi przejść wiele kontroli i testów. Dopiero, gdy wszystko jest zgodne ze sztuką tworzenia żeliwnych naczyń, ręcznie pakowany produkt może trafić do sklepów.

Seria Mustard rozświetli każdą kuchnię utrzymaną w minimalistycznym, nieco surowym stylu. Na pewno przypadnie do gustu tym, którzy nie obawiają się zarówno kolorystycznych, jak i smakowych eksperymentów.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Wąż w kieszeni, czyli jak Polacy oszczędzają na własnym zdrowiu

W świadomości polskich gotujących ciągle pokutuje przekonanie, że naczynia mają być tanie i nie ma najmniejszego znaczenia, w czym się gotuje. Ważne, żeby produkty były bio i maksymalnie świeże.

Savoir-vivre biurowej kuchni - świat gentelmana, część 5

Biurowa kuchnia to przestrzeń wielce specyficzna. Przeznaczona dla wszystkich, więc tak naprawdę nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za nią. Nie, dżentelmen jest wyjątkiem.

Jak reagować na komplementy - świat gentelmana, część 21

Jak reagować na komplementy - świat gentelmana, część 21

Gorące serwowanie - żeliwne mini-garnuszki francuskiej marki Staub

Serwowanie gorących przystawek to prawdziwa sztuka. Jeśli jednak serwować przysmaki w maluśkich żeliwnych garnuszkach marki Staub, uczta nie może się nie udać.

W których żeliwnych naczyniach można przygotować bigos?

W krótkim poradniku znajdą Państwo kilka sugestii naszego specjalisty na temat połączenia bigosu i żeliwnego naczynia. Nie w każdym, jak się okazuje, bigos można przyrządzić.

Ortodoks w krainie ortodoksów - japoński nóż Unagi Saki marki Kichiji

Wystarczy rzut oka na ortodoksyjny, najbardziej japoński z japońskich noży marki Kichiji – Unagi Saki – a wpada się w objęcia szaleństwa zwanego wielką miłością do ostrza.
}