Owocowa elegancja - patery mistrzów designu

Witaminowa galeria. Wystawa pełna ożywczych smaków. Dekoracja wnętrz z natury rodem. Takie określenie przychodzą na myśl, gdy spojrzeć na owoce z rozkoszą rozparte na designerskich paterach najsłynniejszych światowych producentów.

Owoce na stole pełnią bardzo często, co ciekawe, funkcję ozdobną. Już starożytni stroili owocami swoje stoły. W tym geście kryje się znacząca symbolika. Owoce oznaczają witalność, radość, dobrobyt. Kiedyś, traktowane jako boski dar, były składane w ofierze bóstwom. I – choć dziś nie pamięta się ich symbolicznego znaczenia – gdzieś podświadomie człowiek czuje, że zdobiąc stół paterą z owocami, przyciąga do domu szczęście i dostatek.

 

Eleganckie patery Blomus pozwolą przepięknie eksponować owoce.

 

Owoce rozparte na paterach marek Bugatti, czy Blomus, to również wyraźny znak, że gospodarz domu jest wielbicielem form wyjątkowych.

Patery na owoce współczesnych designerów cechuje nie tylko doskonała jakość wykonania, wysokiej klasy materiał, z którego je stworzono, ale – nade wszystko – intrygująca forma. Często ich kształty dopasowywane są do form powołanych do istnienia przez samą naturę, dzięki czemu owoce czują się na nich „jak w domu”.

Dziś proponujemy krótką wycieczkę po świecie wypełnionym przez stalowe patery. Stal, choć zdaje się być odległą od naturalnej witalności owoców, faktyczne komponuje się z nią doskonale. Bugatti i Blomus sięgają po stal, by wzmocnić kolory natury, wyeksponować ich świeżość i wzmóc wyobrażenie o rozpływającym się w ustach smaku.

Z drugiej strony – ten ciekawy, stalowo-owocowy mariaż doskonale służy również chłodnej stali, która za sprawą swojej owocowej dekoracji zyskuje na łagodności.

Niektórzy z designerów rozgrzewają stalowy chłód, barwiąc swoje patery. I tak, na przykład, Bugatti stworzyło niezwykle pomysłową paterę-kołyskę o wdzięcznej nazwie Ninna nanna. Formowana na podobieństwo kawałka orzechowej skorupki, jest półokrągła, pozwala się więc kołysać delikatnie. Usypia rozleniwione owoce. Wnętrze patery Ninna nanna może tez być kolorowe. Na zewnątrz konstrukcja kusi przepięknie błyszczącą chromowaną stalą i, rzecz jasna, wiele mówiącym logo Bugatti.

 

Patery Blomus, Ondea, sprawiają, że owoce stają się jeszcze pyszniejsze

 

Zastęp stalowych pater na owoce uzupełnia prosta, futurystyczna Ondea marki Blomus. Jest długa, bo mierzy sobie aż 42 centymetry. Kształtem przypomina elegancko obłą łódź wspartą na niewysokiej podstawie. Niezwykle prosta, wytworna Ondea pozwala aranżować swoje sterylne kształty barwnymi owocami.

Patery na owoce znanych światowych marek - Bugatti i Blomus - mogą być prezentem, który wniesie w każdy dom powiew luksusu, radość obcowania z pięknem. Ta oprawa dla ulubionych owoców pozwoli też symbolicznie przyciągnąć dostatek i powodzenie.

 


Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Blomus

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

Artykuły powiązane

Bugatti od strony sztućców - tym się jada od 1923 roku

Sztućce Bugatti to ciągle jeszcze nieznana miłośnikom stołu przestrzeń. Mało kto wie, że ta znana włoska marka zaczęła w 1923 roku właśnie od zastawy stołowej i ręcznie produkowanych sztućców.

Zaproś do siebie legendy designu

Słynni na całym świecie designerzy, których nazwiska dawno już obrosły legendą i ich zjawiskowe projekty, do dziś wywołują na twarzach Polaków grymas zdziwienia.

Nowe trendy zdrowego żywienia - „Nordic eating”

Jedną z bardziej reprezentacyjnych dla marki Skagerak Denmark jest linia porcelanowych i teakowych akcesoriów do serwowania sałat i surówek – Nordic. Piękno i prostota w jednym.

Młynek Peugeot Paris wyższy od mojego siostrzeńca

Odwiedził mnie mój mały, półtoraroczny siostrzeniec. Mierzy sobie niecałe 80 cm wzrostu. Przyglądając mu się, uświadomiłem sobie, że niektóre młynki Peugeot są od niego wyższe.

Jak nakryć do stołu, na którym gości sałata - świat gentelmana, część 14

Co wielce specyficzne, stół, na którym pojawi się, jako istotny element posiłku, sałata, nakrywa się wedle innych reguł, niż stół przygotowywany do klasycznego obiadu.

Jak rozsadzić gości na przyjęciu - świat gentelmana, część 15

Dżentelmen, gospodarz przyjęcia, rozsadza swoich gości wedle ścisłych reguł. Uważa, by nie posadzić obok siebie małżonków, przyjaciół, czy ludzi ze sobą związanych. Dziwne?
}