Prawdopodobnie najdroższe młynki świata - Lalique marki Peugeot

Niektórzy ludzie potrafią zrobić rzeczy tak wyjątkowe, że inni ludzie chcą płacić za nie olbrzymie pieniądze. Świadomie mówimy „olbrzymie”, bo w przypadku tego, o czym traktuje nasz artykuł, proporcje - kwota kontra rozmiar produktu - mają się jak Goliat na sterydach do maluśkiego Dawidka, już nie Dawida.

 

Chyba najdroższe młynki do przypraw na tym świecie

Jeśli masz ochotę się trochę pobawić, wpisz we wszechwiedzące Google, po przeczytaniu naszego tekstu, frazę „najdroższe młynki do przypraw”. Sprawdź, co świat uznaje za najdroższe, a o czym jeszcze nie wie.

W 1924 roku Francuz, jubiler, wielki miłośnik kryształu, René Lalique, zaprojektował unikatowe młyneczki do soli i pieprzu. Jego misternie wykonane arcydzieła powstały na zamówienie marki Peugeot. Jeśli ktoś nie wie - ta znana firma ma w swojej ofercie niezliczone odmiany luksusowych młynków do przypraw, z których słynie z kolei w świecie kulinariów.

Design młynków René Lalique (mogą się podobać albo i nie) do dziś odtwarzany jest ręcznie z pietyzmem przez - aż - 15! mistrzów rzemiosła. Wyobrażasz to sobie? 15 ludzi kontra 1 malutki młyneczek do soli, czy pieprzu. Młynki są zaiste lilipucie - mierzą po 9 cm. A kosztują, bagatela, ponad 7 000 zł za komplet. Pojedynczy młynek wychodzi na nieco ponad 3700 zł (stan na październik 2018).

 

 

 

Czyście na głowę upadli?! vs. Ale genialne!

Więcej o młynkach nie napiszemy. Chcesz je poznać, zajrzyj do naszego sklepu.

Tu słowo o ciekawej reakcji ludzi. Kiedy kultowe młynki René Lalique marki Peugeot zagościły u nas w sklepie PrestiżowaKuchnia.pl, dostaliśmy mnóstwo maili. Jedni nie mogli wyjść z podziwu, kto mógł wpaść na tak irracjonalny pomysł, by wycenić młynki na niebotyczne pieniądze, które, na upartego, starczają na zakup starszego samochodu.

Ale, na szczęście, wiele więcej było zachwytów i pełnego zrozumienia ludzkiego geniuszu „och-ania” i „ach-ania”. Cieszymy się, że bardzo wielu z Was wie, w czym rzecz i nie pada na zawał na sam widok dość ekscentrycznej ceny sprzętu, który ma służyć w kuchni, czy na stole w jadalni.

 

Tym, którzy będą się stukać z zawzięciem w czoło, pytając, jaki wariat wymyślił taką przesadę, przypomnimy, że powinni skierować swój mądry, a krytyczny wzrok na obrazy, np. Picasso, czy Rembrandta. W końcu - analogicznie - to zaledwie piekielnie drogi kawałek płótna i nieco farby. Czyli równy nonsens dla tych, którzy niczego nie rozumieją, a umysł zhermetyzował im ograniczony światopogląd.

Stąd - jeśli komuś przyjdzie ochota wysyłać nam obelżywe maile po lekturze naszego tekstu, niech się od razu dowie, że jego opinia jest obojętna:

  1. licznym właścicielom ręcznie robionych kryształowych młynków René Lalique marki Peugeot,
  2. marce Peugeot,
  3. René Lalique’owi, który już, niestety, nie żyje i kontynuującym jego dzieło mistrzom rzemiosła,
  4. nam (na samym końcu).

 

Joanna Gawlikowska i Krystian Wawrzyczek, ceniący ludzki geniusz,
ponadczasowy design i akceptujący spore ceny tego, co wrosło w świat luksusu

Zdjęcia: Peugeot

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

 

 

                

 

Artykuły powiązane

Czajnik Vera Bugatti - kultowy sprzęt XIX wieku

Włoska marka Bugatti dobrze wiedziała, że jej designerski czajnik elektryczny, Vera, doczeka się ogromnego aplauzu i światowej sławy. Pokażcie nam inny, równie słynny czajnik!

Żeliwne patenie w stylu retro - o żeliwie, które lubi drewno

Drewno i żeliwo to połączenie tak piękne, że trudno mu się oprzeć. Stąd – patelnie z żeliwa słynnych marek Staub i Skeppshult cieszą się nieustającym powodzeniem.

Dlaczego faworyzujemy kuchnię?

Prawdziwa kuchnia jest nadzwyczaj przytulna. Staje się miejscem rodzinnych spotkań, bardzo ważnych rozmów i wspólnego gotowania. To miejsce prawdziwie magiczne.

Szyta na miarę kolekcja naczyń Industry marki Demeyere

Słynny producent doskonałych naczyń ze stali, Demeyere, stworzył linię Industry dla Amerykanów. Europa pozazdrościła im garnków. Szczęściem, można już je kupić na Starym Kontynencie.

Skagerak i teakowe serwowanie

Poręczna, wygodna, mocna, a zarazem elegancka – taka jest właśnie nietuzinkowa taca skandynawskiej marki Skagerak Denmark.

Warzywniak Stauba - czyli żeliwne warzywa

Francuska marka Staub kusi miłośników uroczych form swoimi kultowymi żeliwnymi warzywami – Dynią, Pomidorem i brytfanną Vegetable. Dzięki nim gotowanie staje się sztuką.
}