Dekoracyjne misy Provence Holmegaard - rarytas dla konesera szkła

Provence holmegaard

XX wiek zasłynął z prawdziwej powodzi wyjątkowych wzorów sztuki użytkowej. Nazwiska tworzących w połowie ubiegłego wieku twórców stały się synonimem genialnej ludzkiej kreatywności, która zmieniała w formę i materię pragnienie otaczania się wyjątkowymi i subtelnymi sprzętami. Zaprojektowane w 1955 roku, czyli de facto już w całkiem zamierzchłej przeszłości, luksusowe, szklane misy ozdobne Provence, duńskiego kreatora, Per’a Lütken’a, do dziś fascynują tych, którzy wyposażają nowoczesne domy i luksusowe apartamenty. Niesłychanym jest w projektach Lütken’a to, że są ponadepokowe, nie przemijają i nieustannie znajdują nowych adoratorów.

 

Misy ozdobne, Provence, zaprojektował dla marki Holmegaard słynny designer Per Lütken

 

Wystarczy jeden rzut oka na piękne, ręcznie tworzone z dmuchanego szkła misy dekoracyjne Provence, marki Holmegaard, najsłynniejszej duńskiej huty szkła, a można mieć wrażenie, że zna się je od zawsze i najdoskonalej odpowiadają naszej wizji piękna.

Misy wykonano z jednego kawałka przezroczystego lub lekko barwionego szkła. Podwójne ścianki i obłe, pełne dostojeństwa linie szklanych mis Provence na trwałe wpisały się w kanon designu. Absolutnie proste formy szkła Per’a Lütken’a kryją w sobie kwintesencję skandynawskiego stylu. Ten kultowy designer, co ciekawe, w wielu innych swoich projektach korzystał raczej z barokowych, pełnych przepychu inspiracji. W przypadku mis Provence poszedł w zupełnie przeciwnym kierunku, pokazując, że prostota jest niezmiennie atrakcyjna i nieśmiertelna.

 

Provence, piękne dekoracyjne misy z dmuchanego szkła – poleca marka Holmegaard

 

Dekoracyjne, szklane misy Provence mają trzy średnice - 19, 25 i 31 cm oraz trzy odmiany – delikatny błękit, kuszącą swoją tajemniczością barwę dymu oraz transparentne, bardzo wytworne szkło.

Każdą z mis Per’a Lütken’a można potraktować jako ozdobę samą w sobie. Przepięknie i dostojnie zaprezentuje się w dużych, jasnych przestrzeniach salonu, czy wytwornego gabinetu. Z drugiej strony będzie idealne pasować do niewielkich, przytulnych i kameralnych miejsc.

Misy Provence można aranżować wedle woli, wypełniając je nie tylko owocami, ale i kamieniami, różnokolorowym piaskiem, czy pływającymi w wodzie płatkami kwiatów. Wszystko zależy od fantazji i inwencji.

 


Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Holmegaard

Pin it button

Artykuły powiązane

Akcesoria kominkowe blomus

Salon pachnący drewnem - stalowe kosze na polana

Każdy, kto ma w domu kominek, wie, jak wielką przyjemność dostarcza delektowanie się ciepłem naturalnego ognia. By dopełnić czaru chwili, warto mieć piękny koszyk na polana.
Holmegaard wazony

Zmysłowe wazony Cocoon dla wyjątkowego domu

Wazony Cocoon, stworzone z luksusowego szkła przez duńską markę Holmegaard, przybrały organiczne formy kokonów jedwabników. Kuszą śnieżnobiałą bielą i opływowym kształtem.
Naczynia staub

Jak piękne rzeczy zmieniają życie, część 2

Światowi designerzy dobrze znają tajemnice ludzkiej duszy – projektując piękne sprzęty codziennego użytku ulepszają życie, dając każdemu możliwość obcowania z wyjątkowością.
S%c5%82o%c5%84   miniatura

Szczęście z ciekawską trąbą - drewniany Słoń Kaya Bojesena

Słonik, drewniana figurka słynnego Kaya Bojesena, stał się maskotką nie tylko dzieci, ale i dorosłych, którzy cenią sobie design kultowych zabawek znanego duńskiego złotnika.
%c5%9bcienny wieszak na pras%c4%99 rosendahl

Prasa designem udoskonalona - markowe stojaki na gazety

Prawdziwe, papierowe gazety chyba nigdy nie dadzą się całkowicie wyeliminować internetowej prasie. Świat wypełniają designerskie stojaki na prasę.
Szklany wazon rosendahl miniatura

Jak i komu wysyłać kwiaty - świat gentelmana, część 3

Wysyłanie, czy wręczanie kwiatów jest, jak się okazuje, sztuką samą w sobie. Sztuką obwarowaną pewnymi ograniczeniami i zasadami, które dżentelmen doskonale zna.
}