Dekoracyjne misy Provence Holmegaard - rarytas dla konesera szkła

Provence holmegaard

XX wiek zasłynął z prawdziwej powodzi wyjątkowych wzorów sztuki użytkowej. Nazwiska tworzących w połowie ubiegłego wieku twórców stały się synonimem genialnej ludzkiej kreatywności, która zmieniała w formę i materię pragnienie otaczania się wyjątkowymi i subtelnymi sprzętami. Zaprojektowane w 1955 roku, czyli de facto już w całkiem zamierzchłej przeszłości, luksusowe, szklane misy ozdobne Provence, duńskiego kreatora, Per’a Lütken’a, do dziś fascynują tych, którzy wyposażają nowoczesne domy i luksusowe apartamenty. Niesłychanym jest w projektach Lütken’a to, że są ponadepokowe, nie przemijają i nieustannie znajdują nowych adoratorów.

 

Misy ozdobne, Provence, zaprojektował dla marki Holmegaard słynny designer Per Lütken

 

Wystarczy jeden rzut oka na piękne, ręcznie tworzone z dmuchanego szkła misy dekoracyjne Provence, marki Holmegaard, najsłynniejszej duńskiej huty szkła, a można mieć wrażenie, że zna się je od zawsze i najdoskonalej odpowiadają naszej wizji piękna.

Misy wykonano z jednego kawałka przezroczystego lub lekko barwionego szkła. Podwójne ścianki i obłe, pełne dostojeństwa linie szklanych mis Provence na trwałe wpisały się w kanon designu. Absolutnie proste formy szkła Per’a Lütken’a kryją w sobie kwintesencję skandynawskiego stylu. Ten kultowy designer, co ciekawe, w wielu innych swoich projektach korzystał raczej z barokowych, pełnych przepychu inspiracji. W przypadku mis Provence poszedł w zupełnie przeciwnym kierunku, pokazując, że prostota jest niezmiennie atrakcyjna i nieśmiertelna.

 

Provence, piękne dekoracyjne misy z dmuchanego szkła – poleca marka Holmegaard

 

Dekoracyjne, szklane misy Provence mają trzy średnice - 19, 25 i 31 cm oraz trzy odmiany – delikatny błękit, kuszącą swoją tajemniczością barwę dymu oraz transparentne, bardzo wytworne szkło.

Każdą z mis Per’a Lütken’a można potraktować jako ozdobę samą w sobie. Przepięknie i dostojnie zaprezentuje się w dużych, jasnych przestrzeniach salonu, czy wytwornego gabinetu. Z drugiej strony będzie idealne pasować do niewielkich, przytulnych i kameralnych miejsc.

Misy Provence można aranżować wedle woli, wypełniając je nie tylko owocami, ale i kamieniami, różnokolorowym piaskiem, czy pływającymi w wodzie płatkami kwiatów. Wszystko zależy od fantazji i inwencji.

 


Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Holmegaard

Pin it button

Artykuły powiązane

Knowladge in the brain menu miniatura

Głowy „od Rashida” - kultowy design wśród książek

Słynny designer, mistrz tworzywa sztucznego – Karmin Rashid – stworzył dla duńskiej marki MENU wyśmienicie pomysłowe podstawki pod książki, które przybrały formę głów.
Zebra miniatura

Pasiaste safari, czyli Zebra Kaya Bojesena

Zabawki Kaya Bojesena, które słynny duński złotnik i designer zaczął tworzyć w 1922 roku, stały się na powrót niezwykle popularne za sprawą marki Rosendahl.
Teakowa patera frame skagerak denmark

Lista prezentów ślubnych - stylowy, drewniany podarunek

Drewniane dodatki do salonu, oczywiście te, tworzone przez światowej klasy designerów, mogą być idealnym pomysłem na ślubny podarunek.
Naczynia staub

Jak piękne rzeczy zmieniają życie, część 2

Światowi designerzy dobrze znają tajemnice ludzkiej duszy – projektując piękne sprzęty codziennego użytku ulepszają życie, dając każdemu możliwość obcowania z wyjątkowością.
Holmegaard wazony

Zmysłowe wazony Cocoon dla wyjątkowego domu

Wazony Cocoon, stworzone z luksusowego szkła przez duńską markę Holmegaard, przybrały organiczne formy kokonów jedwabników. Kuszą śnieżnobiałą bielą i opływowym kształtem.
Patera ondea blomus

Owocowa elegancja - patery mistrzów designu

Stalowy design marek Blomus i Bugatti przejawia się po raz kolejny w projektach wypełniających jadalnię i salon. Dekoracyjne misy i patery znowu kuszą swoimi kształtami.
}