Głowy „od Rashida” - kultowy design wśród książek

Knowladge in the brain menu miniatura

Karim Rashid - projektant, który na nowo uwznioślił tworzywo sztuczne. Rashid sprawił, że kolorowy plastik stał się ponownie, na początku XXI, synonimem nowoczesnego, odważnego designu. W poczuciu designera człowiek ma prawo otaczać się pełnymi ekspresji i witalności barwami, by móc w jeszcze wyższym stopniu cieszyć się życiem. Niezliczone ilości wzorów, które dla równie niezliczonej światowej sławy firm stworzy Rashid, można podziwiać w ponad 200 stałych wystawach galerii i muzeów całego globu.

 

Ekscentryczne podpórki do książek, Knowlage in the brain, Karima Rashida

 

Do listy klientów Karim’a Rashid’a dołączyła, co dla niej wydaje się być dość odważnym krokiem, słynąca z minimalizmu i bardzo stonowanej elegancji, duńska marka MENU. Karim Rashid zaprojektował dla niej genialnie pomysłowe podpórki pod książki o znamiennej nazwie „Knowlage in the brain”. Wystarczy rzut oka na czarną głowę „wyposażoną” w barwny mózg, by wiedzieć, że ma się do czynienia z projektem Rashida. Nikt, tak jak on, nie włada tworzywem sztucznym, budując z niego najodważniejsze, czasem nieco kubistyczne formy.

 

Mądrej głowie dość po słowie i podstawkach na książki Rashida, marki MENU

 

Projekt Rashid’a tworzy wyjątkowy, odważny element dekoracji salonu, biblioteki, czy gabinetu. Co tu dużo mówić, „mieć Rashid’a” na półce, to tak, jak mieć AGD Bugatti w kuchni.


Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: MENU

Pin it button

Artykuły powiązane

Szklany wazon rosendahl miniatura

Jak i komu wysyłać kwiaty - świat gentelmana, część 3

Wysyłanie, czy wręczanie kwiatów jest, jak się okazuje, sztuką samą w sobie. Sztuką obwarowaną pewnymi ograniczeniami i zasadami, które dżentelmen doskonale zna.
Provence holmegaard

Dekoracyjne misy Provence Holmegaard - rarytas dla konesera szkła

Doskonale piękne, tworzone przez mistrzów rzemiosła z dmuchanego szkła misy Provence, duńskiej huty Holmegaard są niekończącym się źródłem inspiracji dla aranżujących salon.
Patera ninnananna bugatti

Jak natura podpowiedziała kształt luksusowemu designowi

Światowej klasy designerzy często sięgają po wzory inspirowane naturą – tak rzecz się ma w przypadku luksusowych pater marek Bugatti i Legnoart, które zawsze przyciągają wzrok
Plint skagerak

Odmiana ma dobry smak - zestawy Plint marki Skagerak Denmark

Duński producent, marka Skagerak Denmark, nigdy nie rozczarowała miłośników eleganckiego designu – teakowo-porcelanowe zestawy Plint kuszą subtelną formą.
Koszyk na polana blomus

Design niejedno ma imię

Przedmioty codziennego użytku, tworzone przez słynnych designerów, przestają być li tylko przedmiotami. Stają się sprzętami obdarzonymi duszą i, co najważniejsze, imieniem.
S%c5%82o%c5%84   miniatura

Szczęście z ciekawską trąbą - drewniany Słoń Kaya Bojesena

Słonik, drewniana figurka słynnego Kaya Bojesena, stał się maskotką nie tylko dzieci, ale i dorosłych, którzy cenią sobie design kultowych zabawek znanego duńskiego złotnika.
}