Głowy „od Rashida” - kultowy design wśród książek

Knowladge in the brain menu miniatura

Karim Rashid - projektant, który na nowo uwznioślił tworzywo sztuczne. Rashid sprawił, że kolorowy plastik stał się ponownie, na początku XXI, synonimem nowoczesnego, odważnego designu. W poczuciu designera człowiek ma prawo otaczać się pełnymi ekspresji i witalności barwami, by móc w jeszcze wyższym stopniu cieszyć się życiem. Niezliczone ilości wzorów, które dla równie niezliczonej światowej sławy firm stworzy Rashid, można podziwiać w ponad 200 stałych wystawach galerii i muzeów całego globu.

 

Ekscentryczne podpórki do książek, Knowlage in the brain, Karima Rashida

 

Do listy klientów Karim’a Rashid’a dołączyła, co dla niej wydaje się być dość odważnym krokiem, słynąca z minimalizmu i bardzo stonowanej elegancji, duńska marka MENU. Karim Rashid zaprojektował dla niej genialnie pomysłowe podpórki pod książki o znamiennej nazwie „Knowlage in the brain”. Wystarczy rzut oka na czarną głowę „wyposażoną” w barwny mózg, by wiedzieć, że ma się do czynienia z projektem Rashida. Nikt, tak jak on, nie włada tworzywem sztucznym, budując z niego najodważniejsze, czasem nieco kubistyczne formy.

 

Mądrej głowie dość po słowie i podstawkach na książki Rashida, marki MENU

 

Projekt Rashid’a tworzy wyjątkowy, odważny element dekoracji salonu, biblioteki, czy gabinetu. Co tu dużo mówić, „mieć Rashid’a” na półce, to tak, jak mieć AGD Bugatti w kuchni.


Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: MENU

Pin it button

Artykuły powiązane

Stalowa patera na owoce bugatti

Płynna patera Bugatti

Włosi słyną z odkrywczego, inspirującego desingu. Patera Acqua jest przykładem tego, jak natura podpowiedziała kształt przedmiotowi Bugatti, dając w efekcie formę modną i prostą.
Safari hipopotam miniatura

Tłuściutkie safari - czyli drewniany Hipopotam Kaya Bojesena

Z zabawkami jest jak z baśniami, niektóre przetrwają wieki, inne przepadną w annałach wieków. Drewniane figurki Bojesena przetrwały do dziś. Bawią dzieci i zdobią dorosłe salony całego świata.
Provence holmegaard

Dekoracyjne misy Provence Holmegaard - rarytas dla konesera szkła

Doskonale piękne, tworzone przez mistrzów rzemiosła z dmuchanego szkła misy Provence, duńskiej huty Holmegaard są niekończącym się źródłem inspiracji dla aranżujących salon.
Miniatura

Papillo Uno - świecznikowe motyle marki Stelton

Stalowe, pokryte miedzą lub mosiądzem świeczniki Papillo Uno, duńskiej marki Stelton, wprowadzą zupełnie niepowtarzalne nastroje rodem z baśni.
%c5%9bcienny wieszak na pras%c4%99 rosendahl

Prasa designem udoskonalona - markowe stojaki na gazety

Prawdziwe, papierowe gazety chyba nigdy nie dadzą się całkowicie wyeliminować internetowej prasie. Świat wypełniają designerskie stojaki na prasę.
Patera ninnananna bugatti

Jak natura podpowiedziała kształt luksusowemu designowi

Światowej klasy designerzy często sięgają po wzory inspirowane naturą – tak rzecz się ma w przypadku luksusowych pater marek Bugatti i Legnoart, które zawsze przyciągają wzrok
}