Głowy „od Rashida” - kultowy design wśród książek

Knowladge in the brain menu miniatura

Karim Rashid - projektant, który na nowo uwznioślił tworzywo sztuczne. Rashid sprawił, że kolorowy plastik stał się ponownie, na początku XXI, synonimem nowoczesnego, odważnego designu. W poczuciu designera człowiek ma prawo otaczać się pełnymi ekspresji i witalności barwami, by móc w jeszcze wyższym stopniu cieszyć się życiem. Niezliczone ilości wzorów, które dla równie niezliczonej światowej sławy firm stworzy Rashid, można podziwiać w ponad 200 stałych wystawach galerii i muzeów całego globu.

 

Ekscentryczne podpórki do książek, Knowlage in the brain, Karima Rashida

 

Do listy klientów Karim’a Rashid’a dołączyła, co dla niej wydaje się być dość odważnym krokiem, słynąca z minimalizmu i bardzo stonowanej elegancji, duńska marka MENU. Karim Rashid zaprojektował dla niej genialnie pomysłowe podpórki pod książki o znamiennej nazwie „Knowlage in the brain”. Wystarczy rzut oka na czarną głowę „wyposażoną” w barwny mózg, by wiedzieć, że ma się do czynienia z projektem Rashida. Nikt, tak jak on, nie włada tworzywem sztucznym, budując z niego najodważniejsze, czasem nieco kubistyczne formy.

 

Mądrej głowie dość po słowie i podstawkach na książki Rashida, marki MENU

 

Projekt Rashid’a tworzy wyjątkowy, odważny element dekoracji salonu, biblioteki, czy gabinetu. Co tu dużo mówić, „mieć Rashid’a” na półce, to tak, jak mieć AGD Bugatti w kuchni.


Dział PR Grupy Nas Troje
www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: MENU

Pin it button

Artykuły powiązane

Donice cocoon elegancja dmuchanego szk%c5%82a marki holmegaard

Śnieżnobiałe ekspozycje marki Holmegaard - szklane doniczki na kwiaty

Szklane donice słynnej duńskiej huty, Holmegaard, do dziś święcą triumfy. Posadzić w takiej doniczce rośliny, to tak, jakby powiedzieć im – „Jesteście najbardziej wyjątkowe na świecie”.
%c5%9bcienny wieszak na pras%c4%99 rosendahl

Prasa designem udoskonalona - markowe stojaki na gazety

Prawdziwe, papierowe gazety chyba nigdy nie dadzą się całkowicie wyeliminować internetowej prasie. Świat wypełniają designerskie stojaki na prasę.
Koszyk na polana blomus

Design niejedno ma imię

Przedmioty codziennego użytku, tworzone przez słynnych designerów, przestają być li tylko przedmiotami. Stają się sprzętami obdarzonymi duszą i, co najważniejsze, imieniem.
Holmegaard wazony

Zmysłowe wazony Cocoon dla wyjątkowego domu

Wazony Cocoon, stworzone z luksusowego szkła przez duńską markę Holmegaard, przybrały organiczne formy kokonów jedwabników. Kuszą śnieżnobiałą bielą i opływowym kształtem.
Szklany wazon rosendahl miniatura

Jak i komu wysyłać kwiaty - świat gentelmana, część 3

Wysyłanie, czy wręczanie kwiatów jest, jak się okazuje, sztuką samą w sobie. Sztuką obwarowaną pewnymi ograniczeniami i zasadami, które dżentelmen doskonale zna.
Stalowa patera na owoce bugatti

Płynna patera Bugatti

Włosi słyną z odkrywczego, inspirującego desingu. Patera Acqua jest przykładem tego, jak natura podpowiedziała kształt przedmiotowi Bugatti, dając w efekcie formę modną i prostą.
}