Jedzonko szyte na miarę - czyli wielkie gotowanie w pysznym stylu

Na wszystko, co dobre przychodzi kiedyś czas. Niemniej, co niezwykłe, na ten „czas”, musi przyjść odpowiedni czas. Od długich lat zajmujemy się luksusowym sprzętem kuchennym, o czym pewnie wiedzą wszyscy, którzy odwiedzają nasz portal. Mamy na YouTube swój kanał, w którym Krystian, nasz specjalista od technik i technologii kulinarnych wyjaśnia, jak sobie z tym luksusowym sprzętem radzić. Niestety, w tym wszystkim zawsze brakowało nam gotowania.

Wierzcie, nie było kiedy nakręcić filmów o gotowaniu. Obsługa sklepów, rozmowy z Klientami i szkolenia nie tylko profesjonalistów, pisanie artykułów, testy sprzętu, tworzenie poradników i recenzji - to praca na kilka etatów od razu. Dwoiliśmy się i troili, aż miarka się przebrała.

 

Gotujący! Ratujcie!

W wakacje 2020 roku zdecydowaliśmy, że nasza ekipa musi się powiększyć o ludzi, którzy doskonale gotują. Bo jaki jest, na dłuższą metę, sens wiecznego pokazywania patelni, garnków i noży, skoro prawie się ich nie używa? A nie używaliśmy, bo od 2019 roku w naszym nowym studio w Cieszynie nakręciliśmy mnóstwo teoretycznych filmów, już teraz jest ich setka, choć niektóre nadal czekają na montaż. Ale, okazuje się, że chociaż filmy powstają cały czas – ciągle nawet nie wyczerpaliśmy podstawowych kwestii wiążących się z technologiami naczyń, poprawnym krojeniem i ostrzeniem noży japońskich, czy pokazywaniem Wam, jak „nie zabić” patelni zbyt wysoką temperaturą. Jest – dosłownie – milion spraw, które czekają na omówienie. A gdzie tu gotowanie?!

I – nagle znalazła się, w sposób dość magiczny, o czym opowiedzieliśmy w artykule na naszym drugim portalu, Vianto.pl, Anastazja. Dzięki Jej pasjom, talentom, wyśmienitemu zorganizowaniu i naszemu wiecznemu myśleniu o nowym programie, jutro już, 25 września 2020, rusza pierwszy odcinek cyklu „Jedzonko szyte na miarę”.

Nawet sobie nie wyobrażacie, jakie to fenomenalne uczucie, kiedy nie trzeba gotować, a dostaje się na stół pyszne, pachnące, pięknie przybrane dania.

 

 

Jedzonko szyte na miarę - czyli gotujemy w super-stylu

Dobre półtora miesiąca powstający już program był bezimienny. Coś nam przychodziło do głowy, ale to jakoś nie pasowało do naszej uroczej, filigranowej, super-sportowej Anastazji, która naprawdę popisowo gotuje. I tu nagle, któregoś ranka oświecenie – „Jedzonko szyte na miarę”! I tak się przyjęło.

Ale z tym tytułem wiąże się całe „zaplecze”, by nie rzecz - filozofia. Dlaczego „Jedzonko”, a nie „jedzenie”? Bo Anastazja gotuje, właśnie, jedzonko. Jej potrawy są lekkostrawne, subtelne, niezwykle zdrowe. To prawdziwe gotowanie w stylu fit. Trudno się zresztą dziwić, bo Anastazja kocha ruch, sport, bliskie Jej są wszelkie formy aktywności fizycznej i, co za tym idzie, jedzenia (sorry, jedzonka), które taki styl życia wspierają.

Jedzonko Anastazji ma taką niezwykle uroczą cechę, że jest zawsze bardzo ładne i chce być ładnie podawane. Bo nasza gotująca ma artystyczną duszę i potrafi zawsze wyczarować potrawy godne uwiecznienia.

A jedzonko „szyte na miarę” pojawiło się stąd, że Anastazja budzi powszechną zazdrość swoją doskonałą figurą i kondycją. Urodą też, co zawdzięcza dobrym genom i swoim talentom, bo – musicie wiedzieć – że przy okazji jest mistrzynią wizażu (ot, kobieta o tysiącu talentów i twarzy).

Z tego wynika prosta konkluzja – pyszna kuchnia Anastazji poprowadzi Was szybko i sprawnie w kierunku doskonałej figury, smukłej talii i płaskiego brzucha. Ku pocieszeniu – gotowane przez Anastazję jedzonko jest lekkostrawne, bazuje w olbrzymim stopniu na warzywach, więc można jeść do woli i nie tyć.

 

Jesteśmy wspaniałomyślni i lubimy się dzielić

Kiedy przeczytaliście powyższe, na pewno pozazdrościliście nam, że tak pysznie możemy jeść. Powiemy na to – spokojnie, już za moment talent Antastazji wybuchnie na naszym kanale na YouTube i portalach tekstowych, więc będziecie mogli do woli korzystać z Jej pysznych przepisów i kreatywnych wizji. Podzielimy się z Wami z przyjemnością pysznymi przepisami, zdjęciami z planu, historiami i wszystkim, co się tu u nas dzieje.

 

 

Na swoje usprawiedliwienie, że z pasją pożeramy doskonałości serwowane przez Anastazję mamy to, że kręcenie filmów, które finalnie wyglądają na super-przyjemną zabawę – to zadanie pozbawiające wszystkich sił. Pokażemy Wam kiedyś filmy z zaplecza. Pewnie zrobi się Wam nas żal! To, wbrew pozorom, naprawdę ciężka praca. Tu nic nie może się rozjechać, rozjeść w szwach, bo – kiedy już zostanie nagrane – przepadło. Leci do montażystów, a oni rwą włosy z głowy, że coś jest nie tak. Więc presja potężna z dwóch stron.

Chcemy, by program był jak najbardziej atrakcyjny dla Was, byście poczuli radość płynącą ze świetnego gotowania. Ale to wszystko wymaga mega-pracy. Na szczęście, mamy ogromną przyjemność współpracować z wyśmienicie zorganizowaną osobą, jaką jest Anastazja.

Oglądajcie „Jedzonko szyte na miarę”. Jesteśmy przekonani, że kuchnia Anastazji przypadnie Wam do gustu. I, oczywiście, zobaczycie nasz luksusowy sprzęt w akcji, więc – połączymy pyszne i przyjemne z pożytecznym.

 

Joanna Gawlikowska i Krystian Wawrzyczek – pomysłodawcy programu „Jedzonko szyte na miarę” –
właściciele sklepów PrestiżowaKuchnia.pl oraz SmakProstoty.pl

Zdjęcia: Nas Troje TV

 

Szukaj nas tutaj:

 

 

 

 

Artykuły powiązane

Czym różni się tasak od noża Nakiri?

Tasak i nóż Nakiri, choć podobne w kształcie, są od siebie diametralnie różne. Pełnią odmienne role w kuchennym świecie. Co je charakteryzuje, podpowie nasz artykuł.

Miedziane naczynia - fanaberia dla bogatych, czy wielka oszczędność?

Miedziane garnki i patelnie francuskiej marki De Buyer wytrwają w Twojej kuchni przez całe dekady. A potem przejdą w ręce Twoich dzieci, a kolejno i ich dzieci. Czy w takim razie są drogie?

Miedziane naczynia kontra te z blachy miedzianej lub pokryte miedzią

Utarło się w świecie kulinariów mówić, że nie ma nic ponad miedziane naczynia. Musisz jednak umieć odróżnić prawdziwe garnki z miedzi, te z blachy miedzianej i pokryte miedzią. Co je różni?

Mikser planetarny Smeg jest jak prawdziwy Transformer

Mikser planetarny włoskiej marki Smeg potrafi przeobrazić się w ciągu kilku chwil w prawdziwego tytana pracy. Nie dość, że jest designerski, dodatkowo bardzo wydajny i niezwykle zdolny.

Drobiazgi, które ratują życie… patelni

W każdej kuchni muszą znaleźć się odpowiednio dobrane drobiazgi - pomocnicy kuchenni, czyli kuchenne utensylia. Trzeba jednak dostosować ich materiał do typu Twojej patelni, czy garnka.

Jak gościć wegetarian - świat gentelmana, część 8

Dżentelmen nigdy nie narazi wegetarianina na wizytę w serwującej mięsne posiłki restauracji. Jeśli sam nie jada mięsa, wcześniej informuje o tym zapraszających go na obiad.
}