Szczęście z ciekawską trąbą - drewniany Słoń Kaya Bojesena

S%c5%82o%c5%84   miniatura

Słoń, słonik, słoniątko to sympatyczny symbol szczęścia, który przyjął się nie tylko w kulturze azjatyckiej. W Europie jest nadzwyczajna ilość słoniolubnych, szczęściochwytnych miłośników tych sympatycznych zwierzaków. Wiemy, że wielu oszalało na punkcie drewnianych zabawek legendarnego już designera i złotnika, Kaya Bojesena, który stał się jednym z najsłynniejszych zabawkarzy wszechczasów.

Powstały w 1953 roku projekt zabawki został przywrócony światu przez duńską markę Rosendahl, która kupiła od rodziny Kaya Bojesena prawo do jego słynnych, drewnianych figurek.

 

Wraz ze Słoniem Bojesena można udać się na zabawkowe, drewniane safari

 

Co specyficzne, obmyślone pierwotnie jako zabawki dla dzieci drewniane figurki Kaya Bojesena, w tym jego uroczy, stworzony z naturalnego buku Słoń, stały się jednymi z najsłynniejszych figurek ozdobnych całego świata.

Niewielki, bo mierzący sobie zaledwie 14,5 cm wysokości Słoń ma jednak wielką moc – przyniesie swojemu właścicielowi tyle szczęścia, że nie uda się go pomieścić w nawet największym skarbcu.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Rosendahl

 

Pin it button

Artykuły powiązane

Holmegaard wazony

Zmysłowe wazony Cocoon dla wyjątkowego domu

Wazony Cocoon, stworzone z luksusowego szkła przez duńską markę Holmegaard, przybrały organiczne formy kokonów jedwabników. Kuszą śnieżnobiałą bielą i opływowym kształtem.
Donice cocoon elegancja dmuchanego szk%c5%82a marki holmegaard

Śnieżnobiałe ekspozycje marki Holmegaard - szklane doniczki na kwiaty

Szklane donice słynnej duńskiej huty, Holmegaard, do dziś święcą triumfy. Posadzić w takiej doniczce rośliny, to tak, jakby powiedzieć im – „Jesteście najbardziej wyjątkowe na świecie”.
Szklany wazon rosendahl miniatura

Jak i komu wysyłać kwiaty - świat gentelmana, część 3

Wysyłanie, czy wręczanie kwiatów jest, jak się okazuje, sztuką samą w sobie. Sztuką obwarowaną pewnymi ograniczeniami i zasadami, które dżentelmen doskonale zna.
Stalowa patera na owoce bugatti

Płynna patera Bugatti

Włosi słyną z odkrywczego, inspirującego desingu. Patera Acqua jest przykładem tego, jak natura podpowiedziała kształt przedmiotowi Bugatti, dając w efekcie formę modną i prostą.
Safari hipopotam miniatura

Tłuściutkie safari - czyli drewniany Hipopotam Kaya Bojesena

Z zabawkami jest jak z baśniami, niektóre przetrwają wieki, inne przepadną w annałach wieków. Drewniane figurki Bojesena przetrwały do dziś. Bawią dzieci i zdobią dorosłe salony całego świata.
%c5%9bcienny wieszak na pras%c4%99 rosendahl

Prasa designem udoskonalona - markowe stojaki na gazety

Prawdziwe, papierowe gazety chyba nigdy nie dadzą się całkowicie wyeliminować internetowej prasie. Świat wypełniają designerskie stojaki na prasę.
}