Szczęście z ciekawską trąbą - drewniany Słoń Kaya Bojesena

S%c5%82o%c5%84   miniatura

Słoń, słonik, słoniątko to sympatyczny symbol szczęścia, który przyjął się nie tylko w kulturze azjatyckiej. W Europie jest nadzwyczajna ilość słoniolubnych, szczęściochwytnych miłośników tych sympatycznych zwierzaków. Wiemy, że wielu oszalało na punkcie drewnianych zabawek legendarnego już designera i złotnika, Kaya Bojesena, który stał się jednym z najsłynniejszych zabawkarzy wszechczasów.

Powstały w 1953 roku projekt zabawki został przywrócony światu przez duńską markę Rosendahl, która kupiła od rodziny Kaya Bojesena prawo do jego słynnych, drewnianych figurek.

 

Wraz ze Słoniem Bojesena można udać się na zabawkowe, drewniane safari

 

Co specyficzne, obmyślone pierwotnie jako zabawki dla dzieci drewniane figurki Kaya Bojesena, w tym jego uroczy, stworzony z naturalnego buku Słoń, stały się jednymi z najsłynniejszych figurek ozdobnych całego świata.

Niewielki, bo mierzący sobie zaledwie 14,5 cm wysokości Słoń ma jednak wielką moc – przyniesie swojemu właścicielowi tyle szczęścia, że nie uda się go pomieścić w nawet największym skarbcu.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Rosendahl

 

Pin it button

Artykuły powiązane

Patera ninnananna bugatti

Jak natura podpowiedziała kształt luksusowemu designowi

Światowej klasy designerzy często sięgają po wzory inspirowane naturą – tak rzecz się ma w przypadku luksusowych pater marek Bugatti i Legnoart, które zawsze przyciągają wzrok
Patera ondea blomus

Owocowa elegancja - patery mistrzów designu

Stalowy design marek Blomus i Bugatti przejawia się po raz kolejny w projektach wypełniających jadalnię i salon. Dekoracyjne misy i patery znowu kuszą swoimi kształtami.
%c5%9bcienny wieszak na pras%c4%99 rosendahl

Prasa designem udoskonalona - markowe stojaki na gazety

Prawdziwe, papierowe gazety chyba nigdy nie dadzą się całkowicie wyeliminować internetowej prasie. Świat wypełniają designerskie stojaki na prasę.
Knowladge in the brain menu miniatura

Głowy „od Rashida” - kultowy design wśród książek

Słynny designer, mistrz tworzywa sztucznego – Karmin Rashid – stworzył dla duńskiej marki MENU wyśmienicie pomysłowe podstawki pod książki, które przybrały formę głów.
Plint skagerak

Odmiana ma dobry smak - zestawy Plint marki Skagerak Denmark

Duński producent, marka Skagerak Denmark, nigdy nie rozczarowała miłośników eleganckiego designu – teakowo-porcelanowe zestawy Plint kuszą subtelną formą.
Donice cocoon elegancja dmuchanego szk%c5%82a marki holmegaard

Śnieżnobiałe ekspozycje marki Holmegaard - szklane doniczki na kwiaty

Szklane donice słynnej duńskiej huty, Holmegaard, do dziś święcą triumfy. Posadzić w takiej doniczce rośliny, to tak, jakby powiedzieć im – „Jesteście najbardziej wyjątkowe na świecie”.
}