Szczęście z ciekawską trąbą - drewniany Słoń Kaya Bojesena

S%c5%82o%c5%84   miniatura

Słoń, słonik, słoniątko to sympatyczny symbol szczęścia, który przyjął się nie tylko w kulturze azjatyckiej. W Europie jest nadzwyczajna ilość słoniolubnych, szczęściochwytnych miłośników tych sympatycznych zwierzaków. Wiemy, że wielu oszalało na punkcie drewnianych zabawek legendarnego już designera i złotnika, Kaya Bojesena, który stał się jednym z najsłynniejszych zabawkarzy wszechczasów.

Powstały w 1953 roku projekt zabawki został przywrócony światu przez duńską markę Rosendahl, która kupiła od rodziny Kaya Bojesena prawo do jego słynnych, drewnianych figurek.

 

Wraz ze Słoniem Bojesena można udać się na zabawkowe, drewniane safari

 

Co specyficzne, obmyślone pierwotnie jako zabawki dla dzieci drewniane figurki Kaya Bojesena, w tym jego uroczy, stworzony z naturalnego buku Słoń, stały się jednymi z najsłynniejszych figurek ozdobnych całego świata.

Niewielki, bo mierzący sobie zaledwie 14,5 cm wysokości Słoń ma jednak wielką moc – przyniesie swojemu właścicielowi tyle szczęścia, że nie uda się go pomieścić w nawet największym skarbcu.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

www.smakprostoty.pl

Zdjęcia: Rosendahl

 

Pin it button

Artykuły powiązane

Knowladge in the brain menu miniatura

Głowy „od Rashida” - kultowy design wśród książek

Słynny designer, mistrz tworzywa sztucznego – Karmin Rashid – stworzył dla duńskiej marki MENU wyśmienicie pomysłowe podstawki pod książki, które przybrały formę głów.
Naczynia staub

Jak piękne rzeczy zmieniają życie, część 2

Światowi designerzy dobrze znają tajemnice ludzkiej duszy – projektując piękne sprzęty codziennego użytku ulepszają życie, dając każdemu możliwość obcowania z wyjątkowością.
Wazonik embrace stelton

Wszechświat objęć wazoników Steltona

Obejmij mnie - szepcze wazonik Embrace, duńskiej marki Stelton. Kusi, by przytulić się do ukochanej osoby, by znowu poczuć nadzwyczajną bliskość i radość bycia razem.
Donice cocoon elegancja dmuchanego szk%c5%82a marki holmegaard

Śnieżnobiałe ekspozycje marki Holmegaard - szklane doniczki na kwiaty

Szklane donice słynnej duńskiej huty, Holmegaard, do dziś święcą triumfy. Posadzić w takiej doniczce rośliny, to tak, jakby powiedzieć im – „Jesteście najbardziej wyjątkowe na świecie”.
Zebra miniatura

Pasiaste safari, czyli Zebra Kaya Bojesena

Zabawki Kaya Bojesena, które słynny duński złotnik i designer zaczął tworzyć w 1922 roku, stały się na powrót niezwykle popularne za sprawą marki Rosendahl.
Holmegaard wazony

Zmysłowe wazony Cocoon dla wyjątkowego domu

Wazony Cocoon, stworzone z luksusowego szkła przez duńską markę Holmegaard, przybrały organiczne formy kokonów jedwabników. Kuszą śnieżnobiałą bielą i opływowym kształtem.
}