Güde

Rodzinna manufaktura Güde ręcznie kuje noże już od ponad 100 lat. Güde wywodzi się ze słynnego Solingen, zagłębia niemieckich noży, które od wieków szczyciło się najbardziej znanymi i cenionymi kowalami oraz innowacyjnymi metodami obróbki stali.

Güde to ogromny tradycjonalista. Do dziś kuje noże tak, jak to robiło się prawie sto lat temu. Niemiecka kuźnia zmienia i modyfikuje technologie i park maszynowy, ale głównym jej założeniem jest podtrzymywanie rodzinnej tradycji.

Niektóre noże niemieckiej manufaktury powstają w 30-tu, a inne w aż 40-tu ręcznie przeprowadzanych operacjach technologicznych, zawsze z udziałem człowieka. Luksusowe okładziny noży tworzone są ręcznie z dębu beczkowego, drewna oliwnego, gruszy, czy nawet drewna żelaznego, które liczy sobie kilka milionów lat.

Najbardziej luksusowa seria Damascus, kuta z 304 warstw wypalanej w tradycyjnych dymarkach dzikiej stali damasceńskiej, to pokaz sztuki tradycyjnego kowalstwa najwyższej próby.

2 gwiazdy noży z Solingen

Dziś o dwóch zupełnie odmiennych ideach tworzenia luksusowych, niemieckich noży rodem ze słynnego Solingen. Przed Wami...