Dzbanki i zaparzacze do herbaty - czyli pomysł na miłe popołudnie

W czym parzyć herbatę, by można ją było elegancko zaserwować na stół? Najczęstszym pomysłem na podawanie herbaty jest szklany zaparzacz. Inna, równie designerska alternatywa – to serwowanie parującego, aromatycznego naparu w żeliwie, porcelanie lub kamionce. Dzbanki i zaparzacze do herbaty, np. marek Staub, MENU, czy Stelton, to niezwykle elegancka i wyszukana alternatywa dla klasycznych, szklanych dzbanków.

 

Nie ma nic przytulniejszego, niż chłodne popołudnie spędzone przy pysznej, gorącej herbacie

 

Cenione w świecie zaparzacze są synonimem niespiesznego, powolnego rytuału picia herbaty. W Polsce ciągle jednak sztuka delektowania się różnymi gatunkami herbat jest mało rozwinięta. Herbata najczęściej towarzyszy śniadaniom, albo biurowym sprawom. A gdyby tak sprawdzić, jak miłe może być popołudnie w towarzystwie designerskiego dzbanka, czy zaparzacza?

Jak istotne jest celebrowanie czasu tylko dla siebie, spędzonego w towarzystwie doskonałej gatunkowo herbaty, niech świadczy też legendarna już linia dzbanków AJ Cylinda Line, projektu Arne Jacobsena.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
Zdjęcia: Staub, Stelton

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

Artykuły powiązane

Nowe trendy zdrowego żywienia - „Nordic eating”

Jedną z bardziej reprezentacyjnych dla marki Skagerak Denmark jest linia porcelanowych i teakowych akcesoriów do serwowania sałat i surówek – Nordic. Piękno i prostota w jednym.

Gwiazdorska obsada na stole - przyprawianie w stylu Glamour

Stworzone ze szkła i kolorowego akrylu luksusowe zestawy do przypraw, marki Bugatti, przypominają, że sprzęt włoskiego producenta zawsze będzie gwiazdą na jadalnianym stole.

Sztućce nie dla Kowalskiego

Słynne sztućce projektowane dla marki Stelton są wyznacznikiem designu XX wieku. Wiele z serii można znaleźć w muzeach sztuki współczesnej całego świata. Ot, design dla VIP-ów.

Jak być dobrym gospodarzem przyjęcia - świat gentelmana, część 12

Dżentelmen jest wyśmienitym gospodarzem przyjęcia. Zaprasza gości odpowiednio wcześniej, dba o ich kulinarny komfort, wybacza wszelkie niezbyt stosowne zachowania.

Młynek Peugeot Paris wyższy od mojego siostrzeńca

Odwiedził mnie mój mały, półtoraroczny siostrzeniec. Mierzy sobie niecałe 80 cm wzrostu. Przyglądając mu się, uświadomiłem sobie, że niektóre młynki Peugeot są od niego wyższe.

Skagerak - ażurowe serwowanie w kratkę teak

Skandynawska marka - Skagerak Denmark - zafascynowała wszystkich miłośników minimalistycznego designu swoją niezwykłą, teakową tacą z serii Fionia.
}