Zaproś do siebie legendy designu

Świat jest łasy na projekty słynnych designerów, kocha otaczać się tym, co stworzyli ludzie o znanych nazwiskach. Prawda to oczywista, choć i nie do końca- nieoczywista w Polsce, która nadal kompromituje się zasadniczo prawie żadną znajomością przestrzeni domowego desingu.

Świat zna i ceni nazwiska ludzi, którzy stworzyli niezapomniane przedmioty. Niemal każdy wie, kim są: Arne Jacobsen, Erik Magnussen, Per Lütken, czy Matteo Thun. Jeśli ktoś oburzył się na powyższy atak, niech zada sobie nieco trudu i zestawi przedmiot z designerem. 

 

Stworzone przez mistrzów designu przedmioty to pomysł na doskonały prezent

 

I tak w szranki stają: limitowane kuchenne noże Twin 1731, stalowa zastawa AJ Cylinda Line, ozdobna misa z dmuchanego szkła, powstała w słynnej hucie Holmegaard oraz sztućce EM wyprodukowane przez duńską markę Stelton.

Niestety, doświadczenie pokazuje, że świat domowego desingu jest naszym rodakom zdecydowanie obcy. Czy to źle? Bynajmniej, bo wiele jest jeszcze przed nami. Pozostaje do odkrycia i smakowania zupełnie malownicza, przepełniona ludzkim geniuszem przestrzeń.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Holmegaard, Stelton

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

Artykuły powiązane

Tłokowe zaparzacze do kawy - prosta alternatywa dla ekspresu

Prosta kawa w trzy minuty – nie ma łatwiejszego sposobu, na przyrządzenie aromatycznego, pysznego naparu, jak użycie minimalistycznego, designerskiego zaparzacza do kawy.

Jak być gościem, którego chętnie zapraszają - świat gentelmana, część 20

Bycie gościem, który ma zostać w domu gospodarzy przez dłuższy czas, to kwestia dość delikatna. Trzeba wiedzieć, jak się zachować, by radykalnie nie naruszyć stałego trybu życia.

Rozkołysane owoce na paterze Bugatti

Eleganckie patery stają się sprzętem nie tylko praktycznym, ale, nade wszystko, dekoracyjnym. Luksusowa patera Ninnananna Bugatti zmieni oblicze każdego stołu.

Skandynawska wizja azjatyckiej przyjemności - seria Theo marki Stelton

Kolekcja kamionkowych akcesoriów do parzenia herbaty, Theo, duńskiej marki Stelton, nawiązuje stylistycznie do azjatyckich czajniczków do parzenia aromatycznego naparu.

Amfora zamiast karafki na wodę

Kontra, przepiękny, stalowy termiczny dzbanek na wodę, czy sok, stylizowany jest na starożytną amforę z alabastru. Duńska marka Stelton z przyjemnością dołączyła go do swojego portfolio.

Temos Magnussena - obywatel świata

Stworzony w 1977 roku termos Erika Magnussena, przechodząc przez dekady różne modyfikacje, doczekał się najbardziej luksusowej odsłony. Marka Stelton znowu czaruje.
}