Legendarne szkło barowe marki Holmegaard - linia Charlotte Amalie

Jedna z najbardziej znanych i najdłużej działających europejskich hut luksusowego szkła, Holmegaard Copenhagen, która połączyła się z marką Rosendahl, pozostawiła (na szczęście) w swojej ofercie linię kieliszków Charoltte Amalie, projektu słynnego designera, Per’a Lütken’a.

Na tę zupełnie unikatową, bardzo charakterystyczną i do dziś produkowaną ręcznie z dmuchanego szkła linię składają się kieliszki do czerwonego wina, szampanówki, kieliszki do białego wina, niewielkie kieliszki do porto i sherry oraz szklanki do piwa. Kolekcję uzupełniają zgrabne kieliszki do wódki i likieru. To szkło z tradycjami jest nieco barokowe – uwagę zwraca pięknie formowana stopka i delikatnie rozchylający się kielich.

 

Zmysłowe w formie, barokowo formowane kieliszki Charlotte Amalie, marki Holmegaard.

 

Seria Charlotte Amalie gości wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przepychu i luksusu – na bardzo eleganckich bankietach, w wytwornych hotelach, kasynach, na jachtach magnatów finansowych. Szczęściem, może też zagościć w każdym domu miłośnika designu i trunków sączonych z luksusowego szkła.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
Zdjęcia: Holmegaard

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

Artykuły powiązane

Jak dobierać i wręczać prezent - świat gentelmana, część 2

Dżentelmen doskonale wie, jakim prezentem obdarować swojego szefa, czy podwładnego, co spodoba się kobiecie, na co zwróci uwagę mężczyzna. Wie, co zna zasady bon ton’u

Jak dekantować wino w domowych warunkach?

Dekantacja wina polega na tym, by odsączyć z trunku osad, który zbiera się w czasie leżakowania. Dekantacja służy też napowietrzaniu markowego wina, by lepiej smakowało

Jakie wino pasuje do danej potrawy - poradnik konesera smaków

Sztuka serwowania wina wymaga umiejętności dobrania umiejętności dobrania trunku do potrawy – inne serwuje się do dziczyzny, inne do ryb, jeszcze inne do deserów, czy warzyw.

Jak sprawdzić się w roli wydającego przyjęcie - świat gentelmana, część 13

Dżentelmen, który wydaje przyjęcie, staje się kucharzem i kelnerem w jednym. Nie dość na tym – zabawia gości i sprawia, by czuli się świetnie. Trudne jest życie dżentelmena.

Degustacja wina - kilka prostych zasad dla gospodarzy i gości

Kiedy zaprasza się gości na degustację wina, trzeba zachować pewne zasady, by przyjęcie przebiegło bez komplikacji, a wino wyśmienicie smakowało

Jak być lubianym gościem - świat gentelmana, część 18

Wszyscy lubią gościć u siebie dżentelmena. Lubą go za to, że zjawia się punktualnie, wychodzi, kiedy trzeba, zachowuje się stosownie i nigdy nie bywa trudnym gościem.
}