W czym parzyć herbatę - czajniczki i zaparzacze światowych marek

Historia mówi, że herbatę odkryto, jak wiele cudów tego świata, zupełnie przypadkiem, już w 2737 roku p.n.e. Chiński cesarz raczył się pod herbacianym drzewem nudną, przegotowaną wodą. Wiatr strącił herbaciane liście do jego dzbana z wrzątkiem, a potem sprawa „rozwinęła się sama”. Cesarz poddał się magii i mocy herbaty, która po wiekach stanowi chyba najbardziej rozpoznawalny napój świata. Niemniej, co zdumiewające, w Europie pojawiła się dopiero w połowie XVI wieku za sprawą handlujących z Chinami Rosjan. W Polsce herbata znana była już w baroku, choć rozpowszechniła się do dopiero w XIX wieku za sprawą rosyjskich samowarów.

 

Pomysłowy, żeliwny zaparzacz do herbaty marki Staub

 

Dziś, kiedy świat pełen jest najróżniejszych gatunków herbaty, można pozwolić sobie na rozwijanie kunsztu jej parzenia. Ci, którzy nie mają sił, czasu, czy ochoty na kreowanie w sobie duszy mistrza energetyzującego naparu, mogą sięgnąć po różnego rodzaju zaparzacze do herbaty, czajniczki i dzbanki, które chętnie ich wyręczą i zaserwują doskonale przyrządzony napój.

Przewrotny w formie, a cieszący się światowym rozgłosem, szklany zaparzacz duńskiej marki MENU, stworzony przez odkrywczą grupę architektów-designerów Norm. Tu mamy do czynienia z zawieszonym na łańcuszku tea-jajkiem, które, po zaparzeniu herbaty, można podciągnąć pod samą pokrywkę zaparzacza. Jak to zwykle bywa z projektami grupy Norm i ten wzbudził od razu zainteresowanie świata designu i miłośników herbaty.

 

Gorąca i aromatyczna herbata w ślicznych żeliwnych imbrykach Staub

 

Albo – druga strona designu i zupełnie odmienny materiał – żeliwne zaparzacze do herbaty słynnego producenta francuskich naczyń – marki Staub. Żeliwo bardzo długo trzyma ciepło, więc dzięki niemu można niespiesznie delektować się genialnym aromatem. Tea-jajko, podobnie jak w przypadku zaparzacza Norm, posłuży zaparzeniu naparu o odpowiedniej mocy. A gdy odczepić łańcuszek zaparzacza Staub, można z powodzeniem traktować go jako tradycyjny, niewielki, bo nieco ponad litrowy, czajnik.

Jak pokazuje doświadczenie, herbata smakuje wiele lepiej, gdy przygotowywana jest w odpowiednim dla jej wielowiekowej pozycji zaparzaczu, dzbanku, czy czajniczku. Doskonałe materiały, z których światowe marki produkują swój sprzęt jadalniany i kuchenny, zapewniają naparowi odpowiedni luksus. Dzięki temu herbata zawsze smakuje jak napój bogów.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

 

                

Artykuły powiązane

Amfora zamiast karafki na wodę

Kontra, przepiękny, stalowy termiczny dzbanek na wodę, czy sok, stylizowany jest na starożytną amforę z alabastru. Duńska marka Stelton z przyjemnością dołączyła go do swojego portfolio.

Skagerak i teakowe serwowanie

Poręczna, wygodna, mocna, a zarazem elegancka – taka jest właśnie nietuzinkowa taca skandynawskiej marki Skagerak Denmark.

Tak pięknie podane, że aż ślinka cieknie - patera Nordic, marki Skagerak

Elegancka prostota patery Nordic, duńskiej marki Skagerak, zauroczyła niejednego smakosza, który sięgał po najróżniejsze pyszności serwowane na tej minimalistycznej paterze

Co składa się na podstawowy serwis obiadowy - świat gentelmana, część 10

Przyjmujący gości dżentelmen zawsze jest odpowiednio przygotowany na wizytę. Jeśli zaprasza przyjaciół na obiad, wyjmuje z kredensu specjalną zastawę stołową.

Skagerak - ażurowe serwowanie w kratkę teak

Skandynawska marka - Skagerak Denmark - zafascynowała wszystkich miłośników minimalistycznego designu swoją niezwykłą, teakową tacą z serii Fionia.

Jak natura podpowiedziała kształt luksusowemu designowi

Światowej klasy designerzy często sięgają po wzory inspirowane naturą – tak rzecz się ma w przypadku luksusowych pater marek Bugatti i Legnoart, które zawsze przyciągają wzrok
}