Jak być gościem, którego chętnie zapraszają - świat gentelmana, część 20

Każdy, kto przyjmował kiedyś przez kilka dni gości wie, że taka sytuacja wymaga wiele dobrej woli obu stron. Jesteśmy zdania, że najlepiej zapraszać do siebie dżentelmenów, bo oni są gośćmi idealnymi. Co nas czeka, kiedy w naszym domu zagości na kilka dni dżentelmen?

Przede wszystkim na pewno dostaniemy do niego jakiś drobny prezent, np. sympatyczne i funkcjonalne porcelanowe termokubki, czy urocze szczypce do sałaty. Uwaga dla dżentelmena - na marginesie – warto sprawdzić, czy reguły danego kraju nie wymagają wręczenia gospodarzowi podarunku przed i po wizycie.

 

Sztućce do serwowania sałaty - marki Gense - są zawsze udanym prezentem

 

Dżentelmen zawsze przyjedzie w określonym przez nas terminie i wyjedzie, kiedy było to wcześniej ustalone. Nie wpadnie mu do głowy, by ostatniego dnia pobytu ogłosić, leniwym tonem, ku przerażeniu gospodarza: „Fajnie tu u ciebie, posiedzę jeszcze kilka dni”.

Dżentelmen zareaguje na analogiczną, a wychodzącą od nas propozycję z wdzięcznością, ale zapewne ją odrzuci, zdając sobie sprawę z jej kurtuazyjnego charakteru.

Dżentelmen dostosuje się do naszego rytmu dnia, pór posiłków, będzie chwalił niezbyt smakujące mu dania, chętnie przyda się w nie naruszających naszej prywatności domowych obowiązkach.

 

Serwowanie sałatek staje się przyjemniejsze, gdy mamy do dyspozycji eleganckie sztućce

 

Będzie słał po sobie łóżko, rozwieszał mokre ręczniki. Wyjeżdżając, dżentelmen wyrzuci swoje śmieci i zostawi pokój w idealnym stanie. Pozostawi też po sobie miłe wspomnienia. Takiego gościa – owszem, bardzo proszę – chętnie u siebie zobaczymy.

 

By przeczytać wszystkie artykuły składające się na cykl, wystarczy kliknąć w link: „świat gentelmana”.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Gense, Skagerak Denmark

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

Artykuły powiązane

Jak zmienić zastawę w czasie przyjęcia - świat gentelmana, część 16

Dżentelmen, człowiek wielce oświecony, znający się na złożonych regułach dotyczących, między innymi, stołu, doskonale wie, jak, w jakiej kolejności i kiedy zmieniać zastawę.

Tłokowe zaparzacze do kawy - prosta alternatywa dla ekspresu

Prosta kawa w trzy minuty – nie ma łatwiejszego sposobu, na przyrządzenie aromatycznego, pysznego naparu, jak użycie minimalistycznego, designerskiego zaparzacza do kawy.

Młynki do mielenia soli - zdrowa alternatywa

Jeśli nie próbowałeś przyprawiać świeżo mieloną solą z młynka, nie masz nawet pojęcia, jak szkodzisz samemu sobie. Przyprawiając z łyżeczki, palcami, przesalasz niemal każdą potrawę.

Dzbanki i zaparzacze do herbaty - czyli pomysł na miłe popołudnie

Żeliwne, szklane, stalowe bądź porcelanowe dzbanki i zaparzacze do herbaty zalały świat designu, zapraszając w przestrzeń domowego, aromatycznego relaksu i herbacianego smaku.

Co składa się na podstawowy serwis obiadowy - świat gentelmana, część 10

Przyjmujący gości dżentelmen zawsze jest odpowiednio przygotowany na wizytę. Jeśli zaprasza przyjaciół na obiad, wyjmuje z kredensu specjalną zastawę stołową.

Sztućce nie dla Kowalskiego

Słynne sztućce projektowane dla marki Stelton są wyznacznikiem designu XX wieku. Wiele z serii można znaleźć w muzeach sztuki współczesnej całego świata. Ot, design dla VIP-ów.
}