Tłokowe zaparzacze do kawy - prosta alternatywa dla ekspresu

Niektórzy miłośnicy kawy twierdzą, że używanie zaparzaczy tłokowych to profanacja. Zakładają, że nie ma niczego lepszego niż ekspres ciśnieniowy. Jeszcze inni są zagorzałymi zwolennikami prostych w obsłudze dzbanków z tłoczkiem, które pozwalają szybko i sprawnie zaparzyć kawę, która nieźle smakuje. Nie wdając się w spór ze stronnikami i przeciwnikami tłokowych zaparzaczy, słów kilka o nich samych.

 

Kawa parzona w tłokowym zaparzaczu smakuje doskonale

 

Wśród znanych na rynku, a bardzo cenionych przez miłośników kawy, można wymienić duńską markę Stelton, która może pochwalić się posiadaniem w swojej ofercie prawdziwego dzieła sztuki użytkowej. Chodzi o słynny, termiczny zaparzacz tłokowy z linii AJ Cylinda Line, projektu guru designu, Arne Jacobsen’a. Stalowa konstrukcja kusi legendarną już sylwetką, parząc przy okazji doskonała i długo ciepłą, dzięki podwójnym, stalowym ściankom, kawę.

Stelton zasłynął też ze swoich oryginalnych w formie zaparzaczy tłokowych, które czerpią stylistyczną inspirację z jednych z najsłynniejszych na świecie termosów świata. I zaparzacze do kawy i termosy zaprojektowane zostały przez znanego designera, Erika Magnussena. W tej linii kawiarek króluje odporne na wysokie temperatury tworzywo sztuczne o podwójnych ściankach.

 

Designerskie zaparzacze tłokowe do kawy - duńska marka Stelton

 

Kafeteria, popularny tłokowy zaparzacz do kawy, ma tę podstawową zaletę, że wymaga minimum zachodu: do dzbanka wsypuje się czubatą łyżkę grubo zmielonej kawy, po czym zalewa się ją wrzątkiem. Trzeba pamiętać, by nie wypełniać zaparzacza po sam brzeg. Później warto napar wymieszać, zamknąć wieczko i odczekać 5 minut. Kiedy kuszący aromat rozejdzie się po kuchni, jadalni, czy salonie, tłoczkiem ugniata się kawowy osad na dnie dzbanka. Tłoczek oddziela fusy od kawy.

Zaletą designerskiego, tworzonego przez najsłynniejszych mistrzów zaparzacza do kawy jest jego mobilność. Nie musi, w odróżnieniu od ekspresu, stać w kuchni. Można zabrać go ze sobą na taras, do ogrodu, do ukochanego, zacisznego kącika. Tam tłokowy zaparzacz zmieni się w wygodny dzbanek, który pozwoli raczyć się zupełnie niepowtarzalną atmosferą, którą od wieków tworzy kawowy aromat.

 


Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Stelton

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

Artykuły powiązane

Nieco o mieleniu pieprzu, czyli sztuce zdecydowanie zaniedbanej

O zaletach przyprawiania aromatycznym, świeżo zmielonym pieprzem i istocie młynków do przypraw pisze dyplomowany specjalista sklepu PrestiżowaKuchnia, Krystian Wawrzyczek

Dlaczego młynki Peugeot zawojowały świat przypraw

Jak to jest, że niektóre marki są nierozerwalnie kojarzone z najlepszymi kulinariami, słynnymi kucharzami i znanymi restauracjami? Poczytaj o młynkach Peugeot.

Jak rozsadzić gości na przyjęciu - świat gentelmana, część 15

Dżentelmen, gospodarz przyjęcia, rozsadza swoich gości wedle ścisłych reguł. Uważa, by nie posadzić obok siebie małżonków, przyjaciół, czy ludzi ze sobą związanych. Dziwne?

Młynki do mielenia soli - zdrowa alternatywa

Jeśli nie próbowałeś przyprawiać świeżo mieloną solą z młynka, nie masz nawet pojęcia, jak szkodzisz samemu sobie. Przyprawiając z łyżeczki, palcami, przesalasz niemal każdą potrawę.

Dzbanek skandynawskiej bogini miłości

Freja, skandynawska bogini piękna i miłości, użyczyła swojego imienia luksusowemu, stalowemu dzbankowi na wodę i sok, który trafił do portfolio słynnej, duńskiej marki Stelton.

Zaproś do siebie legendy designu

Słynni na całym świecie designerzy, których nazwiska dawno już obrosły legendą i ich zjawiskowe projekty, do dziś wywołują na twarzach Polaków grymas zdziwienia.
}