Tłokowe zaparzacze do kawy - prosta alternatywa dla ekspresu

Niektórzy miłośnicy kawy twierdzą, że używanie zaparzaczy tłokowych to profanacja. Zakładają, że nie ma niczego lepszego niż ekspres ciśnieniowy. Jeszcze inni są zagorzałymi zwolennikami prostych w obsłudze dzbanków z tłoczkiem, które pozwalają szybko i sprawnie zaparzyć kawę, która nieźle smakuje. Nie wdając się w spór ze stronnikami i przeciwnikami tłokowych zaparzaczy, słów kilka o nich samych.

 

Kawa parzona w tłokowym zaparzaczu smakuje doskonale

 

Wśród znanych na rynku, a bardzo cenionych przez miłośników kawy, można wymienić duńską markę Stelton, która może pochwalić się posiadaniem w swojej ofercie prawdziwego dzieła sztuki użytkowej. Chodzi o słynny, termiczny zaparzacz tłokowy z linii AJ Cylinda Line, projektu guru designu, Arne Jacobsen’a. Stalowa konstrukcja kusi legendarną już sylwetką, parząc przy okazji doskonała i długo ciepłą, dzięki podwójnym, stalowym ściankom, kawę.

Stelton zasłynął też ze swoich oryginalnych w formie zaparzaczy tłokowych, które czerpią stylistyczną inspirację z jednych z najsłynniejszych na świecie termosów świata. I zaparzacze do kawy i termosy zaprojektowane zostały przez znanego designera, Erika Magnussena. W tej linii kawiarek króluje odporne na wysokie temperatury tworzywo sztuczne o podwójnych ściankach.

 

Designerskie zaparzacze tłokowe do kawy - duńska marka Stelton

 

Kafeteria, popularny tłokowy zaparzacz do kawy, ma tę podstawową zaletę, że wymaga minimum zachodu: do dzbanka wsypuje się czubatą łyżkę grubo zmielonej kawy, po czym zalewa się ją wrzątkiem. Trzeba pamiętać, by nie wypełniać zaparzacza po sam brzeg. Później warto napar wymieszać, zamknąć wieczko i odczekać 5 minut. Kiedy kuszący aromat rozejdzie się po kuchni, jadalni, czy salonie, tłoczkiem ugniata się kawowy osad na dnie dzbanka. Tłoczek oddziela fusy od kawy.

Zaletą designerskiego, tworzonego przez najsłynniejszych mistrzów zaparzacza do kawy jest jego mobilność. Nie musi, w odróżnieniu od ekspresu, stać w kuchni. Można zabrać go ze sobą na taras, do ogrodu, do ukochanego, zacisznego kącika. Tam tłokowy zaparzacz zmieni się w wygodny dzbanek, który pozwoli raczyć się zupełnie niepowtarzalną atmosferą, którą od wieków tworzy kawowy aromat.

 


Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Stelton

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

Artykuły powiązane

Płynna patera Bugatti

Włosi słyną z odkrywczego, inspirującego desingu. Patera Acqua jest przykładem tego, jak natura podpowiedziała kształt przedmiotowi Bugatti, dając w efekcie formę modną i prostą.

Jak zmienić zastawę w czasie przyjęcia - świat gentelmana, część 16

Dżentelmen, człowiek wielce oświecony, znający się na złożonych regułach dotyczących, między innymi, stołu, doskonale wie, jak, w jakiej kolejności i kiedy zmieniać zastawę.

Temos Magnussena - obywatel świata

Stworzony w 1977 roku termos Erika Magnussena, przechodząc przez dekady różne modyfikacje, doczekał się najbardziej luksusowej odsłony. Marka Stelton znowu czaruje.

W czym parzyć herbatę - czajniczki i zaparzacze światowych marek

Herbata będzie zawsze idealnie energetyzująca, jeśli przygotować ją w zaparzaczu z prawdziwego zdarzenia. Marki Staub i MENU szykują cuda

Najsłynniejsza sałata na świecie - serwowanie w misie AJ Cylinda Line

Światowej klasy design potrafi przerobić zwykłą miskę do serwowania sałaty na arcydzieło sztuki użytkowej. Arne Jacobsen czuł, projektując serię AJ Cylinda Line, że stanie się kultowa.

Bugatti od strony sztućców - tym się jada od 1923 roku

Sztućce Bugatti to ciągle jeszcze nieznana miłośnikom stołu przestrzeń. Mało kto wie, że ta znana włoska marka zaczęła w 1923 roku właśnie od zastawy stołowej i ręcznie produkowanych sztućców.
}