„SPEC-Kuchnia”, czyli przepyszne gotowanie Tomka Krasowskiego - luksusowo, a niedrogo

Pochwalimy się zaraz w pierwszym zdaniu (bo mamy czym!), że jesteśmy właścicielami jednych z niewielu na świecie sklepów internetowych z luksusowym AGD, które mają swoją własną telewizję kulinarno-produktową. Z reguły ktoś ma albo sklep, albo pokazuje gotowanie na ekranie. My połączyliśmy to w jedno.

Powstały już pierwsze odcinki programu „SPEC-Kuchnia”. Tu gotować dla Was będą zawodowi kucharze. Dziś o pierwszym naszym wyjątkowym gościu - Tomku Krasowskim.

 

Jak się ogląda prawdziwego kucharza w akcji?

Napiszemy jedno - z wielką przyjemnością! Precyzja ruchów, wypracowana przez lata praktyki świadomość każdego nadchodzącego kroku, wszystkie działania, które bezbłędnie prowadzą od przysłowiowego A do Z, bez zbędnego, błędnego biegania po kuchni - tak właśnie pracuje zawodowy kucharz.

Obserwowanie specjalisty przy pracy to wielka radość. Tyczy się to, oczywiście, każdego zawodu. Z racji specyfiki tego, czym się zajmujemy, padło, w naszym przypadku, na kucharzy. Powiemy Wam jedno - „podglądanie” tego, co powstaje pod zręcznym dłońmi Tomka Krasowskiego wciąga, fascynuje, hipnotyzuje i magnetyzuje. Wierzymy, że i Wam sprawi to wielką przyjemność. Dlatego już zapraszamy na nasz kanał na YouTube, gdzie za moment, za kilka dni pojawią się cykliczne odsłony programu „SPEC-Kuchni” z udziałem Tomka.

 

Tomek Krasowski zaczarował nam operatora kamery

Mamy takie zabawne, a sympatyczne wspomnienie z planu, które odnosi się do tego, co napisaliśmy powyżej. Nasz kamerzysta tak zasłuchał się w to, co mówił Tomek i tak zapatrzył w Jego magicznie sprawne poczynania, że zupełnie nieświadomie, przez jakieś 2 minuty, filmował gotującą się wodę… Czystą wodę! Tomek w tym czasie czynił swoje cuda, a robił to tak niezwykle sprawnie i uroczo o tym opowiadał, że trudno było nam się skupić na pracy. Dodajcie do tego niebiańskie zapachy unoszące się w studio, a będziecie mieli obraz tego, w jak „ciężkich”(!) warunkach przyszło nam pracować.

Wszyscy rozmarzeni myślą tylko o obiedzie, o nadchodzącej uczcie zmysłów, a tu trzeba filmować jakoś z sensem. Zgroza, jakie to trudne! Jęzory wiszą, ślina cieknie z paszczy, a Ty się, człowieku biedny, skup na swojej robocie.

Tyle. Koniec narzekania na ciężki los filmujących pysznie gotującego.

Nota bene - często gorąco współczujemy tym, którzy do studio wejść nie mogą i muszą obejść się smakiem. Tzn. zapachem, który rozchodzi się po całym budynku.

 

 

Kuchnia Tomka Krasowskiego, czyli dowiecie się, co i jak

Tomek, nie dość, że jest przeuroczym człowiekiem, jest wyśmienitym specjalistą i doskonałym nauczycielem. Z przyjemnością dzieli się swoją pasją i wiedzą. Doprowadził do tego, że część naszego niegotującego, a jedzącego tylko zespołu, potrafiła odtworzyć coś na wzór Jego wyśmienitego dania. Uznajemy to za wielki sukces obu stron, bo nauczyć tego, który jest abnegatem w kuchni, przygotowania wykwintnej potrawy, to naprawdę wielki wyczyn.

Tomek Krasowski niezwykle precyzyjnie wyjaśnia, krok po kroku, każdy swój ruch. Nie dość na tym, oglądający „SPEC-Kuchnię” z Jego udziałem dowiedzą się, dlaczego dana czynność jest istotna i czemu służy. To, co proponuje Tomek, to nie kolejny program kulinarny, ale prawdziwa szkoła gotowania. Od razu zaznaczymy - gotowania w wersji de Luxe i bez kompromisów.

 

Czas Tomka Krasowskiego

Sztuka kulinarna, o czym wie każdy specjalista i z czego zdają sobie sprawę co bardziej oświeceni pasjonaci gotowania, wymaga czasu i uwagi. Jeśli chcesz przyrządzić jakieś danie zgodnie ze sztuką, nie możesz zaprzeczyć istocie czasu, który jest potrzebny, by powstało. Tomek to właśnie robi, pokazuje na wizji swoje niespieszne, niezwykle precyzyjne i przemyślane gotowanie. Jeśli coś ma się marynować przez kilkanaście godzin, odcinek nagrywamy na dwie raty, przez dwa dni. Nie ma, żeby iść na skróty. Tomek nigdy nie zgodziłby się, by dla potrzeb filmu coś sztucznie przyspieszyć, podmienić, czy zamarkować. Za to Go niezwykle cenimy.

Czas w kuchni jest święty. Godne podziwu jest to, że Tomek zaaklimatyzował się w naszym studio nadzwyczajnie szybko. Myślimy o tym, jak sprawnie dostosował tempo gotowania potraw dla kilku zaledwie osób, a nie kilkudziesięciu, czy nawet i kilkuset, z którymi codziennie, jako zawodowy kucharz, ma do czynienia. Tam to się trzeba spieszyć i uwijać! Jak mówił - u nas w studio jest niezwykle spokojnie i relaksująco.

 

 

Kuchnia wykwintna, a niedroga - czy tak się da?

Widzimy, że programy kulinarne, w których gotują znani i cenieni kucharze, którzy potrafią pokazać, co znaczy prawdziwa sztuka tworzenia wyjątkowych dań, wracają do idei wykwintnych, a niedrogich potraw. Tak też gotuje w naszym studio Tomek Krasowski.

Kiedy dostaliśmy pierwsze sugestie menu, pomyśleliśmy, że na takie dania i frykasy pozwoli sobie niewielu. A tu nagle szok. Lista produktów, potrzebnych do stworzenia pysznego łososia w cieście francuskim, czy kaczki z ziemniakami gratin oraz wegańskiej zupy-krem z dyni przełożyła się na bardzo przystępne sumy. To świetna wiadomość dla tych, którzy chcą skorzystać z godnych pokazania światu smakowych wizji Tomka.

Owszem, trzeba liczyć się z tym, że przygotowanie takiego dania trwa dłużej, niż stworzenie zwykłego, pospolitego obiadu. Ale, w końcu, w tym rzecz, by od czasu do czasu popisać się przed rodziną, czy znajomymi czymś, co rozpieści podniebienie.

 

Program nie tylko dla kochających gotować

Jedno już wiemy - „SPEC-Kuchnia” w wydaniu Tomka Krasowskiego będzie programem nie tylko dla tych, którzy lubią gotować i z upodobaniem szkolą swoje umiejętności. Ten program kulinarny spodoba się też ludziom, którzy kochają oglądać, jak ktoś inny gotuje. Możne to nieco dziwne, ale takich ludzi jest bardzo wielu. Sprawia im frajdę obserwowanie procesu twórczego, powstającej potrawy, wyobrażają sobie smaki i aromaty. I, jak przypuszczamy, po takim oglądaniu czują się całkiem najedzeni.

Stąd - gorąco zapraszamy do oglądania „SPEC-Kuchni” wszystkich gotujących, oglądających, jedzących i każdego, kto ma czas, by poświęcić go przyjemności sycenia zmysłów pysznościami szykowanymi przez zawodowych kucharzy.

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Tomku Krasowskim, zapraszamy Was TUTAJ, do naszego innego, poświęconego Mu artykułu.

 

Joanna Gawlikowska i Krystian Wawrzyczek - producenci programu „SPEC-Kuchnia”,
wielbiciele ogromnego talentu Tomka Krasowskiego

Zdjęcia: Grupa Nas Troje

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Patelnie ceramiczne z powłoką nieprzywierającą i myślenie życzeniowe

Wielu poszukujących wytrzymałej patelni, wybiera patelnie ceramiczne z powłokami nieprzywierającymi. One mają jednak nieco znaczących ograniczeń.

Przepis na risotto z dynią, filetem z kurczaka i kurkami - program "Jedzonko szyte na miarę" poleca!

Risotto to potrawa, która zmienia się w zależności od tego, kto i o jakiej porze roku gotuje. Sprawdźcie, jakie jesienne risotto zaproponowała dla Was Anastazja z „Jedzonka szytego na miarę”.

Po co Ci luksusowy sprzęt kuchenny?

Wielu nie ma świętego pojęcia, że w Polsce rozwija się branża luksusowego sprzętu kuchennego klasy Premium. Wielu dziwi się, że coś takiego można dostać, choć w świecie sprzęt jest już legendą.

Wypasiony prezent dla kuchennego bosa

Przepiękny, nadzwyczaj elegancki kolor naczyń Basil Green, francuskiej marki Staub, kusi wyrazistą, szmaragdową zielenią. W żeliwnym garnku wszystko smakuje trzy razy lepiej.

Nadzwyczaj długowieczny dziadek do orzechów marki Drosselmeyer

Ten dziadek nigdy się nie zestarzeje, nie straci krzepy. Zawsze dzielnie stawia czoła wyzwaniom – nic nie jest dla niego „twardym orzechem do zgryzienia”. Rozłupie każdy!

Dlaczego niektóre patelnie nieprzywierające nadają się, od razu, do wyrzucenia

Jeśli chcesz uczciwie powiedzieć swojemu Klientowi, którą patelnię ma wybrać, musisz, choćby nie wiem co, poznać sprzęt. A poznać go można w jeden sposób - używając, czyli smażąc na nim. I tyle.
}