Naczynia TechnIQ Scanpan i poszalejesz w kuchni

Świetnie, że przestrzeń kuchni tak dynamicznie się rozwija i zmienia na naszych oczach. Producenci raz po raz zaskakują jakimiś super-pomysłami, świetnymi technologiami rodem, jeszcze do niedawna, jak z filmów sf. Kuchnia ewoluuje niezwykle dynamicznie, choć o tym niewiele się mówi. Bo i kto ma mówić? Specjalistów zajmujących się prostym tłumaczeniem kwestii technologii jest jak na lekarstwo. Smutne to, bo niewielu wie, że branża kulinariów – rozumianych przeze mnie jako luksusowe, bezpieczne dla zdrowia, wyśmienite naczynia, patelnie, woki i noże – rozwija się równie dynamicznie jak branża medyczna, teleinformatyczna i wiele innych bardzo szybko ewoluujących branż.

 

 

Scanpan raz po raz oszałamia

Marka Scanpan znana jest z tego, że zawsze robiła coś „na wyrost”, oczywiście w bardzo pozytywnym sensie. O całe lata wyprzedziła dyrektywy unijne dotyczące zakazu stosowania powłok zawierających PFOA, czy PFOS w naczyniach i patelniach. Nota bene - PFOA i PFOS to potworne świństwo, którego nikt o zdrowych zmysłach sam z siebie nie chciałby widzieć w kuchni, czy dopuszczać do kontaktu z jedzeniem. Poczytajcie o nich w Internecie, a dowiecie się, dlaczego trzeba ich unikać jak ognia.

Scanpan już bardzo dawno pozbawił wszelkich szkodliwych substancji swoje znane i cenione powłoki tytanowe, wyprzedzając i konkurencję i Unię Europejską z jej zarządzeniami. To robi wrażenie.

Ale Scanpan nigdy nie stoi w miejscu. W 2019 roku pojawiła się świetna seria naczyń TechnIQ, którą duński producent współtworzył z zawodowymi kucharzami. Kolekcja jest o tyle niezwykła, że można ją na przeróżne sposoby konfigurować.

 

 

Modularne naczynia TechnIQ ze Skandynawii

Skandynawowie słyną ze swojego popisowego designu, minimalizmu i pomysłów o wyjątkowej funkcjonalności. I nie inaczej rzecz ma się z linią naczyń TechnIQ. Raz, że są rewelacyjnie wykonane, bardzo piękne, solidne i niesamowicie „elastyczne”. Na czym to polega?

Głęboka patelnia potrafi przetworzyć się w naczynie do gotowania na parze. Super pomysł, bo dotychczas tylko garnki, sporadycznie woki, miały wkłady do gotowania na parze. Tę samą patelnię możesz wyposażyć w bardzo pomysłowy wkład do gotowania jajek, klopsików, klusek na parze.

Z kolei głęboka patelnia szefa kuchni może przeobrazić się w naczynie do smażenia w głębokim tłuszczu, czy blanszowania warzyw, bo możesz dokupić do niej stalowy kosz. Garnki również można doposażyć w podobne kosze.

 

Doskonale trwała powłoka tytanowo-ceramiczna Stratanium Plus

Kolejny wielki atut serii naczyń TechnIQ marki Scanpan – nieprzywierająca tytanowo-ceramiczna powłoka nieprzywierająca Stratanium Plus. Zachwyciliśmy się mocą i możliwościami tej powłoki. Jest antyalergiczna, wiele mocniejsza od powłok tytanowych, bo wzmocniona kilkoma warstwami ceramiki. Jest specyficzna, bo nieco chropowata, wzorowana na strukturze mokrego piasku. Dlaczego? Bo taka struktura powłoki pozwala świetnie brązowić mięsa i ryby. Skórka jest chrupiąca, a środek pysznie wilgotny. Tak, jakby potrawa była pieczona, a nie smażona. Kucharze, którzy współprojektowali i testowali serię naczyń TechnIQ, twierdzą, że tytanowo-ceramiczna powłoka Stratanium Plus to prawdziwy fenomen.

 

 

Stratanium Plus wzmacnia smaki

Ta niezwykła powłoka, stworzona przez duńskiego producenta, ma jeszcze jedną niesamowitą zaletę. Potrafi wzmacniać smaki gotowanych, duszonych, pieczonych, czy smażonych w naczyniach Scanpan potraw. Dotychczas takim talentem mogły pochwalić się naczynia żeliwne, miedziane i żelazne patelnie. A tu tytanowo-ceramiczna powłoka zmienia nagle pogląd na dotychczasowe technologie.

 

Chcesz mieć mistrza w kuchni?

Życzysz sobie, by Twoje gotowanie wspięło się na wyżyny? A może chcesz mieć bardzo niezawodny sprzęt na całe lata? A może jesteś gotującym, który dopiero odkrywa w sobie kulinarny talent? Jesteś smakoszem i cenisz sobie nieskończoną różnorodność potraw kuchni całego świata? A może lubisz prostą, swojską kuchnię? Nie ma znaczenia, jak czujesz się w kuchni i jak podchodzisz do gotowania. Każdy rozkocha się w serii naczyń TechnIQ, bo one potrafią tchnąć duszę w każde kuchenne przedsięwzięcie.

 

Krystian Wawrzyczek - specjalista z zakresu technik, technologii kulinarnych

Zdjęcia: Scanpan

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

Artykuły powiązane

Żeliwne oczarowanie - Staub i Skeppshult legendy smaku

Żeliwne naczynia - czy to z naturalnego żeliwa, czy też pokryte zapobiegającymi przywieraniu glazurami - to czysta radość gotowania. Staub i Skeppshult czarują kuchnię.

Na babski rozum - jadalna powłoka nieprzywierająca

Inkwizytor Kuchenny ciągle walczy z gastronomicznymi paranojami. Tym razem przypadło mu w udziale zetrzeć się z potworem, któremu nadał imię „jadalnej powłoki nieprzywierającej”.

Drobiazgi, które ratują życie… patelni

W każdej kuchni muszą znaleźć się odpowiednio dobrane drobiazgi - pomocnicy kuchenni, czyli kuchenne utensylia. Trzeba jednak dostosować ich materiał do typu Twojej patelni, czy garnka.

Porcelanowe garnki dla alergików - francuskie naczynia Revol

Wielu pasjonatów zdrowego gotowania poszukuje garnków dla alergików. Francuska marka Revol idealne odpowiada na to zapotrzebowanie, tworząc porcelanowe naczynia.

Kaprysy twardziela, czyli czego nie tolerują żeliwne naczynia Staub

Wyśmienite, obdarzone dożywotnią gwarancją żeliwne naczynia marki Staub stawiają swojemu użytkownikowi nieco wymagań. Odwdzięczają się za to rewelacyjną jakością.

Patelnie granitowe Ballarini, czyli kuchnia nie z epoki Flintstone’ów

Granitowe patelnie nie takie ciężkie, jakby się wydawało. Słowo o wynalazku włoskiej marki Ballarini, która podbiła świat swoimi nieprzywierającymi patelniami z długą gwarancją.
}