Temos Magnussena - obywatel świata

Kultowy, jeden z bardziej rozpoznawalnych wzorów świata designu, termos Erika Magnussena, powstał dość dawno temu, bo w roku 1977, kiedy niektórych z czytających o nim jeszcze na świecie nie było, przechodził różnorodne kolorystyczno-materiałowe metamorfozy. Ale, co specyficzne, nigdy nie został zmieniony jest rozpoznawalny kształt, próżniowa technologia i przycisk otwierający termos.

Termos Magnussena, znajdujący się w portfolio marki Stelton, całkiem i dosłownie, wędrował przez historię, w której uczestniczył jako jej pełnoprawny „obywatel”. Dla przykładu – czerwonym termosem fascynowali się zarówno hippisi, jak i marksiści.

 

Luksusowe termosy marki Stelton, projekt Erika Magnussena, czarują od dekad

 

Termos zaistniał w trudnych czasach kryzysu paliwowego na Zachodzie, gdy ludzie – zmuszeni przez okoliczności – wędrowali na nogach i do pracy i na wycieczki. Chętnie zabierali ze sobą termos Magnussena.

Kiedy minęły różne kryzysy i zawirowania historii, okazało się, że magnussenowski termos to sprzęt wielce chicque – wyposaża lofty, luksusowe gabinety szefów korporacji, szczycą się nim słynne agencje reklamowe, można go spotkać w różnych filmach.

Ta genialna forma, raz po raz zmieniająca kolor, doczekała się trzech bardzo luksusowych odsłon – termos przybrano w miedź, mosiądz oraz lustrzaną stal szlachetną. Ekskluzywna odsłona kultowych termosów jest dwukrotnie aż droższa, niż ich wersja podstawowa, choć nie mniej piękna.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Stelton

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Nieco o mieleniu pieprzu, czyli sztuce zdecydowanie zaniedbanej

O zaletach przyprawiania aromatycznym, świeżo zmielonym pieprzem i istocie młynków do przypraw pisze dyplomowany specjalista sklepu PrestiżowaKuchnia, Krystian Wawrzyczek

Najsłynniejsza sałata na świecie - serwowanie w misie AJ Cylinda Line

Światowej klasy design potrafi przerobić zwykłą miskę do serwowania sałaty na arcydzieło sztuki użytkowej. Arne Jacobsen czuł, projektując serię AJ Cylinda Line, że stanie się kultowa.

Jak budować relacje z szefem - świat gentelmana, część 4

Dżentelmen zawsze wie, jak zachować się wobec swojego szefa. Nie popełni żadnego faux pas, gdy przyjdzie mu stawić się na przyjęciu szefa, czy zostanie zaproszony na drinka.

Jak rozsadzić gości na przyjęciu - świat gentelmana, część 15

Dżentelmen, gospodarz przyjęcia, rozsadza swoich gości wedle ścisłych reguł. Uważa, by nie posadzić obok siebie małżonków, przyjaciół, czy ludzi ze sobą związanych. Dziwne?

Skagerak - ażurowe serwowanie w kratkę teak

Skandynawska marka - Skagerak Denmark - zafascynowała wszystkich miłośników minimalistycznego designu swoją niezwykłą, teakową tacą z serii Fionia.

Jak być dobrym gospodarzem przyjęcia - świat gentelmana, część 12

Dżentelmen jest wyśmienitym gospodarzem przyjęcia. Zaprasza gości odpowiednio wcześniej, dba o ich kulinarny komfort, wybacza wszelkie niezbyt stosowne zachowania.
}