Jak rozsadzić gości na przyjęciu - świat gentelmana, część 15

Jeśli dżentelmenowi uda się odpowiednio rozsadzić gości przy stole, sukces przyjęcia murowany. Dlatego warto poświęcić temu problemowi chwilę uwagi i zdecydować, komu przeznaczyć kogo na towarzysza uroczystego obiadu, czy kolacji. Dżentelmen nie sadza obok siebie par, małżeństw, kochanków, czy – w żadnym wypadku – ex-małżonków, które się rozwiedli. Rozdziela nawet tych, dla których przyjęcie jest pierwszą randką (mało sympatyczny zwyczaj – wtręt prywatny). Jeśli dżentelmen zna swoich gości, stara się usadowić ich pod kątem zbliżonych upodobań i zainteresowań.

 

Przyjęcia i bankiety, czy uroczyste obiady powinny być wydawane w odpowiedniej oprawie

 

Gość honorowy przy stole to odrębny problem, który musi zaprzątnąć uwagę dżentelmena. Takiemu gościowi przeznacza się albo najlepsze miejsce, albo sadza go miedzy dwoma innymi, ważnymi, w pojęciu gospodarza, zaproszonymi.

Oczywiście, dżentelmen-gospodarz przeznacza dla siebie najmniej prestiżowe miejsce. Jeśli na sali jest podium, siada najdalej od niego. Cóż, taka jego rola – czasem musi znaleźć się na szarym końcu, by jego goście czuli się usatysfakcjonowani przeznaczonymi im miejscami.

 

By przeczytać wszystkie artykuły składające się na cykl, wystarczy kliknąć w link: „świat gentelmana”.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

Artykuły powiązane

Skandynawska wizja azjatyckiej przyjemności - seria Theo marki Stelton

Kolekcja kamionkowych akcesoriów do parzenia herbaty, Theo, duńskiej marki Stelton, nawiązuje stylistycznie do azjatyckich czajniczków do parzenia aromatycznego naparu.

Dzbanki i zaparzacze do herbaty - czyli pomysł na miłe popołudnie

Żeliwne, szklane, stalowe bądź porcelanowe dzbanki i zaparzacze do herbaty zalały świat designu, zapraszając w przestrzeń domowego, aromatycznego relaksu i herbacianego smaku.

Zaproś do siebie legendy designu

Słynni na całym świecie designerzy, których nazwiska dawno już obrosły legendą i ich zjawiskowe projekty, do dziś wywołują na twarzach Polaków grymas zdziwienia.

Jak być gościem, którego chętnie zapraszają - świat gentelmana, część 20

Bycie gościem, który ma zostać w domu gospodarzy przez dłuższy czas, to kwestia dość delikatna. Trzeba wiedzieć, jak się zachować, by radykalnie nie naruszyć stałego trybu życia.

Najsłynniejsza sałata na świecie - serwowanie w misie AJ Cylinda Line

Światowej klasy design potrafi przerobić zwykłą miskę do serwowania sałaty na arcydzieło sztuki użytkowej. Arne Jacobsen czuł, projektując serię AJ Cylinda Line, że stanie się kultowa.

Nieco o mieleniu pieprzu, czyli sztuce zdecydowanie zaniedbanej

O zaletach przyprawiania aromatycznym, świeżo zmielonym pieprzem i istocie młynków do przypraw pisze dyplomowany specjalista sklepu PrestiżowaKuchnia, Krystian Wawrzyczek
}