Co wolisz? Patelnię z diamentem, czy szafirem?

Fajnie jest móc mieć w zasięgu ręki luksusowe kamienie szlachetne, albo nosić je na sobie. Ale nie każdemu przypadła rola, czy szansa na bycie bogatym na tyle, by eksponować luksusową, drogą biżuterię z diamentów, czy szafirów. Ale każdy może pozwolić sobie na świetną patelnię tytanową marki Woll, której powłoki wzmacniane są, ni mniej, ni więcej, jak mikroelementami szafiru, lub diamentu. Czyli - luksus przeniósł się w kuchenną przestrzeń.

 

Diament techniczny i szafirowy pył

W niemieckich patelniach z powłoką tytanową nie ma żadnego „oszusta”, czyli sztucznego zastępnika diamentu, czy szafiru. Producent użył prawdziwego diamentu i szafiru technicznego, które różnią się tym od kamieni szlachetnych, że są pyłem. Ale ich doskonałe właściwości, nade wszystko twardość, sprawdzają się idealnie w przypadku, m.in., przemysłu kulinarnego. Diament techniczny i pył szafirowy są świetnym dodatkiem do nanokompozytowych, nieprzywierających powłok tytanowych, które dzięki nim stają się bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

 

Różnorodność nieprzywierających, tytanowych powłok patelni Woll

Nasz specjalista pokazuje w filmie poświęconym różnym typom patelni Woll wszelkie między nimi różnice. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na serię nieprzywierających patelni Saphir Lite (wzmacnianych szafirem), czy Diamond Lite lub Diamond Lite Pro (powłoki wzmacnia diament), dostaniesz produkt naprawdę wyjątkowy i godny wymagającego gotującego.

 

 

Patelnie z kolekcji Saphir Lite mają 4 tytanowe warstwy powłoki nieprzywierającej, z kolei seria Diamond Lite i Pro 5-krotnie nakładane powłoki, przez co są jeszcze mocniejsze. Smaży się na nich nieco lepiej i wygodniej. Ale różnicę dostrzeże tylko bardzo wprawne oko i ręka obsługująca w tym samym czasie dwie różne patelnie marki Woll.

Rzecz jasna, wszystkie powłoki niemieckich, tytanowych patelni są bezpieczne dla zdrowia i wolne od PFOA.

 

Znakomite patelnie dla alergików

Powłoka tytanowa ma właściwości antyalergiczne, stąd wszyscy, którzy walczą z alergiami, mają wrażliwy przewód pokarmowy, przechodzą rekonwalescencję po poważnych chorobach, czy są na niskotłuszczowych dietach, z przyjemnością wykorzystają potencjał tytanowych patelni Woll.

A jeśli ktoś ma tak zaawansowaną alergię, że nie może chwytać w dłoń stalowego uchwytu (w taki wyposażona jest seria patelni Diamond Lite Pro), ma do dyspozycji aż 3 inne odsłony sprzętu marki Woll. Może wybrać dla siebie patelnię Sahpir Lite (ma uchwyt z tworzywa sztucznego) lub Diamond Lite również z uchwytem z tworzywa. Tyle, że tu mamy jeszcze dwie opcje do wyboru - albo stały uchwyt, jak w patelni Saphir Lite, albo uchwyt odpinany, świetny, opatentowany pomysł marki Woll, dzięki któremu zyskała sławę na całym świecie. O uchwytach patelni Woll przeczytasz TUTAJ.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: http://codzisw.menu/ - blog kulinarny

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

 

                

 

Artykuły powiązane

Mój pierwszy japoński nóż - tani, czy od razu drogi? Podpowiedzi specjalisty

Wielu z nas staje przed dylematem - czy, kiedy kupuje się coś, z czym trzeba się nieco na początku pozmagać, warto wydać od razu duże pieniądze, czy lepiej spróbować ostrożnie, „po taniości”.

Schabowa 13, czyli złośliwie o polskiej sobocie

Kuchenny Inkwizytor, mięsożerca zawołany, zaatakował polską świętość – serwowany nieodmiennie w niedzielę kotlet schabowy. Ironicznie o polskie weekendowej kuchni.

Co kupić najpierw - japoński nóż, czy kamień do jego ostrzenia?

Problem zakupu ostrzałki do japońskiego noża wydaje się być kwestią całkiem oczywistą. Niestety, jak pokazuje praktyka i to może nastręczać kłopotów.

Mądr Polak po szkodzie, czyli moda na nieczytanie instrukcji

Sam sobie winien ten, kto, kontestując istnieje instrukcji lub jawnie ją lekceważąc, doprowadził swój nóż, czy patelnię do ruiny. Kuchenny Inkwizytor pali na stosie nieczytających kuchenne instrukcje.

Na czym ostrzyć japońskie noże? Kamienie ceramiczne, syntetyczne, czy naturalne?

Japońskie noże ostrzy się na specjalnie dla nich stworzonych kamieniach. Istnieją trzy zasadnicze grupy - kamienie ceramiczne, syntetyczne i naturalne. Przeczytasz o nich w naszym tekście.

Drobiazgi, które ratują życie… patelni

W każdej kuchni muszą znaleźć się odpowiednio dobrane drobiazgi - pomocnicy kuchenni, czyli kuchenne utensylia. Trzeba jednak dostosować ich materiał do typu Twojej patelni, czy garnka.
}