Dark Blue marki Staub - granatowe naczynia do nowoczesnej kuchni

Istnieje kilka najbardziej renomowanych i cieszących się największym zaufaniem producentów naczyń żeliwnych, którzy podzielili między sobą większość tego rynku. Jednym z nich jest, bez wątpienia, Staub - francuska firma z wieloletnimi tradycjami i ugruntowaną pozycją w branży. Do jej zjawiskowych projektów należy linia żeliwnych naczyń Dark Blue.

Dark Blue odważnie odchodzi od utartych schematów i sztywnych reguł. Widać to już na pierwszy rzut oka, kiedy spojrzy się na mocno granatowy kolor naczyń z tej linii – z czymś takim mamy rzadko do czynienia. Granatowe naczynia nie pojawiają się często na rynku. Z reguły proponują je marki tworzące sprzęt dla estetów, dla ludzi zamożnych, lubiących wyjątkowość. Granat naczyń Stab zestawiony z nowoczesnymi, białymi, czy szarymi meblami, robi piorunujące wrażenie.

Choć wrażenia estetyczne są, oczywiście, ważne, to nie one jednak o istocie serii żeliwnych naczyń Dark Blue. Ich potencjał kryje się w nieskończonej wręcz funkcjonalności. Jeśli ktoś szuka naczyń i na całe życie i takich, w który może zrealizować każdy kulinarny pomysł, nawet najbardziej śmiały, czy odkrywczy, dobrze trafił.

 

Seria żeliwnych naczyń Dark Blue, marki Staub, porywa genialnym granatem

 

Szeroka i piękna linia naczyń

Linia Dark Blue obejmuje garnki, patelnie, woki oraz zaparzacze do herbaty. Każde naczynie marki Staub posiada nieprzywierającą, kilkukrotnie nakładaną powłokę odznaczającą się rzadko spotykaną wytrzymałością na ścieranie, czy uszkodzenia. Nawet, jeśli używać stalowych utensyliów, wewnętrzna powłoka naczyń Dark Blue będzie wyglądała przez wiele lat, jak nowa. Od czasu do czasu warto przetrzeć ją ściereczką, czy papierowym ręcznikiem zwilżonym olejem jadalnym. W ten sposób wewnętrzna powłoka zakonserwuje się i znowu przybierze wyrazistą, czarną barwę.

 

Zdrowe gotowanie - to się liczy!

Co ciekawe, emaliowana, porcelanowa powłoka wewnątrz naczyń Dark Blue ma antybakteryjne i przeciwalergiczne działanie. Jest gładka, nie ma porów, w których mogłyby rozwinąć się bakterie. A z racji faktu, że naturalne żeliwo pokryte jest porcelanową glazurą, stworzoną na bazie szklanej emulsji, nie ma przeciwwskazań, by z naczyń Staub korzystali alergicy.

Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, to warto wiedzieć, że gotowanie, smażenie, czy pieczenie w naczyniach Dark Blue powoduje, że potrawy nie tracą swoich pierwotnych właściwości. Dodatkowy atut żeliwnych naczyń to ich nadzwyczajna umiejętność wzmacniania smaków i aromatów potraw.

 

Piękne, granatowe żeliwne garnki francuskiej marki Staub to prawdziwy skarb dla kochających swoją kuchnię i tych, którzy wiedzą, jak istotne jest zdrowe przyrządzanie potraw.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

Artykuły powiązane

Inkwizytor Kuchenny i tajemna płatność

Zdarzają się karkołomne, zakazane i konieczne do trzymania w tajemnicy zakupy w sieci. Jak sobie z nimi poradzić, by nie wpędzić się w domowe kłopoty, podpowiada Kuchenny Inkwizytor.

Czy ktoś ma obowiązek uczyć Cię smażyć i korzystać z patelni?

Ogromna ilość ludzi zakłada, że nie istnieje coś takiego jak instrukcja używania patelni. Inni z kolei chcą dokładnego, gotowego wzoru, jak smażyć. Co z tym począć?

Miedziane naczynia - fanaberia dla bogatych, czy wielka oszczędność?

Miedziane garnki i patelnie francuskiej marki De Buyer wytrwają w Twojej kuchni przez całe dekady. A potem przejdą w ręce Twoich dzieci, a kolejno i ich dzieci. Czy w takim razie są drogie?

Jak to się nie da?! Pewnie, że się da! Krótka historia najlżejszych żeliwnych naczyń świata, Unilloy

Świat lubuje się w historiach o tym, że kiedyś czegoś się nie dało, a potem stało się to faktem. Co intrygujące, takich opowieści jest niemało i w kuchennym świecie. Przeczytaj o żeliwie Unilloy.

Dlaczego warto kupić ostry nóż?

Ostry nóż wydaje się wielu ludziom wyjątkowo przerażającym, niosącym zagrożenie zjawiskiem. Prawda jest jednak taka, że ostry nóż jest wiele bezpieczniejszy, niż tępy.

Wąż w kieszeni, czyli jak Polacy oszczędzają na własnym zdrowiu

W świadomości polskich gotujących ciągle pokutuje przekonanie, że naczynia mają być tanie i nie ma najmniejszego znaczenia, w czym się gotuje. Ważne, żeby produkty były bio i maksymalnie świeże.
}