Dedykowane dla Ciebie, czyli o rozpieszczaniu Klienta, który ma do wydania 2000 zł

Od niedawna Polacy odkrywają świat, który zna już od dawna cała Europa. Szkoda, że przyszło nam tyle czekać na szansę obcowania z czymś unikatowym, tworzonym przez człowieka dla człowieka – ot, takiego właśnie „dedykowanego dla Ciebie”. Do grupy unikatowych, tworzonych na zamówienie samochodów, budowanych na specjalne życzenie rezydencji, czy dedykowanych najbardziej wymagającym użytkownikom mebli, doszły niewielkie sprzęty, które tworzą z każdego miejsca dom kompletnie unikatowy. Dzięki nawet pojedynczej rzeczy, która jest jedna, jedyna na świecie, a co za tym idzie, niepowtarzalna, każdy może od nowa (albo – po raz pierwszy w życiu) poczuć, że jest kimś wyjątkowym, kto zasługuje na wszystko, co najlepsze.

 

Rewelacyjnie ostre noże japońskie pozwalają odkrywać radość krojenia

 

Nasza branża luksusowego AGD i sprzętów pozwalających wyposażać nawet najbardziej wystawne rezydencje, nie należy do tanich. Jednak i tu są takie produkty, jednorazowe w swojej unikatowości, które można kupić za całkiem przyzwoite pieniądze. Co dedykowane jest indywidualistom? W przedziale cen do 2 000 zł mieści się też większość genialnych, ręcznie kutych, japońskich noży marek Miyabi, Chroma oraz dwóch mistrzów kowalstwa – Hideo Kitaoka i Sirou Kamo.

Wszystkie mistrzowskie noże doprowadzają do zawrotu głowy, z zachwytu, rzecz jasna, nawet tych wszystkich, którzy dotychczas nie mieli do czynienia z genialnymi, japońskimi ostrzami. Miaybi proponuje niedorzecznie ostre noże z linii 5000 MCD. To prawdziwe majstersztyki – przepiękne noże damasceńskie, kute ze 100 warstw stali.

Z kolei unikatowe, najbardziej dzikie, kompletnie niecywilizowane są noże Chroma – z linii Haiku Kurouchi Tosa. Skuwane ze stali Blue Steel Aoko, wzmacniane czystym żelazem, są jednymi z najbardziej specyficznych – a w pojęciu wielu miłośników ostrzy – jednymi z najpiękniejszych noży świata. Takie same noże kuto jakieś 800 lat temu, w średniowiecznej Japonii. I jak tu się nie zakochać w takim ostrzu!

I kompletnie zjawiskowe noże dwóch mistrzów tradycyjnego, japońskiego kowalstwa - Hideo Kitaoka i Sirou Kamo. Te noże są specyficzne z dwóch powodów: skuwane z najlepszej gatunkowo stali Shirogami, wymagają niebywałej wręcz precyzji i latami kształconych umiejętności, które doprowadzą do wykucia ostrza. Niezwykłe jest, że na pewnych etapach kucia tych wyjątkowych ostrzy tylko sami mistrzowie – Kitaoka i Kamo – biorą do ręki młot kowalski. Uczeń, nawet nadzwyczaj zdolny, mający mistrzowskie uprawnienia, nie ma możliwości wykańczania takich noży. Niesłychane jest, że każdy nóż jest nieco inny – choć dany typ ostrza ma identyczny kształt i długość, jeden nóż do drugiego bywa niepodobny. Każdy ma jakąś cechę charakterystyczną, niczym indywidualną sygnaturę.

 

Japońskie noże w polskiej kuchni – idealne połączenie

 

I na tym właśnie, na odmienności, niepowtarzalności, jednorazowości polega fenomen sprzętów dedykowanych tylko i wyłącznie dla Ciebie.

Można poczuć się zupełnie wyróżnionym, gdy trzyma się w dłoni nóż wykuty dla mnie, z myślą o mnie. I nie ma tu znaczenia, że jego twórca nie znał końcowego Klienta, który będzie miał zaszczyt z jego sprzętem obcować. Ważne jest, że w każdy produkt włożono tyle pasji, umiejętności i talentów, iż zdaje się on emanować jakąś wewnętrzną mocą.

W przypadku tego typu sprzętów można mówić o tak modnej obecnie personalizacji. Ale – mówić całkiem dosłownie. To nie telefon, jeden z miliona, który odmienia się, personalizując go, dodając mu motywy, tapety i dzwonki, czy widgety. Tu każdy sprzęt jest sam z siebie, z założenia, osobny, jednorazowy i nie do powtórzenia.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
Konsultacja: Krystian Wawrzyczek – specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych

Zdjęcia: Miyabi, Grupa Nas Troje

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

 

                

Artykuły powiązane

Co wybrać - nóż japoński, czy europejski? Część 1

Wielu decydujących się na zakup prawdziwie doskonałego noża staje przed dylematem - czy ma to być japońskie, czy europejskie ostrze. Nasz artykuł przybliży różnice między nożami.

Elektroniczny design czajnika Vera Bugatti podbija kuchnię

Były już na rynku najróżniejsze czajniki elektryczne – intrygujące w formie, mądre, zadziwiające. Ale kiedy pojawiła się Vera, marki Bugatti, wszystkie inne poszły, niestety, w odstawkę.

Gorące serwowanie - żeliwne mini-garnuszki francuskiej marki Staub

Serwowanie gorących przystawek to prawdziwa sztuka. Jeśli jednak serwować przysmaki w maluśkich żeliwnych garnuszkach marki Staub, uczta nie może się nie udać.

Jak smażyć na patelni z powłoką nieprzywierającą

Nowoczesne patelnie nieprzywierające, tworzone przez najlepszych producentów, stawiają swojemu użytkownikowi wymagania. Jak sobie z nimi radzić, podpowiada nasz specjalista.

Cynamonowe smaki - żeliwne naczynia Cinnamon Staub dla wybranych

Żeliwne naczynia marki Staub, Cinnamon, dedykowane są ludziom odważnym, chodzącym własnymi drogami. Ciekawe jest to, że przepiękny kolor garnków wybierany jest przez tylko znawców.

Podróże Guliwera, czyli zminiaturyzowana szkoła gotowania

Kuchenny Inkwizytor opowiada o swoich przygodach w krainie liliputów. Lekcja gotowania w inkwizytorskim wydaniu może, co niebywałe, okazać się być niebezpieczna. Zapraszamy do lektury.
}