Na babski rozum - żeby się półka nie zawaliła

Internet porady kochający, tłusty jest od nich i ocieka mądrościami wszelakimi. Inkwizytor Kuchenny Ludzkości Życzliwy, mądrość kolejną zasłyszaną do skarbnicy powszechnej dorzuci, by ludziom sprzętu szukającego dobór ułatwić i podpowiedzieć.

Klientka urocza, dzwoniąc do Inkwizytora, rozmowę długą z nim odbyła, a mądrością swą się podzieliła, którąż to Inkwizytor spisuje i upowszechnia ku potomnych dobru albo i wesołości. Klientka na garnki i patelnie parol zagięła, bo kuchnię nową postawiła i nowe wymagania stawiać sprzętowi zaczęła. Poczytawszy o dobrych naczyniach, w przerażeniu ich wagą do Inkwizytora po radę podążyła. Bo lekkich, pięknych i dobrych w technologiach naczyń i patelni nowoczesnych poszukiwała. Ale Inkwizytor o lekkich, a mądrych naczyniach nie bardzo słyszał, bo one mądrość swą właśnie w wielu warstwach, materiałach i ciężarze kryją.

 

Francuskie żeliwo Staub dla maniaków genialnych aromatów i potraw z całego świata

 

Kobieta używać starych swych naczyń odmówiła, bo za ciężkie się okazywały. Mąż w desperacji stołować się na mieście zaczął i na zdrowiu podupadał, karmion, czym popadnie. A żona w szale i zapale lekkich garnków szukała. A szukała lekkich zdecydowanie, bo garnek miał dekagramów ważyć maksium 30. I szukaj tu kobieto garnka w polu! Market hiper nawet takich leciutkich wydmuszek nie poleca i nie sprzedaje, bo w garnku takim zupa ledwie podgrzana ścianki by zniekształciła i rozpuściła, czyli mówiąc prosto – zanihilowała je na amen.

A tu pech, Internet dobre garnki ma ciężkie, a Inkwizytorskie to już pojęcie kobiety przerastają, bo i kilka kilogramów ważą. Pomyłka jakaś kuchenna, nie gar! - woła kobieta o pomstę do nieba.

Inkwizytor niespokojny, o zdrowie dbający kobiety, użalił się nad jej dolegliwościami przypuszczalnymi, które to ciężarów jej dźwigać nie pozwolą. I zapytał z uczuciem, na jakież to choróbsko upiorne cierpi? I wyszło szydło z worka, albo garnek z półki.

Kobieta na półczycę cierpi. Jakby kto jeszcze nie wiedział, to – wyjaśni Inkwizytor na chorobach przednio się znający (niech miłośnicy jego poczytają, jak sobie wybitnie z alergią poradził!) – półczyca to choroba chudych i słabych półek w szafkach kuchennych, które to pod ciężarem niewielkim uginają się ku podłodze i łamią ochoczo.

 

Lekkie naczynia nie zawsze są dobre; a masa jednak ma znaczenie

 

Inkwizytor do szukania rozwiązań przywykły, filarami-kolumnami struganymi z drewna półki podeprzeć polecił, bo problem przecież rozstrzygnion być musi.

 

Na babski rozum - oszczędzasz na kuchennych półkach, będziesz jadał w mieście.

 

Jeśli życzą sobie Państwo przeczytać pozostałe teksty z teki Kuchennego Inkwizytora, zapraszamy TUTAJ.

 

Krystian Wawrzyczek – specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych,
strugający podpórki pod łamiące się półki Kuchenny Inkwizytor

Zdjęcia: Staub, Photodune.net

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Kaprysy twardziela, czyli czego nie tolerują żeliwne naczynia Staub

Wyśmienite, obdarzone dożywotnią gwarancją żeliwne naczynia marki Staub stawiają swojemu użytkownikowi nieco wymagań. Odwdzięczają się za to rewelacyjną jakością.

Kuchenne noże na drewnianej wystawie - pulpity magnetyczne

Przechowywanie doskonalej jakości noży często spędza sen z oczu miłośników dobrego ostrza. Co zrobić, by noże nie tępiły się w szufladzie? Osadzić je na pulpicie magnetycznym.

Długie noże do porcjowania - leksykon noży, część 6

Noże do łososia, noże do porcjowania wędlin, szynki lub pieczeni muszą posiadać długie, wygodne ostrze, które pozwoli wygodnie podzielić lub poplastrować potężne kawałki mięs.

Co to takiego? Rondelek? Nie - to patelnia sauté

Rewelacyjne patelnie sauté to sprzęt nie tylko dla profesjonalistów. Jedne z najbardziej wyjątkowych, owianych tajemnicą patelni są, faktycznie, niezwykle funkcjonalne i bardzo pomocne w kuchni.

Jak to się nie da?! Pewnie, że się da! Krótka historia najlżejszych żeliwnych naczyń świata, Unilloy

Świat lubuje się w historiach o tym, że kiedyś czegoś się nie dało, a potem stało się to faktem. Co intrygujące, takich opowieści jest niemało i w kuchennym świecie. Przeczytaj o żeliwie Unilloy.

Wypasiony prezent dla kuchennego bosa

Przepiękny, nadzwyczaj elegancki kolor naczyń Basil Green, francuskiej marki Staub, kusi wyrazistą, szmaragdową zielenią. W żeliwnym garnku wszystko smakuje trzy razy lepiej.
}