Kuchenne noże na drewnianej wystawie - pulpity magnetyczne

Bloki na noże, choć nadzwyczaj przydatne, okazują się w pewnych okolicznościach kompletnie nie spełniać swojej roli. Coraz większa grupa użytkowników, którzy ukochali sobie japońskie noże, m.in., marek Miyabi, Chroma, Kichiji, ma problem z dobraniem bloku dla swoich noży. Szczeliny bloku mogą być bądź za krótkie, albo i za wąskie dla długich, czy masywnych noży. Z blokami jest jeszcze jeden kłopot. Skrywają to, co często w nożu najpiękniejsze, czyli jego niezwykłe ostrze, często stworzone z damasceńskiej, nadzwyczaj malowniczej stali. Problem kolejny – trzeba pamiętać, w której szczelinie umieściło się który nóż, co bywa uciążliwym, gdy chce się kroić szybko i sprawnie.

 

Przechowywanie noży kuchennych na drewnianych pulpitach jest bardzo wygodne

 

Większość tych problemów rozwiązuje magnetyczny pulpit na noże. To swoista hybryda między blokiem, a listwą magnetyczną, wieszaną na ścianie. Pulpity na noże to bardzo reprezentacyjne, z reguły potężnych rozmiarów płyty ze szlachetnych gatunków drewna, w których umieszczone są mocne magnesy neodymowe. Wystarczy przyłożyć nóż do lekko pochyłej płyty, by móc wygodnie go przechowywać i eksponować jego wyjątkowość.

 

Japońska marka Miyabi stworzyła designerski pulpit magnetyczny na noże

 

Mankament magnetycznych pulpitów polega na tym, że nie mieszczą się na nich bardzo długi noże. Na bambusowym, designerskim pulpicie marki Miyabi zmieszczą się noże o długości do 24 cm.
Pulpit magnetyczny to prawdziwa gratka dla pasjonatów gotowania, którzy przy okazji cenią sobie wyjątkowy design i funkcjonalność.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Miyabi

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

Artykuły powiązane

Patelnie nieprzywierające, czyli jak zły teflon zrobił dużo dobrego

Gdyby nie ogromne rozczarowanie teflonem, który okazał się być rakotwórczy, nie byłoby dziś patelni nieprzywierających. Ot, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Żeliwne oczarowanie - Staub i Skeppshult legendy smaku

Żeliwne naczynia - czy to z naturalnego żeliwa, czy też pokryte zapobiegającymi przywieraniu glazurami - to czysta radość gotowania. Staub i Skeppshult czarują kuchnię.

Naczynia TechnIQ Scanpan i poszalejesz w kuchni

Duńska marka Scanpan znowu jest na topie. Wraz z zawodowymi kucharzami stworzyła serię niezwykle pomysłowych, nieprzywierających i stalowych naczyń TechnIQ.

Wielka alergiczna ściema, czyli jak wykończyć alergika

Jak pokazują rozmowy z lekarzami i farmaceutami, naczynia dla alergików to wróg numer jeden na antyalergicznej liście. Lepiej alergikowi pochłonąć tony pigułek, niż zwalczyć alergię w zarodku.

Pobudzająca wyobraźnię linia naczyń Cherry marki Staub

Cherry to klasyczna linia żeliwnych naczyń Staub, której wiśniowo-czerwona barwa zaczarowała już miliony gotujących na całym świecie. Serce bije szybciej, gdy gotuje się we francuskim żeliwie.

Jak samodzielnie odróżnić kamień ceramiczny od syntetycznego?

Japońskie noże i te najwyższej klasy kute, europejskie, ostrzy się na specjalnych ostrzałkach - albo ceramicznych, albo syntetycznych. Jak je rozróżnić, podpowie nasz artykuł.
}