Podziemny świat żeliwa

Niech Państwa nie zwiedzie tytuł artykułu – nie będziemy udawać się w podróż w głąb ziemi, by badać pochodzenie żeliwa. Dla wielu gotujących nie byłaby to pewnie specjalnie ciekawa wyprawa. Chcemy za to powiedzieć o genialnym kolorze – wywodzącym swą nazwę od owocu granatu, Grenade Red, którym chwali się słynny producent żeliwnych, luksusowych naczyń na całe życie – francuska marka Staub.

Co ma owoc granatu do świata podziemi? Bardzo dużo, jeśli ktoś zna mitologię grecką. Nieszczęsna Persefona, która porwana przez Hadesa, chciała uciec ze starożytnego piekła, została do niego przywiązana za sprawą, właśnie, owocu grantu, na który się skusiła.

 

Grenade Red to jedna z najpiękniejszych kolekcji kolorystycznych naczyń marki Staub

 

I trudno się jej dziwić, o ile podstępnie podsunięty przez Hadesa owoc miał taki kolor, jak naczynia francuskiej marki Staub. Widzieliśmy dziesiątki tysięcy naczyń, bo zajmujemy się nimi zawodowo od wielu lat. Ale kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy na własne oczy naczynia Grenade Red marki Staub, przepadliśmy z kretesem. Tego koloru nie da się opisać, trzeba go przeżyć…

A jeśli, dodatkowo, posmakować pyszności przyrządzanych w żeliwnych, arcy-uroczych garnkach, patelniach, czy wokach Staub, wtedy można stać się niewolnikiem własnej kuchni, której nie chce się opuszczać, bo stoją tam zjawiskowe naczynia Grenade Red.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Garnek w garnku szybko gotowany, czyli turbo-szybkowar

Wojujący z polskimi kulinarnymi absurdami Kuchenny Inkwizytor bez litości rozprawia się z szybkowarem, uroczą panią redaktor i tym, którzy usiłuje ugotować garnek… w garnku.

Ząbkowane noże do steków - leksykon noży, część 9

Noże do steków wyróżniają charakterystyczne, drobne ząbki na ostrzu. Z racji faktu, ze świat zaludniają miłośnicy steków, mistrzowie kowalstwa stworzyli dedykowane im ostrza.

Co kupić najpierw - japoński nóż, czy kamień do ostrzenia?

Wielu z Was zmaga się z dylematem, co kupić najpierw - japoński nóż, a potem kamień? A może odwrotnie - najpierw ostrzałkę, a potem dopiero nóż? Sprawnie rozwiążemy Twój problem.

Kto wybiera noże mistrza Takeshi Saji - laik, czy profesjonalista?

Noże mistrza Takeshi Saji wybierają, nade wszystko, osoby o specyficznym guście, czyli ludzie ceniący sobie ręczne rzemiosło i indywidualizm twórcy. Ci, którzy doceniają unikaty na skalę światową.

Małe noże do obierania warzyw i owoców - leksykon noży, część 8

Małe noże do obierania warzyw i owoców trzeba traktować poważnie. Mają bezpośrednio kontakt z żywnością, stąd trzeba wybierać noże stworzone przez zaufanych producentów.

Żeliwne naczynia Staub, linia Cherry, czyli pasja i oczarowanie

Francuskie naczynia z kolorowego żeliwa to nie tylko garnki. Dzięki nieprzywierającej, ceramicznej glazurze stają się ukochanymi pomocnikami miłośników gotowania.
}