Serwowanie w ogrodzie, czyli dobre naczynia na stole

Nikogo nie trzeba przekonywać, że obiad, czy kolacja w ogrodzie niosą ze sobą posmak przygody. Nawet taras, czy ocieniona altanka, gdzie można w spokoju rozsmakować się w przygotowanych ciepłych daniach, staną się prawdziwą oazą przyjemności.

Jednak z serwowaniem potraw w ogrodzie łączy się jeden, bardzo prosty, a jednak istotny problem. Trzeba dysponować takimi naczyniami, które nie pozwolą zbyt szybko wystygnąć jedzeniu na powietrzu. Albo, co gorsza – jeszcze w drodze z kuchni na stół w ogrodzie, czy na tarasie. Dobrze mieć takie garnki, których nie trzeba będzie opakowywać kocem, by nieco dłużej zachowały ciepło.

Co spełni się jako naczynie do serwowania różnorodnych dań pod chmurką? Uwagę miłośników ogrodowych party, czy obiadów i kolacji na łonie natury zwrócić powinno żeliwo. Zjawiskowe, stworzone z najwyższej jakości żeliwa francuskie garnki, brytfanny, patelnie z pokrywkami, czy woki marki Staub idealnie spełnią swoje zadanie.

 

Obiad w ogrodzie to prawdziwa przyjemność, którą wspomogą doskonałe naczynia z żeliwa Staub

 

To grube, masywne żeliwo stygnie bardzo powoli. Po 30-40 minutach od zdjęcia z kuchenki, czy wyjęcia z piekarnika naczynia Staub z mięsami, zapiekankami, czy innymi przysmakami, nadal są ciepłe.

Dla przykładu przywołam własne doświadczenie. Ugotowałem w żeliwnym garnku Staub ryż na sypko. Po dwóch godzinach po gotowaniu nieopatrznie, wziąłem garść ryżu w dłoń, by sprawdzić, czy zachował odpowiednią konsystencję. I udało mi się ryżem lekko poparzyć palce. Zdumiewająca sprawa – garnek stał na wyłączonej kuchence ponad 2 godziny i nadal był letni z zewnątrz. A ryż nadawał się do serwowania od razu na talerz.

I jeszcze dodatkowy atut żeliwnych naczyń Staub – są tak ładne, tak estetycznie wykonane, powleczone eleganckimi, kolorowymi glazurami, że przepięknie prezentują się na każdym stole.

Trzeba tylko pamiętać, by rozgrzane żeliwne naczynie ustawić na podkładce, by nie narazić stołu.

 

Krystian Wawrzyczek, specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych
Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Dlaczego niektóre patelnie nieprzywierające nadają się, od razu, do wyrzucenia

Jeśli chcesz uczciwie powiedzieć swojemu Klientowi, którą patelnię ma wybrać, musisz, choćby nie wiem co, poznać sprzęt. A poznać go można w jeden sposób - używając, czyli smażąc na nim. I tyle.

AGD Bugatti odnosi sukcesy w kuchniach świata, część 3

Przypominające rozchylone kielichy kwiatów słynne sprzęty Bugatti – waga Uma i wyciskarka do owoców – Vita, tworzą niepowtarzalny, kuchenny duet, który zmienia codzienność

Prawdopodobnie najdroższe młynki świata - Lalique marki Peugeot

Jak przyprawiać, to z rozmachem. I na bogato. Francuskie młynki marki Peugeot z serii René Lalique to prawdziwe maleństwa w szokującej wielu cenie. Czytaj więcej w naszym tekście.

Nieco o mieleniu pieprzu, czyli sztuce zdecydowanie zaniedbanej

O zaletach przyprawiania aromatycznym, świeżo zmielonym pieprzem i istocie młynków do przypraw pisze dyplomowany specjalista sklepu PrestiżowaKuchnia, Krystian Wawrzyczek

Przepis na paellę z kurczakiem i salami - program "Jedzonko szyte na miarę" poleca!

Paella to danie, które każdemu kojarzy się ze słoneczną Hiszpanią i ludźmi, którzy cenią sobie kolorowe, smakowite jedzenie. Nie musisz jednak być Hiszpanem, by pokosztować pysznej paelli.

Nadzwyczaj długowieczny dziadek do orzechów marki Drosselmeyer

Ten dziadek nigdy się nie zestarzeje, nie straci krzepy. Zawsze dzielnie stawia czoła wyzwaniom – nic nie jest dla niego „twardym orzechem do zgryzienia”. Rozłupie każdy!
}