Skagerak - Chleb w teakową, skandynawską kratę

Wiodący w śniadaniowym hedonizmie upodobali sobie krojenie pieczywa na arcydziele skandynawskich mistrzów drewna teakowego – desce Pantry firmy Skagerak Denmark. Ta deska z ażurową maestrią tworzy nową jakość śniadania. Jest na tyle piękna w swojej drewnianej, kratkowanej prostocie, że szkoda ją trzymać w kuchni. Może służyć jako wytworna taca na pieczywo, leżąca dumnie w jadalni, na ustawionym na tarasie czy w ogrodzie stole.

 

Deska w ażurowym stylu – Pantry duńskiej marki Skagerak

 

Skagerak Denmark, miłośnicy drewna teakowego, wypełnili lukę na rynku śniadaniowych sprzętów. Stworzyli kultową, inną niż wszystkie, ażurową deskę do krojenia pieczywa. Niezależnie od tego, co będzie się na niej kroiło, każdy ruch noża sprawi niewymowną przyjemność. Nim zmysł smaku zostanie zaspokojony chrupiącym pszennym, czy żytnim pieczywem, oczy będą karmić się nieśmiertelnym wcieleniem luksusu o miodowo-brązowej barwie. Drewno teakowe, od tysiącleci służące za budulec, między innymi, statków, jest materiałem wdzięcznym do obróbki i niezwykle trwałym. Nie straszna mu woda, więc deskę można bez obaw umyć. Nie straszny mu też czas, bo – jak z dumą mówi Skagerak – cuda z teakowego drewna tworzone są dla całych pokoleń. Prawdę tę potwierdzają badania archeologiczne. Nierzadko dziś udaje się odkryć sprzęty z drewna teakowego, które przetrwały tysiąc lat. Duża, prawie 43 cm długości i 25 cm szerokości deska pomieści nawet wielkie pajdy pachnącego zbożem wiejskiego chleba z kminkiem i ziołami.

Dzięki konstrukcji deski - teakowej kracie - chlebowe okruchy wpadną między deszczułki, nie zaśmiecając blatu i podłogi. Pomysłowa deska pozwoli uniknąć żmudnego sprzątania rozsypanych wokół okruszyn świeżego pieczywa.

Skagerak Denmark ozdobiła deskę Pantry swoim wiele znaczącym dla wielbicieli luksusu logo. Tym samym firma sygnuje jej niepospolitą jakość, poprawiając każdemu miłośnikowi poranków nastrój chwil spędzonych na kontemplowaniu śniadaniowych meandrów smaku.

 

Dział PR Grupy Nas Troje
Zdjęcia: Skagerrak Denmark

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

 

                

Artykuły powiązane

Naturalne żeliwo - patelniom mówimy TAK, garnkom NIE!

Naszą rolą, jako świadomych sprzedawców-doradców, jest szczerze mówić i pisać o mankamentach technologii, które od lat znamy i które bardzo cenimy. Dziś o garnkach z naturalnego żeliwa.

Długie noże do porcjowania - leksykon noży, część 6

Noże do łososia, noże do porcjowania wędlin, szynki lub pieczeni muszą posiadać długie, wygodne ostrze, które pozwoli wygodnie podzielić lub poplastrować potężne kawałki mięs.

Czym różni się patelnia ceramiczna od nieprzywierającej patelni ceramicznej?

Patelnia ceramiczna różni się, zasadniczo, wszystkim, od nieprzywierających patelni ceramicznych. Którą wybrać, by łatwo i zdrowo smażyć, radzi nasz specjalista.

Wok i mrożone warzywa

Wok to legendarne już naczynie, które nieustannie fascynuje. Pozwala tworzyć takie potrawy, jakie nie udadzą się w żadnym innym garnku, czy na patelni.

Przepis na paellę z kurczakiem i salami - program "Jedzonko szyte na miarę" poleca!

Paella to danie, które każdemu kojarzy się ze słoneczną Hiszpanią i ludźmi, którzy cenią sobie kolorowe, smakowite jedzenie. Nie musisz jednak być Hiszpanem, by pokosztować pysznej paelli.

Czy można doostrzać jeszcze ostre japońskie noże?

Od długiego czasu trwa zażarta dyskusja między specjalistami od japońskich noży i świadomie gotującymi, czy warto doostrzać japoński nóż, który jeszcze jest przezwoicie ostry.
}