Zdrowie ugotowane na parze - pomysł na rozsądną dietę

Teraz, gdy świat opanowała czasem nierozsądnie prowadzona moda na odchudzanie, gdy cudnych diet mnoży się coraz więcej, gdy ciężko zdecydować, co zrobić, by zrzucić irytujące kilka kilogramów (ciężko zdecydować, bo sugestii są tysiące), warto pójść po rozum do głowy i wybrać to, co zdrowe, dla organizmu bezpieczne i skutecznie odchudzające.

 

Gotowanie na parze prowadzi w rankingach

Gotowanie na parze to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie godzą się na swoją wagę i chcą zmusić ciało do rozsądnego chudnięcia. Gotowanie na parze jest niezwykle zdrowe, gdyż za jego sprawą potrawa zachowuje wszelkie wartości odżywcze, nie traci aromatu i barwy. Dzięki gotowaniu na parze zyskuje się niskokaloryczne potrawy, więc chudnie się niemal samoczynnie. Co istotne - tradycyjne gotowanie w wodzie lub wywarze można całkowicie zastąpić gotowaniem na parze bez szkody dla podniebienia, a z zyskiem dla organizmu.

 

Co wyróżnia gotowanie na parze

Współcześnie można kupić wiele naczyń służących do tego właśnie celu - m.in. preferowane przez nas żeliwne naczynia francuskiej marki Staub, czy stalowe naczynia Demeyere. Wyposażone są w specjalne, perforowane wkłady, na których kładzie się produkt. Wkłady w opisywanych naczyniach tworzone są ze stali szlachetnej.

Taki wkład pewnie osadzony jest na brzegu garnka, nie dotyka wody, której w samym naczyniu jest niewiele. Niezamoczony w wodzie produkt nie traci witamin i wartości odżywczych, gdyż nie ma kontaktu z wrzątkiem. Krążąca w naczyniu para, w której się tak naprawdę gotuje, osiąga wysokie temperatury, ale nie pozbawia potraw tego, co w nich najważniejsze. Gotowany w ten sposób produkt nie traci koloru, a jego walory smakowe i aromatyczne zostają, właśnie za sprawą pary, wzmocnione. Nie zmienia się też mocno jego konsystencja.

Dodatkowo atut - potrawa gotowana na parze nie ma kontaktu z tłuszczem, który wytapia się w procesie tradycyjnego gotowania lub smażenia.

 

 

Niskokaloryczne, a sycące dania

Gotując na parze, zyskujemy potrawę wyjątkowo niskokaloryczną, doskonale smakującą, pozwalającą czuć się sytym, choć nieprzejedzonym. Gotowanie na parze pozwala żywić się optymalnie - zachować idealną linię i przez wiele lat cieszyć się doskonałym zdrowiem.

Sumując. Gotowanie na parze jest jedną z bardziej rozsądnych metod przyrządzania gorących potraw. Pozwala jeść zdrowo i chudnąć mądrze (mimo iż powoli), ale skutecznie i bez efektu jo-jo.

 

 

 Krystian Wawrzyczek - specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych

Zdjęcia: Demeyere

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Nasza telewizja kulinarna, czyli chyba zwariowaliśmy

Słyniemy z tego, że, z reguły robimy coś, na co mało kto chciałby się porwać z własnej i nieprzymuszonej woli. Dziś opiszemy nasz najnowszy projekt - telewizję kulinarną.

Pół-nieme opowieści o krojeniu

Jak mówić o krojeniu japońskimi nożami? Jak przekazać swoją fascynację i radość wywołaną faktem, że sprawdzany przez nas nóż sunie po desce, jak mistrz jazdy figurowej po lodzie? To nie jest proste!

Kaprysy twardziela, czyli czego nie tolerują żeliwne naczynia Staub

Wyśmienite, obdarzone dożywotnią gwarancją żeliwne naczynia marki Staub stawiają swojemu użytkownikowi nieco wymagań. Odwdzięczają się za to rewelacyjną jakością.

Modne kuchenne akcesoria z drewna teakowego

Ci, którzy kochają kuchnię wypełnioną drewnianymi dodatkami, nie potrafią oderwać wzroku od teakowych akcesoriów marki Skagerak Denmark – tu design łączy się z funkcjonalnością.

O co pytać, gdy kupujesz japoński nóż?

Japońskie noże wymagają nie tylko odpowiedniego traktowania, gdy już nimi kroisz. Najpierw warto, byś umiał dobrze je kupić i zadać odpowiednie pytania sprzedawcy.

Damasceńskie noże kuchenne Eva Solo inne niż wszystkie

Duńska marka Eva Solo stworzyła bardzo ciekawe noże kuchenne. 67-warstwowe, damasceńskie noże powstały z japońskiej stali. Ale to nie odebrało im skandynawskiego powabu.
}