Co musisz wiedzieć, nim zdecydujesz się na patelnię klasy Premium?

Zapraszamy Cię do świata kulinarnych cudeniek, które znajdziesz w naszym sklepie PrestiżowaKuchnia.pl. Mamy u siebie patelnie nie byle jakie, ale prawdziwe gwiazdy wśród kuchennego sprzętu. To patelnie, które sprawiają, że smażenie, duszenie, czy pieczenie staje się prawdziwą przygodą. Mówimy tu o stalowych, żeliwnych, czy miedzianych arcydziełach takich mistrzów kuchni jak Demeyere, De Byuer, Falk, czy Skeppshult. To nie są zwykłe patelnie. To ikony stylu i niezawodności, które mogą służyć Ci wiernie przez lata, a nawet pokolenia, jak miedziane patelnie, które przetrwają nawet ponad stulecie.

 

Chcesz wiedzieć, jak wielcy są ci kuchenni celebryci? No cóż, w świecie samochodów byłby to odpowiednik majestatycznego Koenigsegg’a, Pagani, czy McLaren’aa. A jeśli Twojemu sercu bliższa jest moda, to porównajmy je do wyrafinowanych kreacji Diora, Balenciagi, Versace, czy Saint Laurent’a.

Czyli - obracamy się w bardzo wyborowym towarzystwie.

 

 

Wybierasz patelnię klasy Premium, decydujesz się na zmianę nawyków

Od razu ważna uwaga - posiadanie takiej doskonałej stalowej, żeliwnej, czy miedzianej patelni to nie tylko kwestia prestiżu, ale i odpowiedzialności. Przygotuj się na małą rewolucję w kuchni, bo te patelnie będą wymagały od Ciebie zmiany pewnych przyzwyczajeń. Niech Cię nie zmyli myśl, że lata doświadczenia w smażeniu czynią Cię nieomylnym ekspertem. Niestety, stare metody mogą nie przystawać do nowoczesnej technologii i wydajności patelni Premium.

Jeśli więc zdarzy Ci się narzekać, że coś w czasie smażenia nie idzie jak trzeba, pamiętaj - to nie patelnia jest kapryśna, nie ona nawala. Po prostu musisz zmienić metodę działania. Nasze patelnie są stworzone, by kreować na nich kuchenne arcydzieła, ale klucz do sukcesu leży w śledzeniu rad prawdziwych mistrzów kulinarnego rzemiosła.

Wyobraź sobie, że Twój mały synek próbuje uruchomić sportowe auto wyścigowe. I nijak mu to nie wychodzi. Twoja irytacja z tego powodu wydaje się absurdalna, prawda? Podobnie jest z patelniami Premium. Bez właściwego przewodnika możesz napotkać sporo trudności i mieć wrażenie, że wydałeś pieniądze na marne.

 

Patelnie, które kupuje się raz na całe życie

Pamiętaj jednak, że te patelnie to prawdziwe skarby w Twojej kuchni, kompani na lata, a nawet dziesięciolecia, szczególnie jeśli chodzi o miedziane cudeńka marek Falk i De Buyer, stalowe piękności Demeyere, czy żeliwne dzieła Stauba i Skeppshulta. Kupując je, inwestujesz nie tylko w swoje kulinarne pasje, ale i w ekologię, gdyż minimalizujesz zapełnianie świata odpadami (truchłami szybko zużywających się patelni słabej jakości).

Patelnie Premium będą z Tobą na dobre i na złe, od młodości aż do emerytury, a nawet dłużej, wspierając rozwój Twoich kulinarnych talentów. Jednak nawet najwyższej klasy sprzęt wymagać będzie od Ciebie pewnych umiejętności i zrozumienia nowych zasad. Bez tego, zamiast być sojusznikiem w tworzeniu kulinarnych arcydzieł, może stać się źródłem frustracji, wytykając Ci bezlitośnie każdy, najmniejszy nawet błąd.

 

 

Patelnię ze stali, miedzi i żeliwa musisz wygrzać

Na pierwszy ogień idzie wygrzewanie patelni. To klucz do osiągnięcia stanu, w którym żadna potrawa nie odważy się przywierać do dna.

Aby oszczędzić Klientom naszego sklepu zbędnego stresu i rozczarowań, przygotowaliśmy coś specjalnego - kompletny przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces wygrzewania patelni.

Dzięki temu, Twoja patelnia nabierze iście magicznych mocy, zyskując niemal nieprzywierające właściwości.

Ten poradnik trafi do Ciebie mailem zaraz po tym, jak Twoja nowa patelnia opuści nasz magazyn. W zestawie otrzymasz video-poradnik pełen przydatnych informacji i wskazówek, jak wygrzać patelnię do perfekcji.

Pamiętaj jednak, że samo oglądanie filmu to dopiero początek. Kluczowe jest, aby wziąć sprawy w swoje ręce i samemu przeprowadzić proces wygrzewania. Może się zdarzyć, że za pierwszym razem nie osiągniesz wymarzonego efektu, ale nie poddawaj się! Zazwyczaj po 2-3 próbach patelnia będzie działać jak marzenie.

Choć znajdą się sceptycy, twierdzący, że całe to wygrzewanie to niepotrzebny ceremoniał, zapraszamy do wypróbowania naszej metody. Bez tego niewielkiego wysiłku patelnia może okazać się nieco kapryśna. To prosta droga do kulinarnych frustracji.

 

 

Używaj pirometru, a wiele zyskasz

Teraz kolejna złota zasada - sięgnij po pirometr. Ten bezdotykowy termometr to prawdziwy przełom, godny kulinarnego Nobla. Używany przez największe gwiazdy gastronomii, pirometr jest Twoim biletem do świata precyzyjnego smażenia, gdzie każda potrawa wychodzi dokładnie tak, jak planowałeś.

Pirometr w kuchni? To brzmi dziwnie - jak gadżet prosto z laboratorium. Wierz nam jednak, że jego używanie ma niezaprzeczalne plusy. Sprawdźmy, co sprawia, że ten sprytny przyrząd jest must-have dla każdego, kto chce śmigać w kuchni jak zawodowiec.

1. Idealnie wygrzejesz patelnię. Dzięki pirometrowi wygrzewanie patelni staje się dziecinnie proste. Zapomnij o żółtych śladach po spalonym oleju, które pojawiają się, gdy temperatura wystrzeli w kosmos. Pirometr jest jak osobisty strażnik, który mówi „stop”, zanim przekroczysz magiczną granicę.

2. Sztuka smażenia w zasięgu ręki. Niezależnie od tego, czy planujesz opanować smażenie idealnego steka, czy delikatnych warzyw, pirometr jest Twoim kulinarnym kompasem. Zmierzy temperaturę patelni idealnie pod Twoje przysmaki, co jest kluczem do smażenia na poziomie mistrzowskim. Jakie są odpowiednie temperatury smażenia? Podpowie Ci to  nasza instrukcja.

3. Zdrowie na talerzu. Smażenie w odpowiedniej temperaturze to nie tylko kwestia smaku, ale i zdrowia. Dzięki pirometrowi, Twoje dania zachowają wszystkie cenne minerały i wartości odżywcze.

 

Spotykamy się czasem z opinią: „Nie będę robił doktoratu ze smażenia!”. Tak. Niektórzy wolą trzymać się z daleka od pirometru. Uważają, że zakup drogiej patelni zwalnia ich z konieczności nauki. Ale to trochę tak, jak z jazdą samochodem. Jeśli przesiądziesz się z modelu mającego 100 KM na bestię z 500 KM, bez odpowiedniego przygotowania możesz szybko znaleźć się w rowie...

 

 

Analogicznie rzecz ma się w kuchni, w której zagości patelnia klasy Premium. Pamiętaj, nawet najfajniejsza patelnia potrzebuje swojego „pilota”. Więc jeśli kochasz gotować i chcesz, aby Twoje dania były nie tylko smaczne, ale i zdrowe, pirometr może okazać się Twoim najlepszym kuchennym przyjacielem. Nie bój się, nauka obsługi tego gadżetu to nie czarna magia, a efekty mogą Cię naprawdę pozytywnie zaskoczyć!

Jeszcze raz podkreślimy, że w naszym kulinarnym przewodniku każdy Klient otrzymuje kluczową wiedzę: dowie się, jak smażyć zdrowo i skutecznie, przemierzając całą drogę od rozgrzewania patelni po umieszczanie na niej składników. Będzie wiedział, jakie są idealne temperatury dla różnorodnych produktów. Będzie umiał smażyć tak, by nie zmieniać mięsa w niejadalny kawałek wyschniętego skwarka.

To wszystko jest proste! Wymaga tylko otwartości na nowe sposoby myślenia o smażeniu - robimy to przecież dla przyjemności, nie za karę.

 

Używaj odpowiedniego tłuszczu do smażenia

Na koniec to, co dla wielu może być zaskoczeniem. Nie każdy tłuszcz jest stworzony do tańca z naszymi patelniami klasy Premium. Stare, dobre oleje rzepakowe mogą sprawić, że zamiast być kuchennym maestro, poczujesz się jak uczestnik nieudanego eksperymentu. A to dlatego, że nie każdy olej ma to coś, co pozwala mu wytrzymać wyższe temperatury bez zmiany w toksyczną substancję.

 

 

Nierafinowany vs. rafinowany olej rzepakowy. Nierafinowany olej rzepakowy mówi „pas” przy temperaturze około 107 stopni Celsjusza. W tak niskiej temperaturze nawet usmażenie jajka sadzonego staje się wyzwaniem.

Przy 170 stopniach, gdzie zaledwie lekko obsmażysz drób, już balansujesz na krawędzi wytrzymałości oleju rzepakowego.

Rafinowana jego wersja może wydawać się bardziej odporna, gdyż ma punkt dymienia na poziomie około 200 stopni, ale i tu nie ma miejsca na brawurę. Gdy temperatura wzrasta, olej rzepakowy zaczyna być szkodliwy.

Co wybrać? Polecamy zróżnicować swój kuchenny arsenał tłuszczów. Używanie tylko jednego typu ogranicza Twoje kulinarne możliwości i smakowe doznania. Eksploruj świat tłuszczów roślinnych i zwierzęcych, każdy z nich ma coś wyjątkowego do zaoferowania, zarówno pod względem smaku, jak i korzyści zdrowotnych.

Warto zanurzyć się w temat i sprawdzić, które oleje i tłuszcze są najlepszymi kompanami dla Twoich kulinarnych przygód z patelniami Premium. Zapomnij o tanim, rafinowanym oleju rzepakowym z supermarketu, który kapituluje przy 180 stopniach.

 

 

Oto krótki przewodnik po tłuszczach, które są jak najlepsi przyjaciele dla Twoich patelni:

1. Smalec - idealny do 190 stopni. Powyżej tej temperatury zaczyna być zbyt płynny.

2. Masło klarowane - doskonałe do 180 stopni, zanim zacznie dominować nad smakiem potraw.

3. Sadło gęsie i kacze - świetne w przedziale 200-210 stopni.

4. Olej ryżowy - lekki i neutralny, używaj go w temperaturach 210-230 stopni.

5. Oliwa z oliwek - zaskakująco dobra do smażenia do 230 stopni, mimo charakterystycznego aromatu.

6. Oleje orzechowe - uniwersalne w użyciu do 230 stopni, choć ich cena może niektórych zniechęcać.

 

 

Nadal masz chrapkę na patelnię klasy Premium?

Podsumowując, jeśli te informacje wydają ci się niepokojące, możliwe, że świat stalowych, miedzianych i żeliwnych patelni Premium nie jest dla ciebie. Wybierz patelnie nieprzywierające, które, niestety, nie wytrzymają próby czasu.

Masz dwie drogi. Albo podążysz za naszymi wskazówkami i stalowa, żeliwna lub miedziana patelnia staną się obiektem Twojej kulinarnej pasji, albo zignorujesz rady i będziesz żył w konflikcie ze sprzętem, który miał Cię wspierać. Nasi Klienci, jak pisaliśmy, nie mają się czego obawiać. Wszystko jest jasno wyjaśnione w naszej instrukcji.

Patelnie Premium są dla tych, którzy nie poddają się po pierwszym niepowodzeniu. To sprzęt dla odkrywców gotowych na nowe doświadczenia w kuchni. Nie dla tych, co przy pierwszej przeszkodzie gotowi są rzucić wszystko w kąt.

Daj im szansę, a przekonasz się, że smażenie na czymś innym nie będzie miało już sensu.

 

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Grupa Nas Troje

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

Artykuły powiązane

Wąż w kieszeni, czyli jak Polacy oszczędzają na własnym zdrowiu

W świadomości polskich gotujących ciągle pokutuje przekonanie, że naczynia mają być tanie i nie ma najmniejszego znaczenia, w czym się gotuje. Ważne, żeby produkty były bio i maksymalnie świeże.

Wypasiony prezent dla kuchennego bosa

Przepiękny, nadzwyczaj elegancki kolor naczyń Basil Green, francuskiej marki Staub, kusi wyrazistą, szmaragdową zielenią. W żeliwnym garnku wszystko smakuje trzy razy lepiej.

Garnek w garnku szybko gotowany, czyli turbo-szybkowar

Wojujący z polskimi kulinarnymi absurdami Kuchenny Inkwizytor bez litości rozprawia się z szybkowarem, uroczą panią redaktor i tym, którzy usiłuje ugotować garnek… w garnku.

Patelnie ceramiczne z powłoką nieprzywierającą i myślenie życzeniowe

Wielu poszukujących wytrzymałej patelni, wybiera patelnie ceramiczne z powłokami nieprzywierającymi. One mają jednak nieco znaczących ograniczeń.

Ząbkowane noże do steków - leksykon noży, część 9

Noże do steków wyróżniają charakterystyczne, drobne ząbki na ostrzu. Z racji faktu, ze świat zaludniają miłośnicy steków, mistrzowie kowalstwa stworzyli dedykowane im ostrza.

Żeliwne patelnie do naleśników - dla łasucha i niejadka

Wybór odpowiedniej patelni do smażenia naleśników może zawęzić się do patelni z francuskiego, nieprzywierającego lub szwedzkiego, naturalnego żeliwa.
}