Demeyere i jego wizja smażenia - 4 typy patelni belgijskiego producenta

Belgijska marka Demeyere, której patelnie i garnków używamy od wielu lat, więc znamy je na wylot, to specyficzny producent. Z jednej strony ta rodzinna firma kultywuje tradycje dawnego rzemiosła. Dba o detale, ciągle ulepsza swoje produkty, by jej stalowe patelnie i garnki były cały czas nie do pokonania. Bo trzeba Wam wiedzieć, że stalowe patelnie, naczynia i woki belgijskiego producenta to sprzęt tworzony pierwotnie z myślą o zawodowych kucharzach i profesjonalnych kuchniach, w których sprzęt narażany jest dzień po dniu, godzina po godzinie na prawdziwe piekło.

 

Z drugiej strony - ten znany i ceniony producent należy do grupy firm tworzących portfolio koncernu Zwilling. Dzięki współpracy z jednym z największych światowych potentatów tworzących naczynia, Demeyere ma szansę jeszcze dynamiczniej się rozwijać, wynajdywać ciekawe rozwiązania i otwierać się na nowe pokolenia smażących (nie koniecznie na stalowych patelniach).

 

Na początku była stal

Demeyere jest niezwykle przywiązany do swojej stali, z której potrafi tworzyć naprawdę wyjątkowe patelnie. Można o tej firmie powiedzieć, że to prawdziwy mistrz stali. I jej Demeyere była wierna, oddając serce i duszę na wiele dekad. Np., jej kultowe patelnie z linii Proline, czy John Pawson są niezwykle odporne na przegrzanie. Wytrzymują temperatury wysokości 600 stopni Celsjusza. Inne zjawisko to wyłączająca się na indukcji stalowa patelnia ControlInduc.

 

 

Demeyere idzie z duchem czasu

Dzięki współpracy z grupą kapitałową Zwilling Demeyere ma szansę na ewolucję. W ofercie tej marki zaczęły pojawiać się patelnie z powłokami nieprzywierającymi (wypadły już z naszej oferty). Najpierw  była to nieprzywierająca ceramiczna powłoka Ceraforce Ultra, która wyrosła z powłok stworzonych przez markę Zwilling. Później pojawiły się patelnie z polimerową powłoką Duraslide Ultra. Te patenie mają wielowarstwowy szkielet - 5 lub 7 warstw - który bazuje na opatentowanych rozwiązaniach marki Demeyere i łączeniu kilku typów stopów.

 

 

Demeyere jest odważne

Ostatnim z typów patelni, które pojawiły się w 2018 roku, są patelnie z serii Alu Pro. Tu z kolei mamy kilkukrotnie nakładaną powłokę tytanową i szkielet z ekologicznego aluminium. To spora rewolucja w bardzo ustabilizowanym i dotychczas konserwatywnym świecie Demeyere. Ale i tu widać kunszt Belgów. Również w tej serii patelni pojawiły się znane z ich poprzednich naczyń rozwiązania. Dodatkowo - połączyli siły z marką Ballarini, która również należy do grupy Zwilling. Widać, że światowi producenci wymieniają się pomysłami, by powstawały kolekcje naczyń nie tylko dla najbardziej zamożnych, ale i tych, którzy chcą za dobrą cenę dostać świetną technologię.

 

4 typy patelni Demeyere, które zobaczycie w naszym filmie, pokazują, co potrafi znakomity, belgijski producent. Dzięki temu, że Belgowie ewoluują, otwierają się na tych, którzy nazywają się laikami w kuchni i chcą mieć proste w używaniu, a bardzo wysokiej jakości patelnie.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Demeyere

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

Artykuły powiązane

Naczynia TechnIQ Scanpan i poszalejesz w kuchni

Duńska marka Scanpan znowu jest na topie. Wraz z zawodowymi kucharzami stworzyła serię niezwykle pomysłowych, nieprzywierających i stalowych naczyń TechnIQ.

Kuchenny leksykon czekania

Czekanie jest wpisane w naturę przestrzeni luksusowego AGD. Ciągle trzeba na coś czekać – na czajnik Bugatti, przepiękny w formie garnek Staub, czy luksusowe noże.

Wystawa rasowych ciast i serów - patera Glamour firmy Bugatti

Pasjonaci wszelkiego typu serów, a także kochający piec domowe, pyszne ciasta nie będą rozczarowani paterami Glamour marki Bugatti. Kolor i szkło w parze z designem i wdziękiem.

Nieco o mieleniu pieprzu, czyli sztuce zdecydowanie zaniedbanej

O zaletach przyprawiania aromatycznym, świeżo zmielonym pieprzem i istocie młynków do przypraw pisze dyplomowany specjalista sklepu PrestiżowaKuchnia, Krystian Wawrzyczek

Kuchenny Michał Anioł, wersja zdegradowana

Kuchenny Inkwizytor atakuje tych, którzy używają japońskiego noża jako dłuta, otwieracza do konserw, czy otwieracza słoików. Dostanie im się nietęgo. Niech drży, kto winien!

Jak piękne rzeczy zmieniają życie, część 1

Człowiek zbyt mocno podlega naciskom świata, denerwuje się, nie potrafi się zrelaksować. Stąd dobrze otaczać się pięknymi przedmiotami, które zmieniają życie na lepsze.
}