Zawsze pyszna moda na naleśniki

Jak świat długi i szeroki, wszyscy kochają naleśniki. Smażenie naleśników, niezależnie od tego, czy słodkich, czy pikantnych, dla wielu jest jednak udręką. Ciasto przywiera, zwija się, nie da się go okiełznać. Naleśnik, choć pyszny, jest dziki jak nieoswojona wiewiórka.

Wystarczy jednak wykorzystać profesjonalne patelnie do naleśników, a znane ze swoich kaprysów ciasto naleśnikowe położy uszy po sobie i będzie jadło nam z ręki. Faktycznie, światowi producenci zadbali o miłośników puszystych naleśników i omletów, tworząc dla nich specjalne patelnie bez brzegów lub z bardzo niziutkimi brzegami. Dzięki takiemu zabiegowi, wykorzystującemu prawa fizyki, ciasto jest delikatne, pulchne i pozwala się równomiernie smażyć, a przewracanie naleśników i omletów staje się czystą przyjemnością.

 

Patelnie z naturalnego żeliwa, marki Skeppshult, wykreują naleśniki o różnych kształtach

 

My, stronniczo, jako wielcy miłośnicy żeliwa, proponujemy dwie odsłony patelni do naleśników – stworzoną z żeliwa z porcelanową powłoką nieprzywierającą patelnię marki Staub albo, dedykowanej gustującym w produktach najbardziej eko, patelnie szwedzkiego producenta naturalnego żeliwa – marki Skeppshult. Tutaj pojawia się szeroka linia patelni do klasycznych naleśników i malutkich racuchów, czy naleśników w formie serc.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Staub, Skeppshult

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

Artykuły powiązane

Żeliwo w szmaragdowym kolorze - linia naczyń Basil Green marki Staub

Bazylia to przyprawa podkreślająca aromat wielu, nie tylko tradycyjnych potraw. Analogicznie, linia żeliwnych naczyń Staub Basil Green wspaniale komponuje się z talentem kucharza.

Polerowane miedziane naczynia kontra garnki ze szczotkowanej miedzi

Wielu gotujących decyduje się na miedziane naczynia, wychodząc z założenia, że jeśli już kupować garnki, to takie, które wytrwają przez całe dekady. Pytanie, na jakie naczynia się zdecydować.

Garnek w garnku szybko gotowany, czyli turbo-szybkowar

Wojujący z polskimi kulinarnymi absurdami Kuchenny Inkwizytor bez litości rozprawia się z szybkowarem, uroczą panią redaktor i tym, którzy usiłuje ugotować garnek… w garnku.

Jak deska kuchenna pomaga zachować ostrość noża

Wielu krojących, którzy wyposażyli się w nawet dobre, czy bardzo dobre noże, ma kłopot z ich ostrością. Dziwią się, że nawet mocno naostrzone noże szybko tracą ostrość. Co jest tego przyczyną?

Mistrzowskie inspiracje krajobrazem - japońskie noże Kurouchi Tosa marki Chroma

Japońska marka Chroma stworzyła niepowtarzalną linię noży Kurouchi Tosa. Przypominają noże, które w średniowiecznej Japonii były kute dla najznamienitszych rodzin.

Wąż w kieszeni, czyli jak Polacy oszczędzają na własnym zdrowiu

W świadomości polskich gotujących ciągle pokutuje przekonanie, że naczynia mają być tanie i nie ma najmniejszego znaczenia, w czym się gotuje. Ważne, żeby produkty były bio i maksymalnie świeże.
}