Japońska marka Miyabi, która należy do koncernu Zwilling J.A. Henckels, jest oszczędna w słowach i dość tajemnicza. Cały sztab ludzi – od inżynierów, przez metalurgów, fachowców-kowali, po ostrzących noże - pracuje w japońskim mieście Seki, w jednej z najnowocześniejszych na świecie kuźni, nad stworzeniem noży, które nigdy nie rozczarowują.
Miyabi ma specyficzną skłonność – nie chwali się przed czasem, czyli przez frankfurckimi targami Ambiente tym, co obmyśliło na kolejny rok. I tak dopiero na targach w pierwszym kwartale 2018 roku okazało się, że Miyabi rozszerzy swoją kultową linię noży 5000 MCD o trzy modele.
W tej, już szerokiej kolekcji, pojawił się nóż Nakiri o długości 17 cm, Santoku Bunka (18 cm) o niezwykle agresywnym, ciekawie formowanym ostrzu i 14 cm nóż uniwersalny Shotoh, który może też pełnić rolę noża do wykrawania mięsa.
Tych, którzy nie znają noży Miyabi, zapraszamy do naszego sklepu Prestiżowa Kuchnia - gdzie można nasycić oczy niezwykłym designem, dowiedzieć się o stali, o tym, jak ją ostrzyć i poznać perfekcję zaklętą w japońskich nożach Miyabi.
Seria noży Miyabi 5000 MCD istnieje już na rynku od wielu lat. Wydawać by się mogło, że się już nieco opatrzyła. Ale, jak pokazuje praktyka i ogromne zainteresowanie tymi nożami, niezwykłe dzieło marki Miyabi się nie nudzi.
To nie tylko nasze wrażenie - damasceńskie, kute ze stali proszkowej MicroCabridge MC63 noże Miyabi 5000 MCD są perfekcyjnie ostre i niezwykle piękne. 100 warstw stali tworzy bardzo wyrazisty, malowniczy dziwer, który doskonale odznacza się na polerowanej klindze. Dodatkowo - rękojeść z dobieranej dla każdego noża brzozy Masur dopełnia perfekcji.
Kroję nożami Miyabi z serii 5000 MCD od 2013 roku. I codziennie czuję ten sam dreszcz emocji i poryw świeżości, gdy po nie sięgam.
Krystian Wawrzyczek, specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych
Zdjęcia: licencja Envato Elements, Miyabi, Grupa Nas Troje
Szukaj nas tutaj: