Miyabi 5000 MCD kusi nowymi nożami

Japońska marka Miyabi, która należy do koncernu Zwilling J.A. Henckels, jest oszczędna w słowach i dość tajemnicza. Cały sztab ludzi – od inżynierów, przez metalurgów, fachowców-kowali, po ostrzących noże - pracuje w japońskim mieście Seki, w jednej z najnowocześniejszych na świecie kuźni, nad stworzeniem noży, które nigdy nie rozczarowują.

Miyabi ma specyficzną skłonność – nie chwali się przed czasem, czyli przez frankfurckimi targami Ambiente tym, co obmyśliło na kolejny rok. I tak dopiero na targach w pierwszym kwartale 2018 roku okazało się, że Miyabi rozszerzy swoją kultową linię noży 5000 MCD o trzy modele.

 

W tej, już szerokiej kolekcji, pojawił się nóż Nakiri o długości 17 cm, Santoku Bunka (18 cm) o niezwykle agresywnym, ciekawie formowanym ostrzu i 14 cm nóż uniwersalny Shotoh, który może też pełnić rolę noża do wykrawania mięsa.

Tych, którzy nie znają noży Miyabi, zapraszamy do naszego sklepu Prestiżowa Kuchnia - gdzie można nasycić oczy niezwykłym designem, dowiedzieć się o stali, o tym, jak ją ostrzyć i poznać perfekcję zaklętą w japońskich nożach Miyabi.

 

 

Seria noży Miyabi 5000 MCD istnieje już na rynku od wielu lat. Wydawać by się mogło, że się już nieco opatrzyła. Ale, jak pokazuje praktyka i ogromne zainteresowanie tymi nożami, niezwykłe dzieło marki Miyabi się nie nudzi.

To nie tylko nasze wrażenie - damasceńskie, kute ze stali proszkowej MicroCabridge MC63 noże Miyabi 5000 MCD są perfekcyjnie ostre i niezwykle piękne. 100 warstw stali tworzy bardzo wyrazisty, malowniczy dziwer, który doskonale odznacza się na polerowanej klindze. Dodatkowo - rękojeść z dobieranej dla każdego noża brzozy Masur dopełnia perfekcji.

Kroję nożami Miyabi z serii 5000 MCD od 2013 roku. I codziennie czuję ten sam dreszcz emocji i poryw świeżości, gdy po nie sięgam.

 


Krystian Wawrzyczek, specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych

Zdjęcia: licencja Envato Elements, Miyabi, Grupa Nas Troje

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Kuchenne, orientalne noże Santoku - leksykon noży, część 1

Nóż Santoku to specyficzne połączenie ostrza klasycznego noża kucharza i niewielkiego tasaka. Dzięki swojej formie Santoku pozwala na bardzo wygodne siekanie warzyw.

Biel w kuchni - modna raz na zawsze

Śnieżnobiałe sprzęty w kuchni? Dlaczego nie? Dzięki nim ta wypełniona kolorami przestrzeń zyska na dostojeństwie, tym wyśmienitszym, jeśli będzie opatrzone logo marki Bugatti.

Jak smażyć na patelni z powłoką nieprzywierającą

Nowoczesne patelnie nieprzywierające, tworzone przez najlepszych producentów, stawiają swojemu użytkownikowi wymagania. Jak sobie z nimi radzić, podpowiada nasz specjalista.

Czy ktoś ma obowiązek uczyć Cię smażyć i korzystać z patelni?

Ogromna ilość ludzi zakłada, że nie istnieje coś takiego jak instrukcja używania patelni. Inni z kolei chcą dokładnego, gotowego wzoru, jak smażyć. Co z tym począć?

Młynek Peugeot Paris wyższy od mojego siostrzeńca

Odwiedził mnie mój mały, półtoraroczny siostrzeniec. Mierzy sobie niecałe 80 cm wzrostu. Przyglądając mu się, uświadomiłem sobie, że niektóre młynki Peugeot są od niego wyższe.

Miedziane naczynia kontra te z blachy miedzianej lub pokryte miedzią

Utarło się w świecie kulinariów mówić, że nie ma nic ponad miedziane naczynia. Musisz jednak umieć odróżnić prawdziwe garnki z miedzi, te z blachy miedzianej i pokryte miedzią. Co je różni?
}