O tym, jak wyrzuciłem wszystkie naczynia

Staub, francuski producent genialnych żeliwnych naczyń, nie tylko zachwiał, ale zrównał z ziemią moje, latami budowane, poczucie kuchennego obiektywizmu. Przed ponad 20 lat gotowania wypróbowałem niemal wszystkie, znane mi technologie garnków i patelni. Aż przyszła kryska na kucharza. Sprawiłem sobie (dość już dawno temu) żeliwne garnki Staub, żeby je przetestować, nim wprowadzę do oferty mojego sklepu www.smakprostoty.pl. Te naczynia będą służyć mi przez całe życie.

Metodą faraonów, albo znanych Europie barbarzyńców, każę się z nimi pochować, żeby gotować w zaświatach. Wierzę mocno, że wszystkie Hadesy i Anubisy zaświatów będą mi ich zazdrościć i tęsknie spoglądać na gotowane w nich pyszności.

 

Garnki żeliwne, słynnego francuskiego producenta, marki Staub, podbijają Polskę

 

Wiem, że zrobiłem Wam wszystkim smaka. Pewnie niecierpliwie czekacie na informację, co mają w sobie żeliwne patelnie i naczynia marki Staub. Choćbym nawet chciał powiedzieć, nie uda mi się, bo wielorakość doświadczeń estetycznych i smakowych, które generuje gotowanie w naczyniach Staub, jest nieopisywalna.

Niech przemówi za nimi, że wszystkie pozostałe, wielce doskonale, dotychczasowe naczynia poszły do lamusa. W kuchni króluje niepodzielnie francuskie żeliwo.

 

Krystian Wawrzyczek – specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych

Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

Artykuły powiązane

Kuchenny Michał Anioł, wersja zdegradowana

Kuchenny Inkwizytor atakuje tych, którzy używają japońskiego noża jako dłuta, otwieracza do konserw, czy otwieracza słoików. Dostanie im się nietęgo. Niech drży, kto winien!

Jak piec w żeliwnych garnkach?

Żeliwne naczynia Staub, owalne i okrągłe, doskonale sprawdzą się jako głębokie brytfanny. Trzeba tylko wiedzieć, jak je odpowiednio rozgrzać, by pieczenie, czy zapiekanie dało najlepszy efekt.

Co wybrać - nóż japoński, czy europejski? Część 2

Druga część cyklu-poradnika dotyczącego dobierania noża pokaże kolejne różnice między nożami japońskimi, a europejskimi. Tym razem o estetyce, cenie i użytkowaniu noży.

Polska uczepiona starych naczyń i nowych suplementów diety

Problem niechęci rozstania się ze starym sprzętem kuchennym jest polską patologią. Ktoś chętniej wyda przez lata tysiące złotych na suplementy diety, niż zacznie zdrowo gotować.

Co musisz wiedzieć, nim zdecydujesz się na patelnię klasy Premium?

Stalowe, żeliwne i miedziane patelnie klasy Premium wymagają zastosowania się do kilku reguł. Na szczęście, wszystko dla ludzi, więc każdy da sobie radę. Ważne jest, by jednak wiedzieć, co Cię czeka.

Mój pierwszy japoński nóż - tani, czy od razu drogi? Podpowiedzi specjalisty

Wielu z nas staje przed dylematem - czy, kiedy kupuje się coś, z czym trzeba się nieco na początku pozmagać, warto wydać od razu duże pieniądze, czy lepiej spróbować ostrożnie, „po taniości”.
}