Proste, a funkcjonalne żeliwne patelnie Staub do zapiekania i serwowania

Jeśli ktoś życzy sobie doskonałą patelnię do serwowania, która będzie maksymalnie uniwersalna, obdarzona dożywotnią gwarancją, a dodatkowo będzie wyposażona w ułatwiającą przyrządzanie potraw powłokę nieprzywierającą, powinien zwrócić uwagę na najprostsze patelnie słynnej marki Staub. Mówię o nich, że są najprostszymi z patelni żeliwnych znanego producenta, bo mają najbardziej pierwotną, oszczędną formę. Przypominają wyposażone w dwa uchwyty głębokie talerze – okrągłe lub owalne.

Te patelnie, posiadające porcelanową, doskonale funkcjonalną powłokę nieprzywierającą, są fascynujące z kilku powodów. Potrafią, jak i całe żeliwo francuskiej marki Staub, wyeksponować smaki potraw, oszołomić genialnymi aromatami mięs, warzyw, zapiekanek, ryb, itp.

 

Patelnie do smażenia, pieczenia i serwowania

Druga, niezwykle istotna kwestia – Staub przykłada ogromną wagę do uniwersalności swojego sprzętu, który ma służyć zdrowemu żywieniu i najróżniejszym kuchennym przygodom. Stąd - na okrągłych i owalnych patelniach żeliwnych można nie tylko smażyć, ale i przyrządzać potrawy w piekarniku, co jest bardzo zdrowe i pozwala rozsądnie wpływać na stosowaną dietę. To, co pieczone, jest kilkukrotnie zdrowsze i mniej kaloryczne niż to, co smażone.

 

Żeliwne patelnie do serwowania i zapiekania marki Staub to radość w kuchni

 

Fenomen tych niewielkich, a bardzo poręcznych patelni polega na tym, że można je przenieść z kuchni na stół w jadalni, czy ogrodzie, by bezpośrednio z nich serować przysmaki. Swoista przaśność, surowość żeliwa (pokrytego na zewnątrz - w przypadku linii Cherry i Graphite Grey - czerwoną lub szarą porcelanową powłoką) nadaje posiłkowi nadzwyczajnego charakteru i stylu.

 

Co przygotowywać i serwować na patelniach Staub?

Wszystko, co komu do głowy wpadnie. Wszelkiego typu mięsa, dziczyznę, drób, ryby, zapiekanki warzywno-mięsne, czy warzywne, placki ziemniaczane z gulaszem, klopsiki w sosach, nadziewane warzywa, rolady, a także i słodkości. Taka patelnia posłuży jako sympatyczna forma do pieczenia tarty, ciasta biszkoptowego, sernika. Da się w niej również upiec domowy chleb w formie dużego placka.

Można poczuć się jak prawdziwi ucztujący Sarmaci, gdy serwuje się gorące przystawki, różnego typu dymiące i parujące mięsa, czy kaczkę na kilku, ustawionych na stole żeliwnych patelniach-półmiskach.

Nie da się nie cenić Stauba za nieskończoną uniwersalność wykorzystywania patelni z powłoką nieprzywierającą. Jeśli tylko uruchomić kulinarną wyobraźnię i mieć w sobie zapał do tworzenia wyjątkowych potraw, dzięki żeliwnym patelniom Staub zyska się przysmaki, o których istnieniu nie miało się pojęcia.

 

Krystian Wawrzyczek, specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych

Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Jak pielęgnować drewniane, kuchenne deski do krojenia

Zakup drogiej deski to zawsze mądra inwestycja we własne zdrowie. By deska trwała przez całe dekady, musisz odpowiednio się o nią troszczyć i umieć pielęgnować wysokiej jakości drewno.

Jak zachować się na uroczystości ślubnej - świat gentelmana, część 1

Reguł zachowania się na uroczystości ślubnej jest tak dużo, że można wśród nich zginąć. Jest jednak człowiek, który poradzi sobie z nimi znakomicie – prawdziwy dżentelmen.

Ciekawie formowane noże do serów - leksykon noży, część 11

Noże do serów to bardzo specjalne zjawisko – mamy do dyspozycji najróżniej formowane ostrza, które pozwolą wygodnie kroić twarde, miękkie, podpuszczkowe, czy pleśniowe sery.

Solą i pieprzem do smaku, czyli o maestrii polskiego przyprawiania

Polska kuchnia bywa rozczarowująca w swojej zachowawczości. Kuchenny Inkwizytor z niechęcią przemieszcza się po świecie „przyprawiania solą i pieprzem do smaku”.

Lista prezentów ślubnych - japońskie noże Miyabi

Okazuje się, że rodacy przestali wierzyć w przesądy i coraz częściej wybierają doskonałej jakości japońskie noże marki Miyabi na prezent ślubny. Gratulujemy odwagi!

Na babski rozum - żeby się półka nie zawaliła

Tym razem Kuchenny Inkwizytor odkrywa kolejną dręczącą polską kuchnię chorobę, która sprawia, że trzeba poszukiwać możliwie lekkich garnków i patelni.
}