Żeliwne patelnie Staub i wygodne duszenie

Staub, producent z przekonaniem wychwalanych przez nas żeliwnych garnków i patelni, zakłada, że naczynia powinny być maksymalnie funkcjonalne. Wykorzystując zaawansowane właściwości szklanej glazury, która tworzy nieprzywierającą powłokę wewnątrz patelni i garnków francuskiego producenta, możesz zwielokrotnić funkcjonalność niemal każdego sprzętu. W tym artykule skupimy się na głębokich patelniach.

 

Smaż, duś, piecz i zapiekaj

Francuska marka Staub od wielu lat propaguje możliwie najzdrowszy sposób przyrządzania potraw, który polega na wykorzystaniu żeliwnych patelni nie tylko do smażenia, ale i duszenia, pieczenia i zapiekania w piekarniku. Taki odmienny sposób myślenia o wykorzystaniu żeliwnej patelni doskonale służy wzbogaceniu codziennej diety, urozmaiceniu posiłków i budowaniu zamiłowania do gotowania.

Dodatkowy atut posiadających aż 30-letnią gwarancję luksusowych patelni to wewnętrzna, bardzo twarda powłoka nieprzywierająca, która jest odporna na uszkodzenia i zarysowania. Szklana glazura, wypalana przez 30 minut w 800 stopniach Celsjusza, staje się częścią żeliwnego szkieletu. Powłoka pozwala bardzo wyraźnie zmniejszyć zapotrzebowanie na tłuszcz dodawany do potraw. Dzięki niej zyskasz też wyraziste, niezwykle bogate, wielopoziomowe smaki.

 

 

Nowy wymiar duszenia, czyli szklane pokrywki Staub

Nieliczne patelnie marki Staub z linii Chistera są od razu wyposażone w żeliwne pokrywki. Niestety, spora ilość innych głębokich patelni – czy to klasycznych, z drewnianym uchwytem, czy dwoma żeliwnymi, krótkimi uchwytami – przez długie lata pokrywek nie miała. Stąd funkcjonalność tych patelni była nieco ograniczona. Nadawały się idealnie do smażenia, czy podpiekania potraw, ale problem rodził się, gdy chcieliśmy dusić, czy piec potrawy pod przykryciem. Niektóre uniwersalne pokrywki nie pasowały do rantów żeliwnych naczyń Staub.

Szczęściem w 2017 roku producent stworzył kolekcję profesjonalnych, masywnych pokrywek wykonanych z hartowanego szkła. Pokrywki są ciekawie formowane – mają kształt spłaszczonej kopuły i są dość wysokie, dzięki czemu para wodna ma dużo miejsca, by krążyć w naczyniu i udoskonalać aromat duszonych, czy pieczonych potraw.

Ciekawa forma i stalowe, niklowane uchwyty pokrywek Staub wpasowują się idealnie w znaną stylistykę francuskich naczyń.

 

 

Krystian Wawrzyczek, specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych

Zdjęcia: Staub

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

                

 

 

 

Artykuły powiązane

Noże do sushi – co warto o nich wiedzieć

Wielu miłośników sushi zastanawia się, jaki nóż dla siebie wybrać, ile pieniędzy na niego przeznaczyć. Nasz artykuł pomoże rozwiać wątpliwości.

Porcelanowe garnki dla alergików - francuskie naczynia Revol

Wielu pasjonatów zdrowego gotowania poszukuje garnków dla alergików. Francuska marka Revol idealne odpowiada na to zapotrzebowanie, tworząc porcelanowe naczynia.

Japoński nóż Kasumi ze stali VG-10 - prawdziwy mocarz

Japońskie noże Kasumi to synonim mocy, potęgi, perfekcyjnej ostrości. I, co najważniejsze, genialnej niezawodności zaklętej w klasycznej, zeuropeizowanej formie. Czytaj o stali VG-10 marki Kasumi.

Patelnia tytanowa - co to za wynalazek?

Patelnia tytanowa święci ostatnio triumfy. I trudno się dziwić, bo to naprawdę doskonała technologia. Tylko, czy na pewno istnieje coś takiego, jak patelnia tytanowa? Czytaj o tym zjawisku.

Jak sprawnie kroić japońskim nożem

Jak pokazuje praktyka, bardzo wielu kupujących japońskie noże nie potrafi dobrze się nimi posługiwać. Na szczęście - doskonałego i bezpiecznego krojenia można się bez kłopotu nauczyć.

Baba w kuchni, chłopu źle

Ten artykuł nie wynika absolutnie z naszej niechęci do kobiet, a jedynie z licznych rozmów z Klientami płci męskiej sklepu PrestiżowaKuchnia. Wyłania się z nich dość smutny obraz kobiety w kuchni.
}